x-kom hosting

Linux I Xp

Gość
komentarz
komentarz

w ogole jak wlaczam kompa to jest to ,a linuxa nie odczytuje;/

co jest

?nagralem jako iso

Zarov
komentarz
komentarz

Czyli nie patrzyłeś że jest ikonka od WinRara i nagrałeś obraz płyty?

Gość
komentarz
komentarz

ikonka winrara ,dawideo mi napisal zebym tak to zrobil :)

dawideo
komentarz
komentarz

Ahhh po pierwsze nic nie kazałem, powiedziałem tylko abyś włozył płyte i ponownie uruchomił kompa ;)Ale mniejsza o to. Jeśli chodzi o ikonke Rar-a to obrazy ISO często ją przyjmują gdy masz zainstalowane Winrar. I teraz tak:

nie wiem co ściągnołeś, czy wersje spakowaną czy odrazu obraz tu masz odrazu obrazy:

http://ubuntu.pl/pobierz.php

masz tam ubuntu (Gnome), Kubuntu (KDE), i trzecią wersje Xbuntu. Sciągasz i odrazu nagrywasz (nic nie rozpakowujesz), wkładasz płyte, uruchom ponownie komp i instalator sam Ci się odpali.

P.s Nie znam Cie więc nie wiem jaką masz wiedze na temat kompów, ale czy ustawiłeś w BIOS-ie by najpierw bootowała z płyty :)

Zarov
komentarz
komentarz

Nagrywanie obrazu ISO na CD

Tak to robiłeś?

wersje spakowaną

Eee?

dawideo
komentarz
komentarz

Dobra co do boot.ini Zrób cośtakiego:

Dajesz mój Komputer -> Właściwości -> Zaawansowane -> "Uruchamiania i Odzyskiwanie" Ustawienia -> Edytuj -> Wklej:

 [boot loader]timeout=30default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS[operating systems]multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

I zapisujesz - Ctrl + S

Jeśli masz Win XP Profesional :P

Jeśli sys. Ci się nie włacza to uruchom go z dyskietki startowej (płyty) i wpisz fdisk /mbr

powinno pomóc.

W celu wyjaśnienia spakowane ISO :) chmmm czemu Eeee??? chodziło mi o to że duże obrazy ISO (rzędu 4 GB, 8GB) są często podzielone na bardzo małe ( 40MB) pliczki i to najpierw trzeba rozpakować. Choć wiem że z Ubuntu tak raczej nie będzie (ma coś koło 700MB) gdyż to "mały" obraz. No ale cóż, różne cuda na tym świecie się zdażają :P

Gość
komentarz
komentarz

Komputer -> Właściwości -> Zaawansowane -> "Uruchamiania i Odzyskiwanie" Ustawienia

klikam ustawienia i mi sie pojawia :

Nie mozna otworzyc pliku C:\boot.ini. Nie mozna zmienic ustawien systemu operacyjnego i limitu czasu

i klikam ok i mi sie wyswietla okno takie:

http://img505.imageshack.us/img505/8034/beztytuu23fo0.png

ps dobrze mam nagrana cd iso jest

Gość
komentarz
komentarz

Stary ja bym ci jednaj lepiej poradził partycje zrobić przed winde sam tak robiłem i nie było problemów żadnych. Tak jak mówili koledzy wyżej gdy już zrobisz partycje i jesteś przy instalacji ubuntu to tak najprościej jak ci się da wytłumaczyć :

1.Wybierasz partycję EXT3 i klikasz na nią dwa razy.

2.Na samym dole masz takie wysuwane okienko i tam wybierasz "/".

3.Partycja SWAP/SWAP2 powinna sama się ustawić na tą jaka powinna być. NIC NIE ZMIENIAJ !

Gotowe ! Możesz zainstalować Linuksa.

dawideo
komentarz
komentarz

No dobra, to robisz tak:

1.Włącz opcje pokazywania ukrytych plików

2. Otwórz plik ręcznie w notatniku tj. PPM (prawy przycisk myszy) ->otwórz. Plik powinnien się znajdować na dysku "C:\boot.ini", jeśli go tam nie ma to go stwórz PPM-> nowy plik tekstowy-> wklejasz tą zawartośc co podałem wyżej->zapisz jako boot.ini. to już powinno zadziałać.

Pamiętaj aby włączyć opcje pokazywania ukrytych plików!!!!

P.s Jakiego masz Windowsa?? bo ten wpis jest dla XP Profes., dla Home będzie inny.

Gość
komentarz
komentarz

mam xp professional i zrobilem boot.ini i nic dalej to samo...:(

dawideo
komentarz
komentarz

Napewno zrobiłeś tak jak radziełem??? Jakbyś mógł sprawdz jeszcze raz. Stwórz ten plik.

Hmm nie wiem czy to pomoże ale ostatecznie możesz spróbować w konsoli odzyskiwania wpisać fixmbr i potwierdzasz potem fixboot i potwierdzasz. A tak to nie mam juz pomysłów :/ Ale najpierw sprawdźjeszcze raz 1 sposób

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.