x-kom hosting

Pomoc ze sterownikami karty graficznej.

Szokujacy
utworzono
utworzono

Witam,

 

Jako, iż nie mam dużo doświadczenia z komputerami szukam pomocy na tym forum. A mianowicie...Mam kartę graficzną AMD Radeon HD 7450 i sterowniki do tego z lutego 2012. Chcę je zaaktualizowac, gdyż potrzebuje do nowej gierki. Jaki jest problem? A mianowicie... Najpierw usunąłem stare sterowniki poprzed właśćiwiosci, menager itp. Sciągnąłem najnowsze sterowniki z oficjalnej strony AMD. Ale podczas instalacji wyskakiwał błąd. Pościągałem starsze wersje. Instalacja przebiegła pomyślnie, ale nie mogło wyszukać karty graficznej, która została utracona przez odinstalowanie tamtych sterowników (posiadałem tylko coś tam VGA). Odzyskałem karte przez "powracanie systemu" i starałem się nałożyć nowe sterowniki na stare zawarte w folderach. Ale to również nic nie dawało...dlatego oczekuję od was pomocy.

Jak już pisałem karta graficzna AMD Radeon HD 7450. I nie wiem co jest. W panelu sterowania w odinstalowniach nie mam nic związanego z AMD, ATI itp. Klikając prawym klawisze myszki na pulpicie jest opcja "Catalyst Control Center", który po kliknieciu i tak nie reaguje. W główynim folderze na dysku posiadam foldery z tym związane: "ATI Technologies" a w nim "hydravision" i "ATI.ACE" oraz "ADM APP" a w nim "bin" itd.

Windows 7 i 64 bit.

Proszę o jakąś pomoc, gdyż nie potrafię tego ogarnąć. Oraz o wyjaśnienie takich zwotów jak "ATI" czy "AMD (to akurat bodajże cała firma :P )" "Radeon (typ karty?)"  oraz "Catalyst", bo jak już pisałem jestem w tym zielony, a chciałbym się czegoś nauczyć/dowiedzieć. Oraz może jakieś linki do pobrania sterowników tych najnowszych, a także tych troche starszych. :)

 

Pozdrawiam! ;)

 

 

piotrk2683
komentarz
komentarz (edytowane)

jesteś pewien ,że to Radeon HD 7450? pytam, bo może odczytywałeś model z programów do identyfikacji sprzętu, typu Sanda,SIW,Everest czy Aida64, a one się nieraz mylą ,

 

te probowałeś? :

http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonaiw_win8-64.aspx#1

to są oficjalne stery, z 9/18/2013,

 

odinstaluj stare wcześniej, jakby pytał czy usunąć ustawienia czy inne rzeczy powiązane ze starymi sterownikami, usuń wszystko,

 

AMD to miedzy innymi producent procesora graficznego i układu scalonego do kart graficznych, firma te przejęła jakiś czas temu firmę ATI,

 

jeśli chodzi o produkowanie procesorów do kart graficznych (GPU), to oprócz AMD są jeszcze firmy NVIDIA i Intel,

 

NVIDIA konkuruje z AMD w produkcji nowoczesnych i wydajnych kart dedykowanych do gier, Intel robi słabsze karty graficzne zintegrowane z płytami głównymi, które są raczej przeznaczone do komputerów do netu i multimediów,

Szokujacy
komentarz
komentarz

System->Menedżer urzadzeń-> Karty graficzne= AMD Radeon HD 7450

Rozdzielczośc ekranu-> Ustawienia zaawansowene-> Typ karty: AMD Radeon HD 7450

Więc, chyba taka jest.

Odinstalowałem już wcześniej i próbowałem zainstalować te co właśnie podesłałeś, ale ciągle wyskakiwał błąd. A może mi powiedz, gdzie dokładnie mam to zaintalowac?
Jak pobrałem starsze sterowniki to i tak nie wyświetlało karty graficznej tylko "Podstawowa karta VGA"

piotrk2683
komentarz
komentarz

jak w menadżerze urządzeń rozpoznaje jako Radeon HD 7450 ,to wygląda na to ,że sterowniki są zainstalowane,nie ma na nich wykrzyknika albo znaku zapytania?

 

spróbuj zainstalować sterowniki w trybie awaryjnym,( w czasie uruchamiania systemu F8,dalej tryb awaryjny ,w menadżerze urządzeń odinstaluj stare ze wszystkimi ustawienianiami i spróbuj zainstalować nowe ),

 

podaj treść błędu ,który wyskakuje ,gdy próbujesz zainstalować te z mojego linku,

Szokujacy
komentarz
komentarz

Tak sterowniki są, ale chce zainstalowac najnowsze. Ale w tych nowych przy instalacji wyskakuje błąd. Jaki błąd? Po prostu " Error, wystąpił błąd poczas instalacji" i się zamyka.

