x-kom hosting

XP - zawieszanie pulpitu i paska zadań + problem z przeglądarkami.

Zayfi
komentarz
komentarz

Dawaj mi logi z Dziennika zdarzeń > sekcja System i Aplikacje

 

Masz skopiować te dwie sekcje spakować zippem i wrzucić na http://www.speedyshare.com/

ruchu20
komentarz
komentarz

http://speedy.sh/vXKfy/system.zip
Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

Trochę zejdzie z analizą. Czekaj edytuję posta.

 

Nie mam dobrych wieści. Dziennik nic nie notuje z pluginem Flash Playera. Obawiam się że jest to problem sprzętowy związany ze słabiutką kartą graficzną. Masz możliwość pozyczyć od kogoś inną grafikę i sprawdzić?

Edytowane przez Zayfi
ruchu20
komentarz
komentarz

Nie bardzo. Ciężko teraz o kartę na AGP. 

 

Czyli od tak przestał dobrze chodzić przez grafikę ?


Nie wiem czy ma sens taka wymiana, ale na płycie mam jeszcze integre.

Zayfi
komentarz
komentarz
Ciężko teraz o kartę na AGP.

 

Napisz do mnie na PW.

 

Nie wiem, czy na 100% przez grafikę. Ale bardzo możliwe. Mozesz pobrać starszą wersję FlashPlayera > odinstalować obecną i zainstalować starszy.

Trzeba szukać rozwiązania.

hixmen
komentarz
komentarz

Nie wiem, czy na 100% przez grafikę.
Nie wykluczał bym uszkodzenia płyty głównej ale od czegoś trzeba zacząć np. od grafiki jej podmiany.
ruchu20
komentarz
komentarz (edytowane)

Jest sens wyjąć tego Geforca i zobaczyć co się będzie działo na integrze ?

Edytowane przez ruchu20
Zayfi
komentarz
komentarz
Jest sens wyjąć tego Geforca i zobaczyć co się będzie działa na integrze ?

 

Oczywiście. Tylko wcześniej odinstaluj sterowniki do karty.

ruchu20
komentarz
komentarz

Zmieniłem kartę na tą AGP i ze zdziwieniem muszę powiedzieć, że od jakiś 15 minut nic nie cofa i nie zawiesza.

Poprzednio działo by się to pewnie kilkakrotnie...

 

Mam rozumieć przez to, że karta padła ? Oczywiście jak dalej wszystko będzie ok, a na to wygląda.


Jednak za wcześnie się cieszyłem. Problem powrócił... 

 

To jak już nie wiem...  :zly:

hixmen
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli dalej problem to by wskazywało na płytę główną. Bo co zostaje jeszcze  podmiana pamięci a dysk jeszcze nie można wykluczać i zasilacz do zmierzenia miernikiem bez i z obciązeniem albo podmiana. Chociaż dysk można raczej wykluczyć jak na drugim to samo.

Edytowane przez hixmen
ruchu20
komentarz
komentarz

Jakby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł to proszę o pomoc.


Odświeżam.

Igorrodz
komentarz
komentarz

Odpal jakieś distro Linuksa z płyty liveCD lub z pendrive i zobacz pod nim, czy problem występuje.


Testowałeś pamięci, jak prosiłem na początku?

ruchu20
komentarz
komentarz

Polecisz jakiegoś Linuksa ? Najlepiej o jakieś linki poproszę jak nie problem.

 

Testowałem. Nie było żądnych błędów.

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

Zatem skoro pod Linuksem błędów nie było zatem musisz wykluczyć problemy z hardware (sprzętowe) - Ty masz tu problem z software (oprogramowanie, tu: system operacyjny). Masz moim zdaniem dwa rozwiązania - jedno to wykonać logi z OTL i RIST wg poradnika z działu "Bezpieczeństwo" i dać je na forum (tu: musisz poczekać, aż ktoś je sprawdzi - ja nie umiem) albo wykonać format dysku i czystą, nową instalację systemu operacyjnego Windows. Wybór należy do Ciebie :E

Edytowane przez Igorrodz
hixmen
komentarz
komentarz (edytowane)
dwa rozwiązania - jedno to wykonać logi z OTL i RIST

OTL było podane i analizowane przez Zayfi w pierwszych postach

 

 

albo wykonać format dysku i czystą, nową instalację systemu operacyjnego Windows.

no już było to robione

 

Jestem właśnie świeżo po instalcji systemu na nowo + format i niestety, ale problem nadal tak sam...

