x-kom hosting

POMOCY! Niepoprawnie odtwarzana płyta

VanillaCream
utworzono
utworzono

Witam. Zwracam się z prośbą o pomoc, bo próbowałam już wszystkiego.

Kupiłam płytę CD. Kiedy do mnie dotarła, po odtworzeniu jej w laptopie, coś mnie zaniepokoiło. Przez każdą, absolutnie każdą piosenkę słychać szumy, jakieś zgrzyty, jakby rozstrojone radio. Pomyślałam, że dostarczono mi uszkodzone CD i udałam się, by je zwrócić... i kupić nowe, to samo. Jednak tu historia zatacza koło...

 

Dodam, że każdy inny utwór działa jak należy. Tak samo z innymi płytami. Ta jedyna (teraz już dwie) no nie nadają się do słuchania.

Próbowałam odtwarzać na drugim laptopie- ponownie to samo. Próbowałam konwertować z WMA na Mp3- nic! Próbowałam różnych odtwarzaczy- nadal nic! 

 

O co chodzi? Bardzo mi na tym zależy, a już nie wiem, co robić.

mercmiracle
komentarz
komentarz

Zobacz pod innym sprzetem grajacym np nawet pod sluchawkami.

VanillaCream
komentarz
komentarz

Zobacz pod innym sprzetem grajacym np nawet pod sluchawkami.

 

Nadal to samo. Trzeszczenie. :(

mercmiracle
komentarz
komentarz

Na obu kompiterach?

Pan Floyd
komentarz
komentarz

Co to za płyta? 

Doman
komentarz
komentarz

Sprawdź na innym komputerze / odtwarzaczu (np. dvd). Jeśli tam będzie działała prawidłowo to będzie wiadomo , że to wina Twojego sprzętu. Jeśli na słuchawkach to samo, to spróbuj na zewnętrznej karcie dźwiękowej ( o ile masz do takiej dostęp ). Ale jeśli inne płyty działają prawidłowo to dziwna sprawa ...

VanillaCream
komentarz
komentarz

Sprawdzałam już na innym komputerze i nadal jest to samo. Dodam, że ściągnęłam jedną piosenkę z płyty z internetu i ta działa normalnie!

Piosenkę z mojej płyty, a tę z internetu różni tylko format. (Ale i tak po zamianie go na mp3 nic się nie stało)

Kiedyś coś czytałam, że może jakieś ustawienia dźwięku w komputerze trzeba zmienić... Nie znam się, więc nie wiem.

(Znalazłam jeszcze dopisek   System plików: CDFS)

 

Pierwszy raz coś takiego mi się przytrafiło. Gdyby to była tylko jedna płyta, ale żeby obie!

imyprojectstudio
komentarz
komentarz

Pewnie są nieoryginalne i uszkodzone. Ktoś to tłoczy w jakiejś stodole :D

Doman
komentarz
komentarz

Czyli 2 płyty na 2 komputerach działają źle ?

VanillaCream
komentarz
komentarz

Jedna kupiona w sklepie ze sprzętem multimedialnym, druga w Empiku.

Każda trzeszczy na obu komputerach. ;/

Pan Floyd
komentarz
komentarz

Jeszcze raz ponawiam pytanie co to za płyta? Z którego roku? Jeśli tłoczenie po 1994 sprawdź czy ma ifpi (jest to drobny numerek na wewnętrznym "pierścieniu" płytki, czasami widoczny pod światło).

VanillaCream
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeszcze raz ponawiam pytanie co to za płyta? Z którego roku? Jeśli tłoczenie po 1994 sprawdź czy ma ifpi (jest to drobny numerek na wewnętrznym "pierścieniu" płytki, czasami widoczny pod światło).

 

Płyta z 2006 roku. Konkretniej: My Chemical Romance "The Black Parade :) Ok. Jest numer:

IFPI: 05T2



Włożyłam płytę do odtwarzacza CD. Działa normalnie! Wychodzi więc na to, że tylko obydwa laptopy nie chcą jej normalnie odtwarzać ;/ Najbardziej zależy mi na zgraniu muzyki na telefon, a tak nie mam możliwości...

Edytowane przez VanillaCream
Doman
komentarz
komentarz

Jeżeli masz oryginalną płytę , to możesz tą muzykę ściągnąć z internetu jako kopię zapasową :) Więc ....

imyprojectstudio
komentarz
komentarz

Jeżeli masz oryginalną płytę , to możesz tą muzykę ściągnąć z internetu jako kopię zapasową :) Więc ....

Masz na myśli mp3?

raffallcom
komentarz
komentarz (edytowane)

Masz na myśli mp3?

tak dokładnie.

Edytowane przez raffallcom
imyprojectstudio
komentarz
komentarz

Chcesz porównywać katastrofalnej jakości mp3 do nagrań z płyty? Jakiś żart.

Pan Floyd
komentarz
komentarz

MP3 jest Twoim zdaniem katastrofalnej jakości formatem?

imyprojectstudio
komentarz
komentarz

Tak. Potwierdzi Ci to wiele osób na "rasowym" forum audio.

Pan Floyd
komentarz
komentarz

Nie interesują mnie "rasowe" fora audio dopóki ja nie słyszę znaczących różnic. Jestem ciekaw czy wyczułbyś różnicę na średniej klasie sprzęcie różnice między zdekodowanym dobrym koderem mp3 320kb/s a flaciem. Nie wiem na czym prowadziłeś porównania, ale z chęcią posłucham jak dokładnie porównywałeś tę sprawę. Myślę że dalszą dyskusję możemy przenieść na pw aby nie off-topować.

imyprojectstudio
komentarz
komentarz

Spoko. Już odpisuję ;)

xZNANYx
komentarz
komentarz

A jaka to płyta XD ?? może jakiś live nagrany z lat 80, 90 jakeigoś rockowego zespołu to tak powinno być :D

Doman
komentarz
komentarz

Chcesz porównywać katastrofalnej jakości mp3 do nagrań z płyty? Jakiś żart.

 

I chcesz powiedzieć, że na telefonie odczuje różnice jakości ?:)

Pan Floyd
komentarz
komentarz

Myślę że byłbys w stanie odczuć różnicę na telefonie z dobrym daciem, z dobrymi słuchawkami. Ale z pewnością dobre mp3 nie można nazwać katastrofalnym...

Zayfi
komentarz
komentarz

Chcesz porównywać katastrofalnej jakości mp3 do nagrań z płyty? Jakiś żart.

Porównywałeś kiedyś dobrze wykonaną mp3? Ucho ludzkie nie jest w stanie wychwycić różnicy. Gdyby format skompresowany był naprawdę kiepski nikt by go nie stosował.

Gość
komentarz
komentarz

mp3 - max bitrate 320kbps

.flac - 900~ kbps - zapewniam cie zayfi że różnice słychać...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.