x-kom hosting

Temperatura Cpu, A Temp. Rdzenia?

nokia
utworzono
utworzono

Witam,

W spoczynku mam 55st CPU i 30st. dla poszczególnych rdzeni - czy temp. rdzeni nie powinna byc wiekrza od temp. CPU?

falcon1984
komentarz
komentarz

Temperatura rdzeni powinny być zbliżone lub ciut większe od temperatury samego CPU....

Na pewno nienaturalne jest to, że masz rdzenie 25C chłodniejsze wg. odczytów od samego CPU.

Myśle, że to będą błędne odczyty z płyty Asusa, na CPU pewnei masz też 30 kilka stopni tylko ten czujnik ma Asus zrąbany...

snip91
komentarz
komentarz

Mi się wydaje, że ktoś już się skarżył na czujnik w P5B. Nie tylko ty nokia ;) Pewnie to jest jego wina.

falcon1984
komentarz
komentarz

Nokia już kilkukrotnie o tym pisał... to chyba o nim myślisz ;)

nokia
komentarz
komentarz

Myślałem o chłodzeniu, ale kupiłem nowe głośniki i się do końca spłukałem;-))

falcon1984
komentarz
komentarz
Myślałem o chłodzeniu, ale kupiłem nowe głośniki i się do końca spłukałem;-))

Hehe, no trudno. Póki nic złego się nie dzieje to nie ma się co za bardzo martwić. Najważniejsze, żeby komp. chodził stabilnie...

Sonido
komentarz
komentarz

Na mojej płycie też czasami czujniki wariują. Coś ASUS się nie przyłożył. Pamiętacie może jak mi tempę procka pokazywał 90'C :haha: :mruga:

nokia
komentarz
komentarz

Komp chodzi stabilnie, ale nie znając temperatór peceta nie podkręcę;-(((

falcon1984
komentarz
komentarz

Tutaj masz link do konkurencyjnego forum, do tematu o tej płycie:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=210332

Spróbuj sie tam dowiedzieć jak to jest z tym czujnikiem na Asus P5B i jakie temperatury mają na tej płycie inni jej użytkownicy.

Powodzenia ;)

nokia
komentarz
komentarz

Napisałem maila do apollo.pl i dziś dostałem odp.Pisze mi koleś, że temp. 70st. dla E4500 jest jak najbardziej dobra;-(To jak? Ryzykować podkręcaniem?W moim biosie jest funkcja AI NOS-mogę ją włączyć?Ona podniosi napięcia i takty na pamięci i na procku;Napisałem maila do apollo.pl i dziś dostałem odp.Pisze mi koleś, że temp. 70st. dla E4500 jest jak najbardziej dobra;-(To jak? Ryzykować podkręcaniem?W moim biosie jest funkcja AI NOS-mogę ją włączyć?Ona podniosi napięcia i takty na pamięci i na procku;

snip91
komentarz
komentarz

70 stopni to dobra temperatura ? Ja bym mu nie uwierzył. No i nie wierzę. 60 stopni to moim zdaniem max do czego można dopuścić.

falcon1984
komentarz
komentarz

Trochę koleś przesadził, bo temp. 70C wcale nie jest wcale dobra dla E4500. Moim zdaniem to jest po prostu niedopracowany czujnik ze strony Asusa i już. Nie wierze, że komp od razu może mieć 50C natychmiast po włączeniu go. Pogadaj najlepiej z innym użytkownikami Asusa P5B jak oni mają (na tym forum purepc).

zeniTh
komentarz
komentarz

popatrz na mój sprzęt ...

a tu screen :P

b03ece120d5d1081m.jpg

Sonido
komentarz
komentarz

No fakt tempy masz lux, ale pewnie hałas spory :mruga:

Zenith, skąd taki chłód w Twojej obudowie? Ile masz wentyli w budzie? Ja przy 3x 120mm mam sporo wyższe od Twoich.

By the way: w jaki sposób ustawiłeś, że widzisz obroty swojego zasilacza?

nokia
komentarz
komentarz

Witam,

w załączniku screen z everesta na zimnym pc - dopiero włączyłem.