 

 

Zatem skoro pod Linuksem błędów nie było zatem musisz wykluczyć problemy z hardware (sprzętowe) - Ty masz tu problem z software (oprogramowanie, tu: system operacyjny)

Zayfi analizował i twierdzi

 

Nie mam dobrych wieści. Dziennik nic nie notuje z pluginem Flash Playera. Obawiam się że jest to problem sprzętowy

Czy drugi dysk jest w lepszym stanie co pierwszy bo niewiemy o jego stanie. Albo błędy komunikacji na kontrolerach sata niezależnie od dysku.

Edytowane przez hixmen
Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

twierdze jedno - nie wiem jak na tak marnym kompie korzysta z netu gdzie jest wymagany flash. Sami wiecie, co się dzieje z pamięcią jak otworzy się kilkanaście kart. Nigdy nie robiłem takich numerów na słabych kompach. Flash ma ścisłe powiązania z grafiką. Nie twierdzę, że jest uszkodzona, ale teraz nie mam jak sprawdzić porównywalnej konfiguracji. Ilość ramu też nie zachwyca. Jak się otworzy wiele youtubów i innych, w sumie nie wiem po co, bo ile obrazków na raz można oglądać, to się wywali i koniec. Nawet lepsze kompy siadają.

Edytowane przez Zayfi
  • Dobra wypowiedź 1
Igorrodz
komentarz
komentarz

twierdze jedno - nie wiem jak na tak marnym kompie korzysta z netu gdzie jest wymagany flash.

W sumie masz rację - jego pecet jest stary i słaby: http://www.forumpc.pl/topic/317331-xp-zawieszanie-pulpitu-i-paska-zadań-problem-z-przeglądarkami/?p=1944733
Już mój poprzedni smartfon (Samsung Galaxy Ace) ma większą moc obliczeniową niż jego pecet.

+1

Myślę, ze to rozwiązuje sprawę - jego upgrade lub wymiana na lepszy model ;)

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)
Myślę, ze to rozwiązuje sprawę - jego upgrade lub wymiana na lepszy model

 

Ok. Tak zawsze można powiedzieć, ale nie każdego stać zmienić w mgnieniu oka kompa. Moja teoria zmierza w stronę kondensatorów. Prawdopodobnie są słabe. To można sprawdzić jedynie miernikiem. Nie muszą być wylane. Wystarczy że wyschły na tyle, że nie dają właściwych parametrów. Przy większym obciążeniu mamy efekt taki jaki właśnie mamy. Jest to tylko teoria. Nie mierzyłem, nie sprawdzałem. Ale obaj dobrze wiemy, że po ty6lu latach każdy sprzęt wymaga przeglądu sprawdzenia i ewentualnie reanimacji. Sam korzystam z jednego wzmacniacza z lat 70. Ale gdyby nie fachowiec i miłosnik sprzętu audio byłoby z nim kiepsko. Ponad 30 lat dla elektroniki to zabójczy okres. Po wymianie kondensatorów i skróceniu toru audio wzmak kładzie na łopatki klocki za kilka tysięcy.

 

pozdro.

Edytowane przez Zayfi
Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)
Moja teoria zmierza w stronę kondensatorów.

Myślisz, że autor będzie bawił się w wymianę kondensatorów na płycie czy karcie wartych łącznie poniżej 30zł? Weź nie żartuj sobie :E


Ponad 30 lat dla elektroniki to zabójczy okres.

Dokładnie, szczególnie dla sprzętu autora.


Po wymianie kondensatorów i skróceniu toru audio wzmak kładzie na łopatki klocki za kilka tysięcy.

A jego płyta przyjmie na pokład i5-2500k wraz z GeForce GTX770 :P

Edytowane przez Igorrodz
Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

Myślisz, że autor będzie bawił się w wymianę kondensatorów na płycie czy karcie wartych łącznie poniżej 30zł? Weź nie żartuj sobie

 

 

Nie sądże, ale mój tok myślenia zmierza do rozwiązania problemu. Po za tym dlaczego nie? Może ma znajomego, który za niewielkie pieniądze dokona pomiarów i określi co jest ewentualnie nie tak? Tego nie wiemy.

Nie można wyśmiewać lub ośmieszać osób, które mają stary sprzęt. Każdy z nas na tym pracował > zaczynał.

Obaj wiemy, ze apetyt aplikacji rośnie. I tak będzie się działo.

Edytowane przez Zayfi
Igorrodz
komentarz
komentarz

Obaj wiemy, ze apetyt aplikacji rośnie. I tak będzie się działo.

Tak - rośnie. I moim zdaniem tego apetytu nie zaspokoi odgrzewane danie w postaci sprzętu autora.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.