x-kom hosting

Proszę o pomoc w znalezieniu sterowników do płyty głównej.

lenka8999
utworzono
utworzono

witam,

Porzebuje znalezc sterowniki do płyty głownej,szukam,szukam,i szukamm i jakos juz sama nie daje sobie rady z tym szukaniem.

 

A wiec.kupiłam laptopa.z allegro w dosc dobrym stanie.Pan sprzedajacy wystawił laptopa na którym był zainstalowany system windows 8.Problem był taki ze nie bylo na nim tylko zainstalowanej grafiki. A wiec wgrałam windowsa 7.gdyz juz jestem do niej przyzwyczajona  jakos do 8 nie moge sie przekonac :)

 

Wszystko poszło ook.zainstalowany system grafika,ale...wchodze do menadzera urzadzen a tam cos takiego.obrazek nr 1.

 

A)

 

TYP URZADZENIA: INNE URZADZENIA

PRODUCENT: NIEZNANY

LOKALIZACJA: MAGISTRALA PCI 9, URZADZENIE 9,FUNKCJA 9

 

B)

 

TYP URZADZENIA: INNE URZADZENIA

PRODUCENT: NIEZNANY

LOKALIZACJA: MAGISTRALA PCI 9, URZADZENIE 9,FUNKCJA 3

 

C)

 

TYP URZADZENIA: INNE URZADZENIA

PRODUCENT: NIEZNANY

LOKALIZACJA: MAGISTRALA PCI 9, URZADZENIE 9,FUNKCJA 4

 

WINDOWSA ZAINSTALOWALAM .GRAFIKE TEZ ZE STRONY PRODUCENTA. DZWIEKI MAM PODSTAWOWE.WIFI JEST.TYLKO JEST TEN BŁAD MAGISTRALI W MENADZERZE URZADZEN.TRZEBA ZAINSTALLOWAC STEROWNIKI DO PŁYTY GŁOWNEJ.PROGRAM EVEREST ZAINSTALOWALAM BY ZOBACZYC JAKA JEST PŁYTA GŁOWNA. NIEZTETY NIE POKAZALA MI JAKIA JEST...A WIEC SPROBOWALAM PROGRAMEM CPU-Z.A TEN Z KOLEJI POKAZAL TO CO ZAMIESCILAM W OBRAZKACH.BARDZO PROSZE O POMOC.W ODNALEZIENI TTYCH STEROWNIKOW DO PLYTY GLOWNEJ.LUB MOZE JAK NIE MA TO CO MOGE ZROBIC CO ZAINTALOWAC BY BYLO OK.PISZE TUTAJ BO WIDZE CZYTAJAC POSTY ZE WIELU OSOBOM POMAGACIE. NETBOOK MOJ TO HP PAVILION dv9000. z gory dziekuje i prosze o odzew tylko tych co wiedza cos by cos podpowiedziec :)

lenka8999
komentarz
komentarz

tak.ale nie działają. Przy instalacji otrzymuje komunikat o niekompatybilności systemu.

freaky_boost
komentarz
komentarz

A próbujesz vista x64 z listy wybrać? Powinny być podobne jak na win7.

lenka8999
komentarz
komentarz

Nadal nic.:(

Zayfi
komentarz
komentarz

Wejdź do menedżera urzadzeń. Z prawokliku na te brakujące urządzenia > Właściwości > Sczególy

 

rozwin liste i wybierz identyfikator sprzetu. Zaznacz pierwszy ciag od góry i prawokliku kopiuj. Przeklej identyfikatory.

lenka8999
komentarz
komentarz

 1 podstawowe urzadzenie wklejam to co tam jest :

 

PCI\VEN_1180&DEV_0592&SUBSYS_30CC103C&REV_12
 
PCI\VEN_1180&DEV_0592&SUBSYS_30CC103C
 
 
PCI\VEN_1180&DEV_0592&CC_088000
 
PCI\VEN_1180&DEV_0592&CC_0880
 
2 urzadzenie podstawowe : to samo jak by bylo a jest ze 2 sa wykrzykniki zolte:
 
