x-kom hosting

POMOCY! Niepoprawnie odtwarzana płyta

Zayfi
komentarz
komentarz

 

mp3 - max bitrate 320kbps

.flac - 900~ kbps - zapewniam cie zayfi że różnice słychać...

 

 

Panie Mozzart ja wiem, że pan jest wyjątkowo zdolny i masz słuch doskonały, nimniej jednak daj se pan spokój. Nie prowokój mnie do poparcia tezy wynikami , badaniami i inyymi testami.

Gość
komentarz
komentarz

tak sie składa że pochodze z muzycznej rodziny i ze słuchem nie mam problemu ;)



twoje testy i tezy są wiele warte xD napisałem konkretne dane - człowiek ktoremu zalezy na jakosci i ktory słucha innego rodzaju niz techno / elektro czyli muzyka składająca sie z żywych instrumentow usłyszy różnice i to bardzo

Zayfi
komentarz
komentarz

tak sie składa że pochodze z muzycznej rodziny i ze słuchem nie mam problemu

Co za tem robisz na forum komputerowym? Chcesz próbkę oryginału? Nie dasz rady rozpoznać różnicy. Ucho ludzkie ma okresłoną pasmo, reszta to placebo. I testy nie są moje tylko ludzi, którzy je robiili. Idąc Twoim tokiem rozumowania należy przyjąć ad vocem > co leci w studio i jest nagrane na płyte traci na wartości > a to już dyskwalifikuje nagranie.Bo nie mamy wierenego odtworzenia dźwieku. Wiemy tyle ile słyszymy. Ponownie gratuluje słuchu absolutnego. Dzisiaj mamy voice of poland > ujawnij się.

 

napisałem konkretne dane

Nic nie napisałeś oprócz podania predkośći dekodowania plików. I z Tobą tak jest zawsze.  :prosi:

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

gadasz aby gadać nie dopuszczasz do siebie że nie jesteś alfą i omegą - a znawcy tematu dobrze wiedzą o co chodzi ;)

w muzyce z użyciem instrumentow żywych że tak to ujme ilośc bitratów ma duże znaczenie bo od tego zależy jak będziesz slyszał instrumenty i jest to fakt nie zaprzeczalny

Edytowane przez klopers33
Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

 

gadasz aby gadać nie dopuszczasz do siebie że nie jesteś alfą i omegą - a znawcy tematu dobrze wiedzą o co chodzi

 

 

Wytłumacz o co chodzi? Co znawcy tematu wiedzą? Słucham właśnie Tears for Fears po konwersji z płyty i co? I jakoś nie słyszę różnicy. Tak, wedle Ciebie głuchy jestem. Z kompresją jest prosta zależność, ile ucho ludzkie może usłyszeć tyle jesteś w stanie zobaczyć. Albo tyle się widziało na niby. Róznice są wykazywalne przez specjalistyczne urządzenia a tak się składa, że nie ma tam ucha ludzkiego.

Edytowane przez Zayfi
Pan Floyd
komentarz
komentarz

Oczywiście że da się wychwycić różnice, na pewnym poziomie są one dość słyszalne. Jednak na pewno nie na przeciętnych sprzętach których używa kowalski...

Gość
komentarz
komentarz

wiesz jak sluchasz na mancie to sie nie dziwie, ja mowie o sprzecie cambridge, lub nizej lecz tez nie nisko denon (posiadam w polsce)

Pan Floyd
komentarz
komentarz

Tylko co to ma do tematu? Różnica jest, ale nie taka jak to ujął imyprojectstudio i tyle.

imyprojectstudio
komentarz
komentarz (edytowane)

Zayfi, poczytaj o dynamice utworów. Jeśli słuchasz muzyki przez PC bez dźwięku bit-perfekt - na pewno nie odczujesz różnicy ze względu na systemowy 'kmikser', który przed wyjściem dźwięku robi resampling do 14 bitów... Na jakim sprzęcie i na jakim odtwarzaczu słuchasz muzyki? Oryginalne płyty odtwarzane z nagrywarki DVD?

 

Format mp3 to jeden z najgorszych formatów audio (ze względu na kompresje). Jeśli nie robiłeś odsłuchów chociaż kilkunastu płyt z lat 70-80 (min 16bit 48000 Hz) to dalej nie warto dyskutować ;)

Edytowane przez imyprojectstudio
Gość
komentarz
komentarz

to jest taki typ człowieka że jemu nie wmowisz ze nie ma racji ;) ale widzę że ty wiesz o czym mowa więc tyle dobrego ;) a on niech se słucha majteczki w kropeczki mp3

Pan Floyd
komentarz
komentarz

Hmmm, tak już czepiając się kompletnei wskaż mi jakąś płytkę wytłoczoną w latach 70.  I czemu nie zwykłe 44,1kHz? Ja w sumie chyba jeszcze nie słuchałem płyty nagranej w 16bitach przy próbkowaniu 48kHz.

 

@klopers33 - kąśliwe uwagi względem innych użytkowników pozostaw dla siebie i okaż minimum szacunku rozmówcy, między innymi poprzez używanie znaków interpunkcyjnych, bo strasznie czyta się takie wypociny.

imyprojectstudio
komentarz
komentarz

Dobra :D Koniec tematu :P Wystarczy tego obrażania :D

Pan Floyd
komentarz
komentarz

Ale się serio pytam :D I nikogo nie obrażam. Ja sam staram się kupowc pierwsze tloczenia, ale z tego co wiem to w latach 80 dopiero zaczęli tłoczyć płytki. A 48kHz bardzo mnie zaciekawiło, bo to dość nietypowe cio napisałeś.

Gość
komentarz
komentarz

Hmmm, tak już czepiając się kompletnei wskaż mi jakąś płytkę wytłoczoną w latach 70.  I czemu nie zwykłe 44,1kHz? Ja w sumie chyba jeszcze nie słuchałem płyty nagranej w 16bitach przy próbkowaniu 48kHz.

 

@klopers33 - kąśliwe uwagi względem innych użytkowników pozostaw dla siebie i okaż minimum szacunku rozmówcy, między innymi poprzez używanie znaków interpunkcyjnych, bo strasznie czyta się takie wypociny.

uzywam angielskiej klawiatury w pracy stad brak polskich znakow interpunkcyjnych , szacunek do rozmowcy mam jak najbardziej - majteczki w kropeczki byly skierowane do "zayfi" nie do ciebie ;)

Pan Floyd
komentarz
komentarz

Wiem do koho tekst był skierowany, nie zmienia to faktu że tekst jest żenujący a jego wkład do dyskusji jest po prostu żaden. W angielskiej klawiaturze nie masz dużych liter i kropek? Dziwni Ci Anglicy...

djmakus
komentarz
komentarz

rozumiem, że tak ważna sprawa jak płyta tłoczona w latach 80' oraz różnica w jakości podczas odsłuchu nagrań mp3 320kb vs flac 1020kb ma pomóc autorowi tematu w rozwiązaniu jego problemu z trzeszczeniem podczas odsłuchu na laptopowych napędach oryginalnej płyty CD z roku 2006 ?

 

jeśli nie, to załóżcie sobie temat w hyde-parku i tam sobie dyskutujcie kto ma lepszy słuch i kto lepiej wyłapie dłuższy szelest perkusyjnego talerza w trance'owym utworze....

imyprojectstudio
komentarz
komentarz

Może czas zmienić sprzęt? :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.