x-kom hosting

"CMOS checksum error" - dziwny problem

tomek11
komentarz
komentarz

Sorry za podwieszenie się pod temat, ale właśnie złożyłem zupełnie nowego kompa i po uruchomieniu też pojawiał się ten komunikat. Po przeczytaniu paru wpisów poczułem się nieciekawie - zwarcie, słaba bateria, przycięty kabel, padnięta płyta. Z moim doświadczeniem to szukaj igły w stogu siana! No ale od czego jest forum? Poszedłem za radą kilku forumowiczów, zmieniłem cokolwiek w biosie (akurat była to data i godzina), dałem save'a i komp uruchomił się ponownie już bez tego wkurzającego komunikatu. Także niby wsio ok. Mam tylko jedno pytanie, może nieco lamerskie: czym w takim razie był spowodowany taki komunikat i czy to normalne przy pierwszym uruchamianiu nowego kompa. Krótko mówiąc czy opisana przeze mnie sytuacja to norma i nie mam się już czym przejmować skoro nie wywala tego komunikatu, a wcześniej się pojawiał?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.