x-kom hosting

zmiana procesora pentium dual core czy ma sens

Lord_Farkuap
komentarz
komentarz (edytowane)
Lord w linku ktory dałeś płyta jest wartości wagi na skupie elektroniki :) Taki oem nie nadaje się do użytku. 

Dobra, na kasę jaką chce wydać autor to jest dobre :) do tego 4Giba ramu i śmiga :)

Edytowane przez Lord_Farkuap

Bugless
komentarz
komentarz (edytowane)

ale znowu wracamy do kwestii późniejszej rozbudowy której ta płyta nie oferuje

 

edit. Czekaj czekaj, zle doczytałem socket. W takim wypadku warto :)

Edytowane przez Bugless
Bugless
komentarz
komentarz

tak tak, poprostu zle przeczytalem i zdawało mi się zetam pisze 1155 nie 1156^^^

Lord_Farkuap
komentarz
Gość
komentarz
komentarz

Fajna propozycja do tego G0

Gość
komentarz
komentarz

FX to ja mogę kupić tylko model FX 6300 jeśli będzie za 400 zł .Resztę FX to mogę wziąć za darmo .Pod gry odpadają w kontekście cena wydajność .Mogą być używane w profesjonalnych wielowątkowych programach choć i tam szału nie ma. W BF 3 nie grałem (no może 10 min) bo spawaczy pojazdów w ruchu ani lotników granatników nie trawię .Wolę w WoT pograć.Pewnie ze na dwu rdzeniowym procku nie gra się w full HD a co najwyżej 1280 x 762 .Co do gier to ja nie wiem co to słaby komp od dobrych paru lat .Wcześniej miałem i7 920 a teraz to co widać w sygnie .Wiem jak stare procesory sprawują się w przeglądaniu neta itp . Ostatni mój dwu rdzeniowy procesor to rok 2008 .

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

3ghz bez zmiany napięcia i chłodzenia zrobi na tym q6600 i najlepiej jak go kupi jeżeli ma 300zł 

Edytowane przez HAL900
Bugless
komentarz
komentarz

Lord może i bardziej "przyszłościowa" tylko trzeba jeszcze porównać stosunek przyszłość/aktualna cena/wydajność

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='akko2012' timestamp='1360268926' post='1696548'] Co do gier to ja nie wiem co to słaby komp od dobrych paru lat . [/quote]

Możesz zasymulować celerona sb odłączając ht i 2 rdzenie i włączyć Bf3 zobaczysz jaka ogromna różnica . Jako tako się obroni bo to sb na 2 rdzeniach c2d moim zdaniem całkowicie niegrywalna ta gra.

Krycha``
komentarz
komentarz

Widocznie w ogóle nie grałeś w tą grę. Na dobrym C2D BF chodzi bardzo ładnie, warunek to dobra grafa bo ta gra na nią kładzie największy nacisk.

Kuba83bb
komentarz
komentarz (edytowane)
Ta tak, podstawka z 1155 i coś typu Pentium Dual Core G860 lub G2020, chyba że cię stać na coś lepszego  :) Jeżeli chcesz kupić i3, daj spokój i kup coś takiego co napisałem, to to samo, tylko że i3 obsługuje HT

 

Nie polecam tych procków do wymagających gier (wykorzystujących 4rdzenie), w tej samej cenie masz x4 631, x4 641k, oba z możliwością OC które zostawiają daleko w tyle pentiumy jak i celerony, wystarczy popatrzeć na ostatni test crysis 3 gdzie g2020 ma srednio 26fps :) (czyli minimum pewnie z 18 albo i gorzej), jednym słowem niegrywalne, ten który proponuje w tej samej cenie po oc ma wydajność phenoma x4 955 na stocku czyli min fps 23 a średnio 55FPS (różnica w średnim fps ponad 100% na korzyść athlona)

 

W innych testach (3dm mark vantage, re5 be, passmark) 33% na korzyść athlona.

 

i3 mało opłacalny w swojej cenie (430zł), phenom x4 965 be po oc do 4Ghz (za 344zł) bije go jak chce, tak samo x6 po oc (360zł).

 

za cene i3 kupujesz fx 6100 (409zł) który na stocku ma wydajność i3, podkręcasz i mówisz i3 bye bye.