Ale już mam 50st.'=_))

zeniTh
komentarz
komentarz

mam 4 wentylki 80mm + jeden w coolerze na procku + jeden w zasilaczu + jeden na karcie graficznej + jeden ASUS-owski na chipsecie

p.s. kilka z nich widać na obrazku moje kompa

a co do hałasu to czasami mnie tylko denerwuje to wylaczam wentylki :P a tak to jest ok

ja mam tak juz zrobione :D nie wiem ten zasilacz sie tam pojawil ale to chyba jest zle pokazane bo zasilacz nie moze miec 3600 obr ... tam jest 120mm a on ma chyba max tylko 1500 obr a do tego jest cichy

p.s. moze dla tego ze to tagan i w tej cenie dodali taka mala funkcje xD

Sonido
komentarz
komentarz

No to nieźle. W budzie mam podobnie jak Ty, a i tak tempy wyższe. Tylko, że u mnie wentyle kręcą się, że ich prawie nie słychać :P . Co do zasilacza, to ja też mam dobrej firmy i mimo to nie mam takiej możliwości jego wglądu :mruga:

2 wentyle NZXT, więc nie mogę sprawdzić ile mają RPM, AC na przodzie ma 1000, bo to model bez PWMu. Poza tym tak samo, wentyl na procku Zalman'owski ;) i mały na chipsecie. a Tempy (po 5 min. od włączenia kompa) mam takie:

tempyco2.png

Chassis#1 - wentyl ASUSa na chipie

Chassis#2 - Zalman 9700 na procku

zeniTh
komentarz
komentarz

tylko, że jest zasadnicza różnica :

twój procek to lekki grzejnik :) więc dla tego masz taka temp. na procku

btw. ładnie Ci to nagrzewa pokój O_o :D co nie ? xD

Sonido
komentarz
komentarz

hehe co Ty wokół obudowy aż wieje. A, że się procek grzeje to ja wiem, tylko czy on sam ma aż taki duży wpływ na tempy wewnątrz budy. Napewno na mobo, ale czy resztę też - nie wiem.

Już niedługo...Penryn i sprzedaję tego AMDka :mruga:

nokia
komentarz
komentarz

Dałem screena w poprzednim poscie z everesta - czy temp. rdzenie w iddle są ok?

Czy czujniki rdzeni, a czujniki procka, to co innego?

Dlaczego rdzenie 2xchłodniejsze od samego procka?

falcon1984
komentarz
komentarz

Rdzenie powinny mieć zblizoną temperaturę do temp. procesora. Różnica powinna wynosić co najwyżej kika stopni (2-3C). Jeśli pokazuje ci zupełnie inne to moim zdaniem to jest źle ustawiony czujnik na tych płytach.

nokia
komentarz
komentarz

Dzięki - zaraz podkręcam i niech się dzieje wola nieba;-))))

@EDIT;

A temperatury podczas O/C bedę kontrolował na podstawie rdzeni;-))

Rdzenie - iddle 30-40st.

strees 40-55st.

Myślę, że to są wiarygodne temperatury peceta' Czy są ok?

Można kręcić? Do ilu MHz?

Mam jeszcze pytanie - czy temp. była by niższa jakby pecet nie był włożony do półki i nie miał zakryte boki i tył budy????

Pozdrawiam i dzękuję - plusy zaraz daję;-))

Sonido
komentarz
komentarz

Pewnie, że niższa. Wokół obudopwy musi być cyrkulacja powietrza. Najlepiej, aby miała choć jeden bok odsłonięty, a druga strona powinan być oddalona od np. biurka o parę cm. z góry obudowy również przestrzeń na ruch powietrza.

falcon1984
komentarz
komentarz

Dobrze by było jakbyś go jednak nie trzymał w półce, wtedy będą lepsze temperatury.

Spróbuj lekko podkręcić CPU FSB i sprawdź jak wtedy zachowają się te temperatury. Jak ni będzie wysokiego przyrostu to może będzie sie dało cos procka wykręcić ... :P

nokia
komentarz
komentarz

Jak doszedłem do 2,43 to temp. były takie;

(to ta niby nieprawidłowa)Procka; iddle; 59 stres; 73

Core 1; iddle; 39 stres; 53

Core 2 =||=

Do ilu mogę kręcić dalej?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.