x-kom hosting

E6750 Podkręcanie

snip91
komentarz
komentarz
dlaczego wentyl od procka nie jedzie na max obrotach (ok 2050 jest a raz kiedyś widziałem 2300) ???

Po co ma iść na najwyższych i hałasować, jak może iść na wolniejszych i wystarczająco chłodzić.]

Czy ten orthos sprawdza również stabilność systemu?

Głównie do tego służy :D

falcon1984
komentarz
komentarz

@Repcak, zmień tą opcję AUTO to uaktywnisz overclocking :P Na Boxie możesz kręcić 3.0-3.2GHz

@Nitram, masz super temperstury, możesz śmiało kręcić powyżej 3GHz, a wentyl nie wyje bo niskie temp. masz. Orthos po to jest żeby stabilność sprawdzać :P

Repcak
komentarz
komentarz

BOX- stockowe chłodzenie?

falcon1984
komentarz
komentarz
BOX- stockowe chłodzenie?

Tak, BOX to chłodzenie kupione razem z prockiem tzw pudełkowe

Repcak
komentarz
komentarz

Jak już pisałem ma chłodzenie http://www.4max.pl/default.asp?g=24&gg...mp;produkt=2800

I jest taka sprawa Everest pokazuje mi: Typ procesora Unknown, 2666 MHz (16 x 167)

Zmienić mnożnik w BIOSIE na 8 i zwiekszyć FSB czy zostawić mnożnik tak jak jest?

snip91
komentarz
komentarz

Mnożnika nie zmienisz, bo jest stały. Mi pokazuje identycznie. Tu jest 8x333, tylko nie wiem czemu Everest tak pokazuje.

falcon1984
komentarz
komentarz

Nic nie kombinuj z mnożnikiem. Spróbuj po prostu podkręcić najpierw na 2.8, potem 3GHz i obserwuj co się dzieje.

Repcak
komentarz
komentarz

Odpaliłem BIOSA otworzyłem zakładkę advenced potem CPU configuration. I przestawiłem CPU ratio configuration z Auto na manual i nadal te opcje które są na górze są niedostępne.

Może ktoś mi wytłumaczyć krok po kroku jak to zrobić na płycie Asus P5K?

Nitram
komentarz
komentarz

Mam tę samą płytkę... Advanced>Jumper free configuration (chyba :P)> I tam coś jest z CPU - masz do wyboru 4 opcje (auto, manual, N.O.S. i standard bodajże...) nie mam pojęcia o co chodzi :D Ale w każdym razie dajesz na manual i pokazuje Ci się kilka nowych menu... To będzie to: http://www.overclockers.ru/images/lab/2007/06/21/bios-1.jpgPoza tym ratio to chyba właśnie jest mnożnik...Jeszcze jedno pytanie... Jaka może być max temp procka? Tak żebym nie przeholował przy podkręcaniu... I żeby nie bardzo była skrócona jego żywotność (bo chyba na to podkręcanie ma wpływ?)... Nie chcę wymieniać go po roku czy dwóch nawet :P W ogóle jaki negatywny wpływ na sprzęt może mieć podkręcanie?

Repcak
komentarz
komentarz

51 C na procesorze graficznym to nie zadurza temperatura?

Markus123
komentarz
komentarz
51 C na procesorze graficznym to nie zadurza temperatura?

Moja karta podczas grania osiąga 85 'C, więc o Twoją się nie musisz martwić ;).

Repcak
komentarz
komentarz

Po 15 minutach pracy Ortosa temperatura na podskoczyła na:

Core 0- 45-52 C

Core 1- 45 52 C

CPU 48-50 C

Core- około 56 C

Robie test: Blend- stress CPU and RAM

falcon1984
komentarz
komentarz
Po 15 minutach pracy Ortosa temperatura na podskoczyła na:

Core 0- 45-52 C

Core 1- 45 52 C

CPU 48-50 C

Core- około 56 C

Robie test: Blend- stress CPU and RAM

Dobre temperatury ;)

Na ile podkręciłeś?

