x-kom hosting

Karta dźwiękowa USB

lukee8
komentarz
komentarz

Kupa kupa kupa!! Od integry sa gorsze.

Gość
komentarz
komentarz

Sam potrafię lepszą kartę zrobić :)

lukee8
komentarz
komentarz

To dodaj do poradnika:)

Jacek098
komentarz
komentarz

Hymmm wiec co :D ? Ja chce jakieś gówno tak do 20 zł::D

patilaps
komentarz
komentarz

Ale dlaczego? Chodzi Ci o lapka czy stacjonarny? Masz wejścia zepsute?

Jacek098
komentarz
komentarz

Tak wejście mi sie psuje , raz dziala a raz nie :D

patilaps
komentarz
komentarz

A sprawdzałeś coś innego? częściej to jack sie psuje spróbuj na inny sprzęt podłączyć

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie mam czasu na taki poradnik bo trzeba go opisać szczegółowo, a na moim biurku stoi wzmacniacz lampowy mojego wykonania 2x 25w rms który zagra lepiej od innych wzmacniaczy technics czy sony kosztem zrobienia wzmacniacza było 80zł zakupienie zasilania i jednej lampy bo resztę wyciągnąłem ze starego telewizora unitra


A jak wykonać kartę dźwiękową jest poradnik na elektroda możecie sobie poszukać

Edytowane przez kdm
lukee8
komentarz
komentarz

Nie mam czasu na taki poradnik bo trzeba go opisać szczegółowo, a na moim biurku stoi wzmacniacz lampowy mojego wykonania 2x 25w rms który zagra lepiej od innych wzmacniaczy technics czy sony kosztem zrobienia wzmacniacza było 80zł zakupienie zasilania i jednej lampy bo resztę wyciągnąłem ze starego telewizora unitra


A jak wykonać kartę dźwiękową jest poradnik na elektroda możecie sobie poszukać

Jakie kolumny;)?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Tonsil zgc 30 25letnie głośniki jedne z pierwszych modeli :) wiesz jak grają? rock na tym wzmacniaczu i tych głośnikach brzmi lepiej niż format "free losseless audio codec" (flac) na zwykłym wzmacniaczu typu sony

Dla nie wiedzących flac to najczystszy format piosenek gdzie jedna dobra piosenka ma ok 2000 kbps i zajmuje 500mb a najczystszy format mp3 ma 366kbps?

Edytowane przez kdm
lukee8
komentarz
komentarz (edytowane)

Akurat zgc 30 nie były najbardziej udane:) ZG60C201 to sa dopiero:) Osobiscie mi podpasowały Mildtony.

Głośnik niskotonowy o średnicy 30cm, z układem magnetycznym typu Alnico, oparty na solidnym, blaszanym koszu, rezonans magnetyczny w okolicy 25Hz (!).
Głośnik średniotonowy zaprojektowany wspólnie z francuską firmą Siare. Aluminiowy, odlewany kosz, układ magnetyczny z układem Farradaya (typ:GDM18/80 nie posiada tego układu).
Membrana głośnik wysokotonowy wykonana jest ze specjalnego laminatu. Cechuje go bardzo dobra charakterystyka kierunkowa. Przetwornik zaprojektowany w kooperacji z Pioneerem.
Zwrotnica o podziałach 600Hz - 6db/oct, 6000Hz - 18db/oct z pułapkami korekcyjnymi i przy użyciu dobrej jakości elementów.
Pierścienie wykonane przy użyciu ostrza diamentowego.
Pasmo przenoszenia 30Hz-20KHz (-10db) i 40Hz-20KHz (-6db).
Model ZG60c201, w pierwszej serii posiadał głośnik średniotonowy firmy Siare (wymagało to przeprojektowania zwrotnicy).