PCI\VEN_1180&DEV_0843&SUBSYS_30CC103C&REV_12
PCI\VEN_1180&DEV_0843&SUBSYS_30CC103C
PCI\VEN_1180&DEV_0843&CC_088000
PCI\VEN_1180&DEV_0843&CC_0880
 
 
no i grafika :/
 
PCI\VEN_10DE&DEV_0425&SUBSYS_30CC103C&REV_A1
PCI\VEN_10DE&DEV_0425&SUBSYS_30CC103C
PCI\VEN_10DE&DEV_0425&CC_030000
PCI\VEN_10DE&DEV_0425&CC_0300
 
 
Błagam Cie Zayfi pomoż mi znalezc to co tam brakuje bo ja juz sama  nie daje rady :( 
 
 
 
 
Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

spróbuj z tej stronki instalacji pojedynczo

 

Najpierw do HP  sterownik Ricoh Memory Stick Host Controller

 

http://www.driveridentifier.com/scan/download.php?item_id=34116733&scanid=5646492FAD574DA98D20F1E9C1A207E4&hardware_id=PCI\VEN_1180%26DEV_0592

 

jak link nie działa to masz drugi

 

ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp45001-45500/sp45483.exe

 

Karta graficzna

 

http://www.nvidia.com/object/notebook_winvista_win7_195.62_whql.html

lenka8999
komentarz
komentarz

oj ,pomogłes z tym pierwszym.problem znikł.zadziałal 2 link do instalowania. natomiast grafika.nie chciala sie zainstalowac poniewaz link ktory mi dales jest na 32 but a ja mam 64 ...pomozesz mi znalezc ta grafike na 64bit?nie chce juz sama szukac instalowac bo znajac zycie sciagne nie to co trzeba. mam windows 64bit home basic. 

Zayfi
komentarz
komentarz

nie chciala sie zainstalowac poniewaz link ktory mi dales jest na 32 but a ja mam 64 .

 

To raczej mało prawdopodobne

 

to próbuj te

 

http://devid.info/p276174/NVIDIA+GeForce+8600M+GS

lenka8999
komentarz
komentarz

to mi wyskoczylo po instalacji tamtych sterownikow.[attachment=32627:zdj.jpg]

 

zaraz zainstaluje druga co podałes.

Zayfi
komentarz
komentarz

Instaluj, instaluj

lenka8999
komentarz
komentarz

zainstalowala sie.uruchomilam ponownie komputer.byl brak obrazu na matrycy.po instalacji grafiki.


dodatkowo mam problem z odtwarzaniem seriali i  filmow na takiej stronce jak ipla,tvn player.wyskakuje taki komunikat.: - problem z DRM PlayReadyRuntime.

 

 

 

 

natomiast jak ogladam filmy na yt,ekino.tv.zalukaj.nie mam takiego problemu i moge wszystko normalnie ogladac.

 

czy moze to byc spowodowane tym ze nie mam zainstalowanej grafiki? dzieje sie tylko tak ze na tvn player,ipli oraz na wsolnej tam gdzie mozna ogladac seriale wyskakuje ten bład.wina tego ze nie ma tej grafiki?


dodam ze wszystko ok.javascript-właczony .silverlight-jest.adobe flash jest.polskie ip-tak.jest.przegladarka -ok...nawet zmienilam i zainstalowalam inna i nic nie pomoglo to.o co chodzi?nie kumam.czy to przez to ze nie mam grafiki?

Zayfi
komentarz
komentarz

lenka na dysku C powinien byc folder od Nvidia

 

c:\NVIDIA\DisplayDriver\306.23\Win8_WinVista_Win7_64\English\Display Driver

 

pokaż mi jego zawartość

lenka8999
komentarz
komentarz

nie mam.nividii/306 mam to :  

 

[attachment=32630:zdj1.jpg]

 

 

 

przy tamtej wersji nividii co mi dales do instalacji. laptop po ponownym uruchomieniu nie chce sie pokazac obrazu.slychac ze komp chodzi ale nie ma obrazu na matrycy.jedynie co pomoglo wejscie w tryb awaryjny i przywrocenie systemu.


w ogule probowalam odinstalowania tamtych nividii.i nic nie daje..pokazuja sie znowu jak sie odinstaluje.:O

Zayfi
komentarz
komentarz
co pomoglo wejscie w tryb awaryjny i przywrocenie systemu.

 

Po co takie cuda robisz. Czemu nie umiesz czekać?