Repcak
komentarz
komentarz

3 Ghz aktualnie mam temperatury po 2h testu RAM and CPU:

system- 41c

CPU- 48c

AUX- 127c :P

HDD- 36c

Core 0- 48c

Core 1- 48c

Core- 56c

Ambient- 42c

Co wskazuje Core?

PS: Ile czasu powinienem robić ten test?

PS': Wentylator w zasilaczu jest ustawiony tak że "dmucha" za obudowę czy do jej wnętrza, bo jak przykładem rękę do zasilacza to nie czuje powiewu ?

falcon1984
komentarz
komentarz

Nie wiem co to za odczyt Core, ale skoro masz oba rdzenie oraz procka na 48C to super, wręcz ekstra :P

Test zapuść sobie na 3-4h...

A jaki masz zasilacz?

Myśle, że możesz dalej kręcić do 3.2GHz ;)

Repcak
komentarz
komentarz

corsair vx450w

Temperatury troche podskoczyly(ale to róznie czasem sa wikesze czasem mniejsze)

CPU 50c

Core 0: 50c

Core 1: 50c

Core: 57c

falcon1984
komentarz
komentarz

Mam taki sam. Wentyl w środku tego zasilacza bardzo powoli się kręci, bo zasilacz sam w sobie nie grzeje się za bardzo. U mnie jak rękę przyłożę to też nic prawie nie czuć, taki lekki powiew...

Repcak
komentarz
komentarz

Zmartwiłem się właśnie troche tym bo 127c mam na AUX :P

Nitram
komentarz
komentarz

Mi Aux spadło ostatnio do 119 :D To jest najdziwniejsze zagranie... Wcześniej też miałem 127 :P

falcon1984
komentarz
komentarz

U mnie też spadło: z -40 na -65C. Ten odczyt jest błędny. Nie zwracałbym na niego uwagi...

Repcak
komentarz
komentarz

A tak apropo temperatur, skoro są dobre to czemu obok niech wyświetla mi płomyczek w speed fanie?

Mimo że skońcyłęm test temperatura Core nadal utrzymuje sie na 56 c, a Wy ile macie stopni na Core?

gosius91
komentarz
komentarz

Heeej. Jestem tak wykończona psychicznie, że po raz pierwszy w życiu korzystam z forum. Mianowicie mam straszny problem. Zero doświadczenia i w ogóle. Hmm Mam niesamowicie pokręconego Pana od TI. ( zaznaczę że jestem na profilu informatycznym w klasie są 2 dziewczyny i 23 chłopaków) Zadał nam pracę taką że nie wiem kompletnie jak się mam do tego zabrać!!! :( Qrcze noo.. Przejdę do rzeczy. Muszę zrobić TABELE porównawczą procesorów INTEL i AND. Muszą być ceny porównawcze. 1 grupa do 1000zł. 2 grupa od 1000zł do 2000zł. A 3 grupa powyżej 3000zł. Ma być typ procesora.symbol, częstotliwość taktowania, wartość pamięci L2. No wiadomo jak to tabela musi mieć tytuł i w ogóle. Nawet L.P Hm mają się znajdować przykłady 4 na AND, i na Intela.

I jak tu nie być zdołowanym? Nie wiem kompletnie jak się do tego zabrać! Jak nie oddam do końca tyg. to przepadłam.. :( Zresztą nie tylko Ja bo i cała moja grupa.

Pozdrawiam. :(

Przepraszam, że tutaj daje posta.

falcon1984
komentarz
komentarz

Załóż nowy temat w dziale Procesory to ci pomożemy... :P

Wracajać do tematu skoro temp. Core się nie zmienia to moim zdaniem to także jakiś nieprawidłowy odczyt. U mnie w ogółe nie ma takiego parametru Core. A co pokazuje Wam Everest?

Repcak
komentarz
komentarz

Ja mam Everesta mam w wersji Home a w zakładce czujniki jeśli chodzi o temperatury wyświetla cztery pozyjce:

płyta głowna 39c

procesor graficzny 55c

otoczenie procesora graficznego 40c

dysk 35c

falcon1984
komentarz
komentarz

A sprawdzałeś temp. procesora w Biosie? Ile pokazuje?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.