x-kom hosting

Blue screen code 0x124 po kilkunastu minutach grania

Frutill
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam mam problem z grą Assassin's Creed 2 Brotherhood(AC2BH) jakiś czas temu grałem na procesorze intel celeron 2x2,2ghz na monitorze 1024x768 i gra działała normalnie teraz jednak zmieniłem procesor na intel core 2 duo E8400 2x3ghz a monitor ma teraz rozdzielczosc 1920x1080. Gra uruchamia się normalnie ale można grać tylko od kilku do kilkunastu minut potem nagle wszystko się zacina słychać trzeszczący dźwięk i tylko guzik restartu pomaga, po ponownym uruchomieniu komputera pojawia się komunikat o błędzie Blue Screen kod błędu 0x124 więc włożyłem z powrotem stary procesor i jest ta sama sytuacja mimo że kiedyś dość długo na nim grałem. W czym leży problem czy to wina hardware czy raczej sterowników i oprogramowania? Problem występuje tylko podczas gry w AC2BH Proszę o pomoc w tej sprawie.



zasilacz : gembird 400w ccc psu4 12

zrobiłem skan Memtest86+ nie wykazał żadnego 'errora'

Youki
komentarz
komentarz

Wrzuć mi plik z folderu Minidump, sam go poddam analizie. 

 

Pokaż temperatury pod mocnym obciążeniem. 

 

Podaj resztę konfiguracji Twojego PC.

Frutill
komentarz
komentarz (edytowane)

To plik minidump bo w załączniku nie mogłem go wysłać : http://www21.zippyshare.com/v/67192493/file.html
Co do screena temperatur w stresie to będzie problem.. ponieważ blue screen pojawia się tylko w grze assassin creed brotherhood i do tego występuje nagle czasem po 5min a czasem po 20. Mogę jedynie powiedzieć że grając w diablo3 po ok 12h temp. żadnego z komponentów nie przekraczała 60 stopni C.

Jaką resztę konfiguracji? wszystko chyba jest w dxdiag ale jeśli się mylę proszę o informację czego brakuje:)

Youki
komentarz
komentarz

Nie masz innych gierek, żeby sprawdzić ? 

 

Dokonaj aktualizacji BIOS"u.

Frutill
komentarz
komentarz

ile czasu tak mniej więcej pograć żeby wynik byl w tzn 'stresie"? co do biosu to bez UPS trochę się cykam bo jak padnie prąd czy coś to mi wgl kompa roz...;/

Youki
komentarz
komentarz

Procesor jest podkręcany ? 

 

Nie ma co myśleć już o najgorszym. Zresztą nawet jakbyś tylko przeglądał internet i była by awaria jakaś i zanik prądu to także mogłoby zostać coś uszkodzone.

Frutill
komentarz
komentarz

Co do procka nie jestem pewien kupowany używany na allegro informacji o jego kręceniu nie było, można to jakoś sprawdzić? No niby tak ale to jednak bios sam nie wiem;/

Youki
komentarz
komentarz

Przeinstaluj jeszcze dokładnie sterowniki do chipsetu oraz zrestartuj ustawienia BIOS'u

Youki
komentarz
komentarz

Nie, wpisujesz w google dokładny model Twojej płyty głównej, wchodzisz na strone jej producenta i w odpowiedniej sekcji będą sterowniki. 

Youki
komentarz
komentarz

Pobierz sobie CPU-Z w zakładce Mainboard będzie Ci pisało jaki dokładnie masz model płyty głównej.

Frutill
komentarz
komentarz

model znam to 

ASRock G31M-GS
 ale za cholerę nie mogę znaleźć sterownika chipsetu

Youki
komentarz
komentarz

INF. Usuwasz uprzednio stare. 

Frutill
komentarz
komentarz

Nie mogę usunąć starych bo nie znalazłem jeszcze nowych na stronie asus nie ma sterownikow do chipsetu to gdzie mam je znaleźć?

Youki
komentarz
komentarz

Na jakiej stronie Asusa.

 

Kliknij w ten link. Następnie wchodzisz w pierwszy link (nie reklame na kolorowym tle). Po prawej stronie masz Download. Wybierasz system operacyjny taki jaki posiadasz i voila.

Frutill
komentarz
komentarz

Skoro już i tak wychodzę na idiote to jeszcze zapytam czy sterownik chipsetu to ten z rozszerzeniem INF?

Youki
komentarz
komentarz

Tak, wceśniej już napisałem :) 

Frutill
komentarz
komentarz

Nic się nie zmieniło nadal wywala blue screen

Youki
komentarz
komentarz

Dokładnie usunąłeś uprzednie i zainstalowałeś nowe tak ?

 

Błąd wyskakuje losowo czy podczas wykonywania określonych czynności ?

 

Zrestartuj ustawienia BIOS'u.

 

Prześlij teraz najnowszy plik z tego błędu co przedchwileczką miałeś. 

Frutill
komentarz
komentarz

Dokładnie tak, jak już mówiłem dzieje się to tylko w grze ACBH czasem jak jestem w menu czasem jak wyszukuje gry online a czasem jak juz gram także reguły nie ma oprócz tej ze dzieje się to tylko i wyłącznie w ACBH.
Bios zresetowany.
Plik minidump   http://www57.zippyshare.com/v/84108061/file.html

Youki
komentarz
komentarz

Sprawdz na jakim napięciu działa Ci procesor oraz pamięci. 

Jak dawno temu kupiłeś ten procesor ? 

 

Odinstaluj profilaktycznie GeForce Experience i wyczyść po nim rejestr. 

 

Pliki wyglądają troche na uszkodzone, cięzko coś więcej z nich odczytać.

 

Przeskanuj system programem MalwareBytes AntiMalware oraz użyj AdwCleaner z pozycji Usuń.

Frutill
komentarz
komentarz

Wystarczy wyczyścić rejestr CCleaner'em? po usunięciu GF experience ? 
screen jest odnośnie napięcia.
procek kupiłem miesiąc temu.

pobieram te programy i działam zaraz dam znać

Youki
komentarz
komentarz

screen jest odnośnie napięcia.

W BIOS'ie. 

Frutill
komentarz
komentarz (edytowane)

wrzucam log z AdwClenera i maleware. Odinstalowalem GF experience rejestr przeczyszczony CCleanerem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.