x-kom hosting

Temperatura Cpu, A Temp. Rdzenia?

falcon1984
komentarz
komentarz

Na Boxie więcej niż 2.6GHz nie polecam, a czy można kręcić to zależy które wskazania są poprawne. Opierając się na rdzeniach to można kręcić dalej, ale z kolei jeśli temp. CPU jest prawidłowa to już masz za gorąco.

nokia
komentarz
komentarz

A powiedz mi; jak ty kręcisz - bo ja podnoszę sam FBS, ale asus w biosie ma funkcję AI NOS (zwiękrza sama napięcia itd. - mogę ją włączyć?

falcon1984
komentarz
komentarz

Mi procesor podkręcił się bez podnoszenia napięcia do około 2,85GHz. Potem musiałem już je lekko zwiększyć i wtedy poszedł nawet na 3,4GHz, ale zmniejszyłem do 3GHz bo tyle od początku planowałem (napięcie zdaje się mam 1,37V)

nokia
komentarz
komentarz

To jak?

Dawać dalej do np. 2,6GHz???

Co z ty AI NOS?

falcon1984
komentarz
komentarz

Można spróbować tego AI NOS.

A co do kręcenia do twoja decyzja, nie chce ci doradzać bo nie wiem które temp. są tymi właściwymi...

nokia
komentarz
komentarz

Radiator jest letni, więc 70st. tam nie ma;-))

Dam ok. 2,6;-))

I zrobie everestem streesa i sprawdze temp.

Jak będzie ok., to idę dalej do 2,75GHz:-))

W sobote kupuję coolerek x2 na obudowę;-))

Bo w szafce musi zostać, bo nie mam gdzie dać peceta;-))

@EDIT

Nic z tego;-((

Przy 2,66GHz pecet nie wstał;-((

Zresetowałem bios baterią;-((

A teraz na orginalnym zegarze mam w iddle;

pecft4.th.png

trochę dużo-//

Mam już dość tego peceta - dlaczego zawsze ja trafiam na taki felerny sprzęt???

falcon1984
komentarz
komentarz

Tylko z powodu resetu Biosa tak ci temperatury podskoczyły ?

Te czujniki coś chyba wariują...

nokia
komentarz
komentarz

Narazie zostawie tak jak jest;

W sobotę montuję dodatkowe coolerki na obudowie;

Mam tęż zamiar przenieść peceta, żeby był cały odsłonięty;

Jeżeli to nie pomoże, to zmieniam płytę na EVGA Ultra, lub Foxconna - ASUSA nie chcę już znać;-/

falcon1984
komentarz
komentarz
Narazie zostawie tak jak jest;

W sobotę montuję dodatkowe coolerki na obudowie;

Mam tęż zamiar przenieść peceta, żeby był cały odsłonięty;

Jeżeli to nie pomoże, to zmieniam płytę na EVGA Ultra, lub Foxconna - ASUSA nie chcę już znać;-/

No Foxconna to nawet nie ma co porównywać z EVGA, jest znacznie lepszy.

Lewy12
komentarz
komentarz

nokia ja na twoim miejscu poszedł bym do sklepu i wymienił płyte a jak nie będą chcieli to zrobiłbym im awanture przy klijentach że nie chcą ci płyty wymienić na nową i że sprzedają trefny sprzęt.

Sonido
komentarz
komentarz
nokia ja na twoim miejscu poszedł bym do sklepu i wymienił płyte a jak nie będą chcieli to zrobiłbym im awanture przy klijentach że nie chcą ci płyty wymienić na nową i że sprzedają trefny sprzęt.

Hehe dobra rada :D do tych ASUSów to chyba rzeczywiscie słabe czujniki wsadzili, bo to już nie pierwszy taki przypadek. Ale podobno w nowszych modelach 650i i 680i juz poprawnie wskazuja, przynajmniej nie slyszalem, zeby ktos sie skarżył.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.