Gość
komentarz
komentarz

laptop czy skrzynia?

piotrk2683
komentarz
komentarz

spróbuj z tej strony:

http://www.devdrivers.ru/load/ati_catalyst_drivers/amd_catalyst_13_4_13_9_whql_display_drivers_v_9_000_100_1000_13_152_0_0000_drajvera_dlja_videokarty_amd_ati_radeon_pod_windows/1-1-0-1574

 

to są też najnowsze ,tyle , że nie z oficjalnej strony ,na początku są po rusku ,ale później już po angielsku jest wszystko,

 

ja do swojej grafy z tej strony pobieram,

Gość
komentarz
komentarz

jak to jest laptop to pobierz ze strony producenta laptopa

piotrk2683
komentarz
komentarz

stacjonarny ,[b]Radeon HD 7450[/b] :)

Gość
komentarz
komentarz

jesli jest to stacjonarny to podaj producenta grafiki

piotrk2683
komentarz
komentarz

GPU do Radeonów produkuje [b]AMD[/b] :)

Gość
komentarz
komentarz

WOW POGRUB SOBIE NICK I WSZYSTKO JESTES TAKI INTELIGIENTNY WOW!

@autorze - podaj producenta karty czyli np. gigabyte / asus itp

piotrk2683
komentarz
komentarz (edytowane)

no, sory, ale zadajesz pytania, do których odpowiedzi masz w tym wątku podane, wystarczy przeanalizować wcześniejsze posty,


wyprzedzając dalszą część wątku, trafisz pewnie na stronę:

[url]http://h20565.www2.hp.com/portal/site/hpsc/public/psi/swdHome/?cc=pl&cc=pl&lang=pl&lang=pl&sp4ts.oid=5226360&ac.admitted=1380311459483.876444892.492883150[/url]

 

to wyjaśni Ci dlaczego napisałem grubymi literami AMD :)

 

nic do Ciebie kolego nie mam i nie musisz się tak od razu denerwować jak ktoś ma większą wiedzę w jakiejś kwestii :)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

to wcale nie wyjasnia dlaczego napisales AMD najzwyczajniej glupio ci sie przyznac do bledu ze nie zrozumiales o co chodzi,

to sie nazywa tupet a nie wiedza ;)

na jakiej podstawie mowisz ze jest to stacjonarny ? jestes swiadom tego ze laptopy tez maja HD 7450?

piotrk2683
komentarz
komentarz

a nie uważasz ,ze jakby to była wersja mobilna autor wątku podałby nazwę AMD Radeon HD 7450M ?

 
Gość
komentarz
komentarz

nie nie uwazam tak - ludzie niektorzy nie przywiazuja uwagi do szczegolow , zapytac sie nie boli wyrocznia nie jestes 

Szokujacy
komentarz
komentarz

Stacjonarny, nie laptop.


A wiecie co jaki czas pojawiają się aktualizacje sterowników?
Bo może bym poczekał, aż wyjdą nastepne, jak obecnie te nie chcą u mnie działać?


Piotr a opisz mi swoją instalacje sterowników ;>

piotrk2683
komentarz
komentarz (edytowane)

1)ściągasz odpowiednie stery i instalujesz program Driver Sweeper(program do usuwania resztek po odinstalowanych sterach),

2)usuwasz stare stery z ich oprogramowaniem, reset kompa,

3)uruchamiasz Driver Sweeper, analizujesz i usuwasz wszystko w AMD Display,

4)po resecie instalujesz nowe stery,

Gość
komentarz
komentarz

nie takie glupie - moze pomoc

Szokujacy
komentarz
komentarz

http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonaiw_win8-64.aspx

Odpowiednie do RADEON HD 7450, win 7 64 bit tak? Bo może tutaj robię błąd :P

Wczoraj robiłem aktualizacje na lapku z Nvidią i bez problemów...a tutaj na stacjonarnym uj wie :/

piotrk2683
komentarz
komentarz

dziwne ,bo do Radeona 7450 przekierowuje właśnie na tą stronę ,ale według listy z jakimi kartami graficznymi sterownik jest kompatybilny nie ma Radeona 7450(Release Notes),

 

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/AMDCatalyst13-9WINReleaseNotes.aspx

 

spróbuj te z ruskiej strony:

http://www.devdrivers.ru/load/ati_catalyst_drivers/amd_catalyst_13_4_13_9_whql_display_drivers_v_9_000_100_1000_13_152_0_0000_drajvera_dlja_videokarty_amd_ati_radeon_pod_windows/1-1-0-1574

 

to są pewne stery :)

  • Dobra wypowiedź 1
Szokujacy
komentarz
komentarz

Po raz kolejny wyskakuje: "błąd podczas instalacji pakietu"
Może to być błąd z tym pakietem a nie moim komputerem.
Sprawdze ruska.


Ale które mam pobrać? :P
Bo nie chce znowu błąd zrobić.

piotrk2683
komentarz
komentarz

pod Win 7 64bit,

Szokujacy
komentarz
komentarz

Czyli to z dołu:

AMD Catalyst 13.9 (...) Win7 64? :)

piotrk2683
komentarz
komentarz

tak

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.