x-kom hosting

Windows 7 po włosku

fk23
utworzono
utworzono
Czesc   
 
Jestem kobietą więc bardzo prosze o wyrozumiałosc i cierpliwosc...
Pytanie być moze banalne ale sluchajcie problem mam taki:
Kupiłam 2 lata temu laptop Sony Vaio (szczegoly istotne?), wyslali mi go z zainstalowanym juz windowsem 7 niestety plyty nie dolaczyli. Kolega wiec zgral mi tegoz windowska na plyte - dokladnie na 3 plyty. 
 
Po dwoch latach uzytkowania zachcialo mi sie formatowania dysku. Oddalam wiec komputer w dobre rece razem z tymi 3 plytami windowsa 7. Dzwonią do mnie te "dobre ręce" i mowia ze te plyty sa okej spoko ale po wlosku i ze jest problem ze zrozumieniem wiec nie moze mi windowsa zrzucic z tych plyt i wgra mi od siebie.
 
No i mam. Okej. Ale nie podoba mi sie. Dodatkowo Vaio Gate - nie ma. Chce znowu moj windows 7 z gatem i w ogole z wszystkim jak bylo bo bylo dobrze a teraz jest ...
 
To by bylo na tyle. Teraz jak mam sobie sama tego windowsa zgrac z tych plyt? Ale tak krok po kroku bo wiecie jak to jest z babami.... 
 
Windows 7 na plytach jest po wlosku. Laptop zamawiany byl wlasnie z wloch,
 
Dzieki za wszystkie odpowiedzi i wskazówki, Czy moze chcecie powiedziec: niech sie lepiej baba za to nie bierze niech zaniesie do specjalisty? 


Aha : nigdy nie instalowalam windowsa wiec nawet nie mam pojecia jak to zrobic

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

Tu masz instrukcję jak pzrywrócić system z Recovery.

http://botcrawl.com/sony-vaio-recovery-center/

 

 

Druga opcja jest taka:

ustawiasz w biosie bootowanie z CD/DVD i wkładasz zrobioną płytę (pierwszą płytę). Potem instalator poprosi o nastepne.

 

 

Kolega wiec zgral mi tegoz windowska na plyte - dokladnie na 3 plyty. 

 
Po dwoch latach uzytkowania zachcialo mi sie formatowania dysku. Oddalam wiec komputer w dobre rece razem z tymi 3 plytami windowsa 7. Dzwonią do mnie te "dobre ręce" i mowia ze te plyty sa okej spoko ale po wlosku i ze jest problem ze zrozumieniem wiec nie moze mi windowsa zrzucic z tych plyt i wgra mi od siebie.

 

 

Język nie ma znaczenia wybierasz opcję Restore Complete System.

Ta opcja usuwa wszystkie dane z dysku i przywraca system do stanu fabrycznego.

 

 

fk23
komentarz
komentarz (edytowane)

okej nareszcie konkret odpowiedz, dzisiaj sie za to biore zaraz po zgraniu danych na pendraka, dzieki za odzew, powroce jak cos mi z tego wyjdzie. pozdrawiam

 

Zayfi
komentarz
komentarz

Do instalacji uzyj własnych płyt Recovery. Na końcu powinna być opcja wyboru języka.

fk23
komentarz
komentarz (edytowane)

dobra... juz rozumiem dlaczego to bylo dosc "inne" dla mojego specjalisty...

otóż po uruchomieniu plytki nie wyswietla mi sie obraz Post w ogole... wiec niby jak mam wejsc w bios...........................

co mam po odpaleniu plytki:

 

scegliere il sistema operativo da avviare
utilizzare i tasti di direzione per evidenziare l'opzione desiderata, quindi premere INVIO

-avvia vaio care rescue
-ripara windows 7 (64bit)

per specificare un'opzione per questa impostazione, premere f8

 

co jak sobiie przetlumaczycie to to wtedy mi powiedzcie co robić...



Dobra wgralam to jakoś nie wiem jak ale jest. Tylko ze, koncowe opcje zmiany jezyka -- wszystko zrobilam jak trzeba polonia i polonia i co? i nic Windows sie wgral i tak po włosku !!! ;/ łącznie z włoską klawiaturą ;/ i co tu robic? dlaczego sie nie zmienil jezyk? i czy teraz wgrywac system jeszcze raz?????????