Jedyny minus Flaca to waga.. dysk terabajtowy znika w mgnieniu oka:P

Edytowane przez lukee8
Gość
komentarz
komentarz

Dokładnie tak, ZG60C201 są dobre ale ciężko dostępne i bardzo drogie jak ktoś wystawi pewnie ok 1000 za kilkunastoletnie głośniki można cenić co jak co ale jakby nie patrzeć każdy wytwór firmy tonsil jest doskonałym dziełem na swoje lata produkcji :) zgc 30 są słabe właśnie takie maksymalnie chce do wzmacniacza lampowego żeby nic nie poszło z dymem i mam też mały pokój miałem też altus 140 alton 70,80,110 altus 110 wzmacniacze pioneer sony technics i powiem Ci że pod względem czystości dźwięku mój wzmacniacz lampowy i zgc 30 i zwykły mp3 format gra czyściej niż wcześniejsze moje głośniki + flac format :) takie same utwory, a co do flaca to mam cały album three days grace linkin park evanescence disturbed i wiele innych po zrobieniu wzmacniacza i otrzymaniu zgc i po małej regeneracji zakochałem się w rocku :)

lukee8
komentarz
komentarz

Disturbed to nie rock:D Dokladnie kosztuja 1000zł:) Skoro spodobało ci sie Ciemne brzmienie lampy to zobacz bassy z gramofonu:) album Disturbed  Asylum jest na vinylu z tego co pamietam:)

Gość
komentarz
komentarz

No to hard rock :) niektóre ich piosenki są rockowe a ja na wszystko co z wrzaskiem mowie rock :P a co do winylu to nie stać mnie na taki sprzęt dobrej klasy wzmacniacz lampowy od podstaw można zrobić już od 150 - 300zł z markowymi lampami a z zamiennikami lamp chińskich już za 100zł cały układ i lampy no i trzeba mieć dobrą lutownice i dużo cierpliwości

LogitFix
komentarz
komentarz

Dokladnie kosztuja 1000zł

 

To jest dziwne bo chłopaki z forum U znajdują po 100-200zł, remontują za grosze na oryginalnych częściach i wychodzi 400 za parę.

Gość
komentarz
komentarz

Haha człowieku chyba nie wiesz co piszesz jak znajdziesz taki model za 200-300 zł gdzieś na internecie to odkupie go za 500.

lukee8
komentarz
komentarz

To jest dziwne bo chłopaki z forum U znajdują po 100-200zł, remontują za grosze na oryginalnych częściach i wychodzi 400 za parę.

Hahahhahaahah wez nie wcinaj sie do tematu jak nie masz pojecia. Na oryginalnych czesciach.. jasne.. mam dosc patrzenia na altusy z oczojebnymi membranami diabesi czy innych pseudo glosnikow.

LogitFix
komentarz
komentarz (edytowane)

Hahahhahaahah wez nie wcinaj sie do tematu jak nie masz pojecia.

 
Mam większe pojęcie niż wam się wydaje. Mnie A120 i 60c201 nie ruszają. Jak dobrze ogarnę temat to na dniach będę miał parę tych drugich za 300zł (z przesyłką już). Więc jak widać da się tanio wyrwać paczki.
Niestety ale przez handlarzy na lolegro i takich jak Wy ceny są jakie są.
 
 
 

Na oryginalnych czesciach.. jasne..

 
Ma się dojścia do ludzi, którzy pracowali w Tonsilu i mają całe piwnice i strychy zapełnione pozostałościami z magazynu to nie ma problemu. Jeden - dwa telefony i mam co chcę.
 
Niemniej zamiast bawić się w takie zabytki bardziej wole nowsze konstrukcje w szczególności oparte na obudowach pasmo-przepustowych, np. takie coś:
DSC_0123.jpg

Poznacie po takim zdjęciu co za zestaw? Edytowane przez LogitFix
lukee8
komentarz
komentarz

 
Mam większe pojęcie niż wam się wydaje. Mnie A120 i 60c201 nie ruszają. Jak dobrze ogarnę temat to na dniach będę miał parę tych drugich za 300zł (z przesyłką już). Więc jak widać da się tanio wyrwać paczki.
Niestety ale przez handlarzy na lolegro i takich jak Wy ceny są jakie są.
 

Chłopie ale pieprzysz.
 

 

 
Ma się dojścia do ludzi, którzy pracowali w Tonsilu i mają całe piwnice i strychy zapełnione pozostałościami z magazynu to nie ma problemu. Jeden - dwa telefony i mam co chcę.
 
