x-kom hosting

Nowy dysk twardy i moje pytania.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: hixmen ,
kamilslimak
komentarz
komentarz (edytowane)

no więc nie ma żadnego problemu z ustawieniami porty ok bootowanie też dawałem ok tylko ten ntfs ale pamiętam że kiedyś z pendrive z sytemem plików fat32 miałem ten sam problem oczywiście był zbootowany. No więc w czym problem może po prostu nie obsługuje bootowania

kamilslimak
komentarz
komentarz (edytowane)

bios już aktualizowałem. Jutro tworzę nowa partycje i instaluje na nia wina 7 to napisze czy przebiegnie pomyślnie. Narazie tylko włączyłem instalatora i od razu wyłączyłem więc myślę że nie będzie problemów bo pendrive mi czytało i instalator startował ale jak mówicie że mogą być problemy to jutro to sprawdze. Pendrive nie jest mój pożyczony od kolega pytałem się go czy wszystko działa i mówił że sam instalował wina z tego pena i że nie było problemów ale jeszcze jutro to sprawdze

wczoraj pisałem że stworzę nową partycje i na nią spróbuje zainstalować windowsa 7 ale jest problem ponieważ nie mogę stowrzyć partycji zaraz wszystko opiszę.

Pobrałem program EaseUS partition master 9.2.2 no i wszystko robiłem krok po kroku z tego poradnika http://www.programs.pl/wideo-31-Jak-utworzyc-nowa-partycje-bez-utraty-danych-za-pomoca-programu-EASEUS-Partition-Master.html i gdy robiłem re install systemu to zaraz przed panelem z tym napisem zapraszamy pojawiło mi się takiego okienko The operation has beed aborted co znaczy operacja została przerwana no więc próbowałem drugi raz i to samo no to zmieniłem program.

Pobrałem Partition Wizard home i gdy wszystko zrobiłem (re boot także) to patrze w moim komputerze i tam partycji mi nie stowrzyło podczas instalacacji i w czasie re bootu też nie było żadnej informacji ale partycji mi nie stowrzyło no to znowu zmieniłem program.

Pobrałem gparted w wersji live i zbootowałem na pendrive nie było żadnych problemów no i wchodzę na ten pulpit z gpartedem i gdy daje resize/move to piszę że cała partycja jest zajęta.A mam wolne przecież 90 gb. Po tym wszystkich próbach popatrzyłem w zarządaniu dyskami i nie było żadnej nowej wolnej przestrzeni. Wie ktoś o co chodzi ?

kamilslimak
komentarz
komentarz

defragmentacje robiłem z 1,5 tydz temu zamieszczam zdjęcie :

[URL=http://www.iv.pl/viewer.php?file=81848637258613070646.jpg]81848637258613070646_thumb.jpg[/URL]

Ok czyli nie polecasz tego. No to w takim razie będę się musiał zapopatrzyć(żeby nagrać wina 7 na płytę) w nagrywarkę jak dojdzie nowy dysk zresztą jeszcze sprawdzę bo może uda mi się przez tego plopa coś pokombinować?


Aha i jak mógłbym usunąć te dyski wymienne i po co w ogóle one są?

kamilslimak
komentarz
komentarz (edytowane)
Dodatkowo czy masz Program CCleaner to zainstaluj i przeprowadź czyszczenie cleaner i analiza i uruchom cleaner. To samo Rejestr skanowanie i naprawa. Dodatkowo w narzędziach i przywracanie systemu jak jest dużo punktów przywracania to pousuwaj i zostaw np 2.

Ja to robię co 4 dni i innym programem (Advenced System Care 6) więc z rejesterm i z innymi śmieciami nie mam problemów.A co do defragmentacji to defregmentowałem programem SmartDefrag.Mam 10% defragmentacji. Ok usunąłem te dyski wymienne dzięki za radę na przyszłość :). No więc co zrobić defragmentacje i później spróbować jeszcze raz stowrzyć partycje czy lepiej się za to nie brać?

kamilslimak
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok jutro się tym zajmę i dam znać.Ty osobiście robiłbyś ta partycje czy poczekałbyś na nowy dysk?
dobra nie ważne poczekam na nowy dysk bo nie ma się co spieszyć. Jak dojdzie nowy dysk to w biosie mam go ustawić na slave i podłączyc sata? I mam wejść w zarządzanie dysków i ta nowo nie przydzielone miejsce utworzyć nowa partycje i co później ? Spróbować na ta partycje zainstalować plopa ? A jak to nie zadziała to wtedy nagrywarka i nagrać?

kamilslimak
komentarz
komentarz

Ok to ja myślę że temat można zamknąć dowiedziałem się tego czego chciałem teraz już sobie poradzę chciałem się dowiedzieć co mam robić i już wiem.Dzięki za pomoc mi podnisłem ci reputacje bo tak ci się mogę odwdzięczyć. Jakbym miał jakieś problemy to najwyżej kiedyś (bo dysk za 2 tydz będzie) ci coś na PW napiszę ale myślę że sobie dam rady. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.