 

dodatkowo zrobil mi sie tylko jeden dysk C: , nie wiem czy dobrze robie ale ze strony: http://www.youtube.com/watch?v=dTY8kfsCG3A stworzyłamm sobie jeszcze jeden, moze tak byc?

 

no i ten jezyk jeszcze tylko prosze co robic.... instalowac jeszcze raz windows?

Zayfi
komentarz
komentarz

Tu masz krótką instrukcję jak wejść do biosu i ustawić bootowanie z CD/DVD

http://www.sony.pl/discussions/message/1300460

 

Nie wiem dlaczego pomimo wyboru j.polskiego masz dalej włoski.

Wejdź do panelu sterowania > Region i język > zrób obrazki z wszystkich zakładek. Co jest w zakładce Klawiatury i języki?

 

[attachment=24732:język.jpg]

 

 

 

 

fk23
komentarz
komentarz

po wlosku jest troche ciezej operowac....

 

yryut.jpg

Zayfi
komentarz
komentarz

Kliknij na buton Cambia testiere i podaj co tam jest?

 

Kupiłam 2 lata temu laptop Sony Vaio (szczegoly istotne?), wyslali mi go z zainstalowanym juz windowsem 7 niestety plyty nie dolaczyli. Kolega wiec zgral mi tegoz windowska na plyte - dokladnie na 3 plyty.

 

Wtedy był j.polski?

 

Podaj wersje systemu > PPM na Mój komputer > Właściwośći

 

system 64bit czy 32?

 

 

[attachment=24733:sys.png]

 

Nie bedziemy się bawić tylko zainstalujemy polski pakiet językowy. Podaj szybko dane i działamy.

fk23
komentarz
komentarz

tak wtedy komp przyszedl juz z j. polski wgranym systemem po polsku do klawiatury dolaczyli naklejki i bylo git.

 

po kliknieciu w Cambia tastiere:

 

langs.png

 

windows 7 home premium

64bit



czyli jak? nie wchodzic juz w tego biosa i nie instalowac jeszcze raz windowsa?

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

czyli jak? nie wchodzic juz w tego biosa i nie instalowac jeszcze raz windowsa?

Nie. Nie bedziemy instalować od nowa. Możesz zmienić układ klawiatury na taki jak u mnie. Zaznacz LPM klawiature angielską i wybierz opcję Przenieś w dół. Zatwierdź zmiany OK.

 

Pobierz instalator polskiego pakietu językowego http://download.windowsupdate.com/msdownload/update/software/updt/2011/02/windows6.1-kb2483139-x86-pl-pl_c460a8c1392d7f3d35d1c0b37e56017d3552d245.exe

 

 

2. Utwórz folder o roboczej nazwie Polski. Umieść tam pobrany instalator. Uruchom go. Po uruchomieniu zostanie wyodrębniony plik lp.cab. Skopiuj plik lp.cab bezpośrednio na dysk C.

Następnie anuluj instalację j.polskiego.

 

3. Start > Wszystkie programy > Akcesoria > jak na obrazku > wybierasz z prawokliku wiersz polecenia > uruchom jako administrator

[attachment=24734:wiersz.jpg]

 

 

w oknie konsoli wklejasz polecenie DISM /Online /Add-Package /PackagePath:C:\lp.cab

 

klik Enter

 

Jak wszystko pójdzie dobrze otrzymasz komunikat o poprawnym zainstralowaniu j.polskiego  The operation completed successfully.

 

Nie zamykasz wiersza polecenia okno dalej jest otwarte. Wklejasz pojedynczo następujące komendy

bcdedit /set {current} locale pl-pl

 

klik enter

 

bcdboot %windir% /l pl-pl

 

klik enter.