 

dopiero i5 wybija się wydajnością, ale to koszt około 700zł za sam procek ;) (najsłabsza wersja)

 

http://gamegpu.ru/images/stories/Test_GPU/Action/Crysis%203%20MP%20Alpha/test/crysis%203%20proz.png

 

Procki bez OC.

 

Jak widać wszystko jest do zastąpienia, alternatywą w postaci AMD, w wielu przypadkach lepszą.

Edytowane przez Kuba83bb
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
Nie polecam tych procków do wymagających gier (wykorzystujących 4rdzenie), w tej samej cenie masz x4 631, x4 641k, oba z możliwością OC które zostawiają daleko w tyle pentiumy jak i celerony, wystarczy popatrzeć na ostatni test crysis 3 gdzie g2020 ma srednio 26fps :) (czyli minimum pewnie z 18), jednym słowem niegrywalne, ten który proponuje w tej samej cenie po oc ma min fps 23 a średnio 55FPS.
 
W innych testach (3dm mark vantage, re5 be, passmark) 33% na korzyść athlona.
 
i3 mało opłacalny w swojej cenie (430zł), phenom x4 965 be po oc do 4Ghz (za 344zł) bije go jak chce, tak samo x6 po oc (360zł).
 
dopiero i5 wybija się wydajnością, ale to koszt około 700zł za sam procek ;)
 
http://gamegpu.ru/images/stories/Test_GPU/Action/Crysis 3 MP Alpha/test/crysis 3 proz.png
 
Procki bez OC.
Teraz to pojechałeś z grubej rury z tym fragmentem ,,i3 mało opłacalny w swojej cenie (430zł), phenom x4 965 be po oc do 4Ghz (za 344zł) bije go jak chce, tak samo x6 po oc (360zł)"Mi do i3 starczy płyta za 150 zł by być na równi z twoim oc 4,0 GHz .Twoja odpowiedż jest marna i tylko z pozoru tania .Procek tańszy ale płyty potrzeba za 300 zł i chłodzenia za 100 zł do oc.Więc powiedz mi tu gdzie ty widzisz opłacalność? Edytowane przez akko2012
Kuba83bb
komentarz
komentarz
Teraz to pojechałeś z grubej rury z tym fragmentem ,,i3 mało opłacalny w swojej cenie (430zł), phenom x4 965 be po oc do 4Ghz (za 344zł) bije go jak chce, tak samo x6 po oc (360zł)"Mi do i3 starczy płyta za 150 zł by być na równi z twoim oc 4,0 GHz .Twoja odpowiedż jest marna i tylko z pozoru tania .Procek tańszy ale płyty potrzeba za 300 zł i chłodzenia za 100 zł do oc.Więc powiedz mi tu gdzie ty widzisz opłacalność?

 

Tam wystarczy płyta za 160 ;) do 600mhz oc spokojnie i juz masz 4Ghz, więc to że kupisz płyte do i3 za 150zł nie jest jakimś wyczynem, dla 600Mhz oc zostajesz na boxie ;) chyba że planujesz około 1Ghz oc to wtedy możesz zmieniać chłodzenie.

 

Następny proc na równi z i3 na stock fx 6100 (409zł) a po oc :)

 

Podaje tylko alternatywe, bo na różnych forach słyszę tylko intel, co mnie troche dziwi bo miałem g530, i3 2120, a II x4 różne wersje więc wiem o czym piszę.

Gość
komentarz
komentarz

Pytanie ile pochodzi ci ta twoja płyta za 160 zł po oc .Jak szybko się spali? Tu masz przykłady oc http://pclab.pl/art52137-13.html

Kuba83bb
komentarz
komentarz (edytowane)

Tyle ile bez oc, sekcja co najwyżej ciepła przy katowaniu occt a mam x4 631 2.6@3.25 przy 1.46v więc wszystko gra ( a płyta ma słabą sekcje 3+1), testy pclab i inne ze srednim fps można włożyć miedzy bajki, co już nie raz udowodniłem, pofatyguje się i napisze jakiś mały artykuł i zamieszcze gdzieś w necie.

 

http://www.youtube.c...h?v=hpW7B45s4RU

Edytowane przez Kuba83bb

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.