x-kom hosting

XP - zawieszanie pulpitu i paska zadań + problem z przeglądarkami.

ruchu20
komentarz
komentarz

Po wpisaniu tej komendy do cmd wywala mi nieprawidłowy parametr - \f

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

spróbuj tak -
 
 

chkdsk c: /f /r


;) Edytowane przez Igorrodz
  • Dobra wypowiedź 1
ruchu20
komentarz
komentarz

Robiłem właśnie chkdsk i wyszło, że dysk nie ma żądnych błędów. Bad sektorów także.

 

Zmieniałem też taśmy, ale dalej to samo...

 

Skoro nie system i sprzęt to co jeszcze może być nie tak ?

hixmen
komentarz
komentarz (edytowane)

To że chkdsk nie wykrył błędów nie oznacza jeszcze że dysk jest w porządku. Zmiana kabla sygnałowego jak nie pomogła to sam dysk może mieć problem. Albo może nawet płyta główna jest winowajcą to ewentualnie przepnij jeszcze do innego wolnego sąsiedniego gniazda sata na płycie głównej. Zobacz stan kondensatorów na płycie głównej czy nie są spuchnięte, wylane. Następna z możliwych przyczyn to pamięci i sprawdzenie memtestem jak on nie wykazał błędów to prawdź goldmemory albo podmiana.

Edytowane przez hixmen
Igorrodz
komentarz
komentarz

To że chkdsk nie wykrył błędów nie oznacza jeszcze że dysk jest w porządku.

Tak. Pokaż jego ststus smart z programu CrystalDiskInfo albo HDTune, z tego drugiego wykonaj 'error scan' (pełny) oraz benchmark.

 

Pokaż wyniki.

ruchu20
komentarz
komentarz

Przepinałem, ale nic to nie dało.

Płyta jest ok. Nie widziałem by kontestatory popuchły.

Ram sprawdzałem memtestem86+. Z nim też wszystko ok.

Igorrodz
komentarz
komentarz

Pokaż status smart i inne jak napisałem wcześniej.

hixmen
komentarz
komentarz

A te temperatury że ok to znaczy jakie, możesz dać screena z HWMonitor. Komp nie jest podkręcany.

ruchu20
komentarz
komentarz

83999053972095540601.jpg
 

 

 

HD tune robiłem wczoraj test, wszystko wyszło ok.

Nie ma żądnych bad sektorów, errorów i tym podobnych. 


41948647731995358844.jpg
 

 

Temperatury mam takie jak zawsze.

hixmen
komentarz
komentarz

Stan dysku chyba się nie zmienił od wcześniejszego screena chyba że ten sam  i ma błędy odczytu i komunikacji. Zmiana kabla jak nie przyniosła poprawy to dysk może być podejrzany. Jak możesz to sprawdź działanie z dvd czy pena linux Czy Ubuntu jak to będzie chodziło.

Igorrodz
komentarz
komentarz

Ponad 10k włączeń i wyłączeń dysku przy ponad 27k godzin ciągłej pracy? Masakra - dysk mocno zużyty. Dyskowi bowiem najbardziej szkodzi ilość jego włączeń i wyłączeń niż czas pracy ale to szczegół - na szczęście masz Western Digital anie Segate czy Samsunga -

 

HDD%20wykres%204.jpg

ruchu20
komentarz
komentarz

Na płycie mam wejście do SATY II. Opłaca się kupować nowy dysk ?

Igorrodz
komentarz
komentarz

To kwestia potrzeb i indywidualnych preferencji.

 

BTW- polecam Plextor M5S ;)

ruchu20
komentarz
komentarz

Chodziło mi bardziej o HDD.

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja taki zamierzam kupić bo naprawdę warto - http://forum.komputerswiat.pl/topic/53800-dysk-ssd-do-350zl/

 

BTW- a system i takie tam mam na tym czymś -

[url=http://obrazki.elektroda.pl/5250553900_1391272538.jpg]5250553900_1391272538_thumb.jpg[/url]

Edytowane przez Igorrodz
hixmen
komentarz
komentarz

Jeszcze nie ma potwierdzenia że dysk na pewno jest problemem. Dlatego propozycja sprawdzenia działania systemu alernatywnego z innego nośnika. Nieraz można spotkać dysk z takimi błędami jak autora a i kolega Igorrodz przedstawiając smart swojego dysku ma podobnie. I jak system chodzi bez kłopotów jeśli tak bo u innych nieraz system chodzi dobrze a problemem jeśli były to od czego innego np. uszkodzone pamięci. To takie błędy nie muszą oznaczać definitywnie że są problemy od nich jedynie podejrzenie. I potwierdzenie przez inne sprawdzenia. Jak sprawdzenie pamięci nie wykazało błędów chociaż skłonił bym się jakby była możliwość sprawdzenie na innych. Dysk co prawda jest już trochę wyeksploatowany i wykazane błędy dają jakąś podstawę do stawiania na niego ale jak pisałem wyżej dobrze by było się upewnić.

ruchu20
komentarz
komentarz

Spróbuję jeszcze dziś wieczór, albo jakoś jutro z innym dyskiem czy będzie to samo.


Niestety, ale na innym dysku dalej jest ten sam problem. 

W dalszym ciągu zacina się pasek zadań...

hixmen
komentarz
komentarz

Sprawdź czyli włącz: start - uruchom i wpisz: dxdiag  i nacisnij enter. Przejdź na zakładkę ekran czy masz wszystkie aktywne przyspieszenia. Włącz testy modułów, DirectDraw i Direct 3D czy przejdą pomyślnie. Czy w menedżer urządzeń nie ma wykrzykników pytajników.

ruchu20
komentarz
komentarz

Wyniki testów modułu DirectDraw: Wszystkie testy zostały wykonane pomyślnie.
Wyniki testów modułu Direct3D 7: Wszystkie testy zostały wykonane pomyślnie.
Wyniki testów modułu Direct3D 8: Wszystkie testy zostały wykonane pomyślnie.
Wyniki testów modułu Direct3D 9: Wszystkie testy zostały wykonane pomyślnie.

 

Wszystkie przyspieszenia mam włączone. Menadżer nie ma żadnych wykrzykników.


Z zawieszaniem paska da się jeszcze jakoś żyć. Zresztą po wciśnięciu alt + tab problem znika.

Gorzej z tym samo cofaniem się stron...

Zayfi
komentarz
komentarz

Robiłem właśnie chkdsk i wyszło, że dysk nie ma żądnych błędów. Bad sektorów także.

 

Zmieniałem też taśmy, ale dalej to samo...

 

Skoro nie system i sprzęt to co jeszcze może być nie tak ?

 

sprawdź na Firefoxie co będzie się działo.

ruchu20
komentarz
komentarz

Na wszystkich to samo.

Zayfi
komentarz
komentarz

Zaczniemy od wyłaczenia zbędnych usług.

 

Na poczatek > start > polecenie uruchom > services.msc

 

PPM na usługę indeksowania dysku > przestawiasz tryb na Wyłaczona

 

to samo z usługą Przeglądarka komputera

 

reststart > sprawdzasz

ruchu20
komentarz
komentarz

Nie mam czegoś jak indeksowanie dysku. Mam tylko samo indeksowanie i to jest wyłączone.

 

45864599198535638882.png

Zayfi
komentarz
komentarz
Nie mam czegoś jak indeksowanie dysku

 

Nie rozmieszaj mnie tylko wyłącz usługę indeksowania.

ruchu20
komentarz
komentarz

Wyłączyłem i zaraz po restarcie to samo. Już przy pierwszym wejściu na forum Opera sama cofa.


Pasek też już zaczął ciąć.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.