 

Jak to wykonasz zgłoś się

fk23
komentarz
komentarz (edytowane)

Pobrałam ten instalator - odpalam - nic sie nie dzieje

po uruchomieniu pojawia sie jedynie komunikat czy na pewno... (tak sie domyslam bo oczywiscie wszystko dalej po wlosku) klikam "si" i dalej nic sie nie dzieje

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

po uruchomieniu pojawia sie jedynie komunikat czy na pewno... (tak sie domyslam bo oczywiscie wszystko dalej po wlosku) klikam "si" i dalej nic sie nie dzieje

Czy masz zinstalowany Service Pack 1?  Sprawdż PPM na Mój komputer > właściwosci > na górze okna bedzie napisane wersja systemu W& Home Premium a pod sposdem Service Pack 1.

 

Jęsli nie ma SP 1 musisz pobrać i zainstalować, ale wybierasz włoską wersję http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=5842

 

Plik ma 902MB windows6.1-KB976932-X64.exe

 

 

SORY podałem link do pakietu językowego dla systemu 32 bit, on się nie uruchomi na systemie 64 moja wina

 

pobierz ten pakiet a stary usuń

http://download.windowsupdate.com/msdownload/update/software/updt/2011/02/windows6.1-kb2483139-x64-pl-pl_24d00a966a7a75132c3af5627634483d3e2d01e7.exe

fk23
komentarz
komentarz

okej poddaje sie ...

 

3 razy probowalam to instalowac.................. plik lp.cab ktory kopiuje nie mozna pozniej wkleic , ta instalacja trwa moze z 3 sekundy zadne anulowanie nie wchodzi w gre, dodatkowo wszystko jest po wlosku i nawet rownolegle sprawdzanie komend na drugim laptopie z tym samym systemem juz mnie zaczyna meczyc....

moze jednak drugi raz zainstaluje tego windowsa? 

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

moze jednak drugi raz zainstaluje tego windowsa?

Nie. Podeśle ci plik cab. Czekaj edytuje posta. Pamietaj aby umieścić go bezpośrednio na dysku C.

 

Pobierasz plik i umieszcasz go na bezpośrednio na dysku C. http://www.sendspace.com/file/gmpe8f

 

 

Potem uruchamiasz wiersz polecenia jako administrator i wklejasz komendę

DISM /Online /Add-Package /PackagePath:C:\lp.cab

 

klik enter

 

instalacja potrwa ok 10 minut, potem następne komendy po każdej enter

fk23
komentarz
komentarz

errore....

Zayfi
komentarz
komentarz

 

errore....

 

 

Jaki bład > konkrety podaj (obrazek komunikatu)

fk23
komentarz
komentarz

immagineatj.png

Zayfi
komentarz
komentarz

Masz zainstalowany SP1 dla W7? Sprawdź  > PPM na Mój komputer > Właściwości

 

[attachment=24746:sp1.jpg]

 

Czy uruchamiasz wiersz polecenia jako administrator? Bez tego nie da rady.

 

 

fk23
komentarz
komentarz

uruchamiam jako administrator 

yapis.png

Zayfi
komentarz
komentarz

1Pobierz fix oz MS i zastosuj w trybie agresywnym. 

http://support.microsoft.com/kb/910336

 

2. Jak masz antywirusa odinstaluj > może przeszkadzać

 

3. Pokaż obrazek gdzie umieściłaś plik lp.cab?

fk23
komentarz
komentarz

pliky.png



antywirus dolaczony do systemu to: McAfee Security



wlasnie go odinstalowuje...

Zayfi
komentarz
komentarz

antywirus dolaczony do systemu to: McAfee Security

Odinstaluj go natychmiast.

 

2. PPM na plik lp.cab > Właściwości> zakładka szczególy > przepisz co tam jest > powinno być >

 

[attachment=24747:plik.jpg]

 

 

 

fk23
komentarz
komentarz (edytowane)

ppppppsa.png



okej odinstalowanie antywirusa i cos w koncu sie dzieje...

 

nie, jednak nic.

przystepuje do pobrania fix

Zayfi
komentarz
komentarz

 

okej odinstalowanie antywirusa i cos w koncu sie dzieje...

 

 

Mam brośbe pisz konkretnie co się dzieje. Bo z własciwości obrazka wynika że nie pobrałaś kompletnego pliku lp.cab interesuje mnie zakładka Dettagli

fk23
komentarz
komentarz

loooom.png  teraz?



yasa.png

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.