 

Baaardzo ciekawe. Czyli rozumiem ze kupujesz sparciale głosniki ktora leza latami w wilgotnych piwnicach i strychach? Załatwisz mi tabliczki do mildtonow nowiutkie?:)

LogitFix
komentarz
komentarz

Chłopie ale pieprzysz.


Poczytaj sobie na forach tematycznych o sprzętach z minionej epoki i dopiero zaczniemy dyskusję. Przez hajp, legendy i "ónikalność" ceny są jakie są.
 

Baaardzo ciekawe. Czyli rozumiem ze kupujesz sparciale głosniki ktora leza latami w wilgotnych piwnicach i strychach?

Nie, kupuję głośniki i części do nich w stanie idealnym. Przykład:

SSA48579.JPG

 

Dla speców nie będzie problemu z identyfikacją i oceną wartości przetworników.

 

Kolejna sztuka z pary:

DSC_0141.jpg

DSC_0142.jpg

 

Pianeczka idealna.

 

Załatwisz mi tabliczki do mildtonow nowiutkie?

Z takimi uprzedzeniami?

lukee8
komentarz
komentarz

 

Z takimi uprzedzeniami?

wiesz... :

 

 

 
Ma się dojścia do ludzi (...)Jeden - dwa telefony i mam co chcę.
 

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Co Ty człowieku pier.... tutaj poje.... jesteś? masz wszystkich w domu? jedynie ostatnie zdjęcie co wkleiłeś jest oryginalnym głośnikiem w 100% reszta to zamienniki
Ta Ty masz znajomości u ludzi co pracowali w tonsilu haha i możesz wszystko mieć głośniki które nie były używane i są nowe to mają wartość taką że za darmo nawet rodzina by CI ich nie dała więc o czym Ty tu pierniczysz? i kupować za bezcen to Ty możesz ale głośniki z zapleśniałą paczka i nie oryginalnymi membranami i piankami i poprzepalanymi zwrotnicami takie to może kupisz za grosze ale to g..wno zagra wtedy, do gimnazjum jutro idź się pouczyć trochę. Przyda Ci się edukacja

Edytowane przez kdm
lukee8
komentarz
komentarz

Własnie nie pasowała mi tak ta membrana ale nie uwazam sie za speca bo nie widziałem wszystkich kolumn swiata dlatego wolalem nie oskarzac bez pewnosci,

LogitFix
komentarz
komentarz

jedynie ostatnie zdjęcie co wkleiłeś jest oryginalnym głośnikiem w 100% reszta to zamienniki

Widać jakie gówniane pojęcie masz o sprzęcie produkowanym w Tonsilu. Czarne głośniki powstały w czasach gdy jeszcze wciągałeś mleko z butelki.

Słyszałeś o GDN 16/50/4 stosowanym w Bolero 300, albo GDN 16/50/6 z zestawu TLC C1?

Pierwsza fotka wstawiona to GDN 13/40/3 z TLC Classic 2 a także Tango 150, które widać na zdjęciu.

Zamiennik powinieneś mieć więc na imię.

 

Ta Ty masz znajomości u ludzi co pracowali w tonsilu

Jak widać mam bo inaczej głośniki i kolumny nie stały by u mnie w mieszkaniu.

 

do gimnazjum jutro idź się pouczyć trochę. Przyda Ci się edukacja

Tobie polecam powrót na douczenie.

 

Zresztą co ja będę z takim "znafcom" Tonsila dyskutował. Doucz się w temacie i rozpoczynaj rozmowę bo jak widać brakuje Ci argumentów i zaczyna się chamstwo.

 

Polecam nabyć:

http://allegro.pl/masc-na-bol-dupy-cudowny-lek-na-problemy-ludzi-i4093832488.html


Własnie nie pasowała mi tak ta membrana ale nie uwazam sie za speca bo nie widziałem wszystkich kolumn swiata dlatego wolalem nie oskarzac bez pewnosci,

Jaka membrana? W którym?

Z resztą, nie ważne bo oba mają z tego samego materiału.

GDN 16/50/4 - membrana z polipropylenu i normalna kopułka.

GDN 13/40/3 - membrana z polipropylenu i stożkowa kopułka odlewana ciśnieniowo.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.