 

Sytuacja z grafika do twojego lapka jest trudna bo tu trzeba uzyc modyfikowanych sterów, albo.....no właśnie? Albo zupełnie innego rodzaju instalacji.

Poleciałaś po uruchomieniu pliku instalatora na domyslnych ustawieniach i zainstalowałaś wszystko jak leci.

 

 

Otwórz mi te foldery. Ja muszę widzieć pliki

lenka8999
komentarz
komentarz

jakcos mam otworzyc to pisz

 

 

[attachment=32636:nividia1.jpg]

 

[attachment=32637:nivi2.jpg]

 

[attachment=32638:niv3.jpg]

 

[attachment=32640:niv4.jpg]

Zayfi
komentarz
komentarz

lenka - tu jest problem ze sterami do grafiki. Zanim przeszłaś na W7 należało sie upewnic czy masz dostepne sterowniki. Spróbuje coś zdziałać ale nie daje żadnej gwarancji że sie uda.

 

teraz znikam na 30 minut. czekaj cierpliwie.

lenka8999
komentarz
komentarz

a gdybym przeszla na inny system operacyjny?

 

tzn.na kompie oryginalny system byl zaintalowany windows vista...gdy kupilam lapka.zainstalowana byla 8.problem tylko z grafika byl.wczesniejszych problemow nie bylo z niczym procz tej grafiki.chlopak myslal.ze jak zainstaluje 7 raz ze dla mnie wygodniejsza i lepsza bo sie przyzwyczailam.dwa myslal ze problem z grafika zniknie.,a gdybysmy przeszli znowu na wiste problem sie rozwiaze?...windows 8 jak tu byl jak kupilam lapka to nie bylo problemow z wczesniejszymi urzadzeniami co mi pomogles prawidlowo zainstalowac byl tylko problem z grafika.jak zainstalowal 7 ,,,doszly problemy z podstawowymi urzadzeniami.+grafika to co bylo.a na windowsie viscie nie wiem czy by bylo ok...zakupilam lapka juz z tym problemem ja tego nie robilam ktos wczesniej przedemna musial wgrac inny system bez upewnienia sie czy sa sterowniki,....czekam cierpliwie...bo co innego mi zostaje.sama nic nie wymysle.a ty  mi juz w jednej rzeczy pomogles wiec moze bedzie szansa/:)

Zayfi
komentarz
komentarz

poczekaj. Na Viste zawsze możesz wrócić.

 

wejdź do panelu programów i sprawdź, czy jest zainstalowane coś od nvidia?

 

Wejdź do menedżera urządzeń i rozwin opcje karty graficzne (obrazek)

 

cieżko jest mi pomóc bo nie dysponuje tym lapkiem. Jakby był u mnie szanse są większe. :co:

lenka8999
komentarz
komentarz

weszlam w te programy i funkcje i jest tam zainstalowany Nividia sterownik graficzny 337.88 oraz Nividia Oprogramowanie systemu PhysX 9.13.1220


::obrazek nie wiem czy to chciales :)

 

 

[attachment=32643:1111.jpg]

Zayfi
komentarz
komentarz
weszlam w te programy i funkcje i jest tam zainstalowany Nividia sterownik graficzny 337.88 oraz Nividia Oprogramowanie systemu PhysX

 

najpierw skopiuj na inna partycje folder c:\NVIDIA\DisplayDriver\306.23\Win8_WinVista_Win7_64\English\Display Driver

 

potem wejdź do panelu programów i odinstaluj Nvidia

 

 

pobierz Driver Cleaner i zainstaluj  http://www.guru3d.com/content_page/guru3d_driver_sweeper.html

 

 

wejdź w tryb awaryjny i uruchom Driver Cleaner i pokaż obrazek jak program to widzi

lenka8999
komentarz
komentarz

ale ja nie mam c:\NVIDIA\DisplayDriver\306.23\Win8_WinVista_Win7_64\English\Display Driver


[attachment=32650:1111.jpg]

Zayfi
komentarz
komentarz

nie szukaj folderu w MU tylko na dysku

lenka8999
komentarz
komentarz

sorrki nie ten obrazek .juz ci wklejam.nie posiadam.c:\NVIDIA\DisplayDriver\306.23\Win8_WinVista_Win7_64\English\Display Driver

 

mam to co tu w obrazku.

[attachment=32651:zdj1.jpg]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.