x-kom hosting

Podczas uruchamiania - czarny ekran i kursor, ale...

Prezes_N8
komentarz
komentarz

Procesor się ustabilizował i teraz ma temp. ok 35-40'C, prawie że za zimno xD

Na stronie Seagate, okazało się, że mój dysk ma gwarancję do stycznia 2014 roku, więc ostatecznie kupuję dysk 1 TB a ten wysyłam na wymianę. Będę miał 2TB w dwóch dyskach, co zapewni większe bezpieczeństwo plików ;)

[b]klopers33[/b], bardzo Ci dziękuję za pomoc i podpowiedzi ;) Wesołych Świąt!! :D

Gość
komentarz
komentarz

prosze bardzo, Wesołych Świąt :)

Prezes_N8
komentarz
komentarz

No i powracam... :/
Dziś zamontowałem nowy dysk, wymieniłem kabel, zainstalowałem świeży system i... problem powrócił...
Nie sądzę, żeby wina leżała po stronie dysku, zatem co może powodować takie problemy?
Czyżby płyta główna odmawiała współpracy?
Może spróbować podpiąć dysk pod inny port - tylko pytanie, czy będzie odpalał domyślnie system, jeśli nie będzie to port "sata1"?

Sprawdziłem nowy dysk HD Tunem i nie wykazuje żadnych błędów, które były w poprzednim dysku, czyli Health status: OK

Gość
komentarz
komentarz

o kurcze to jeszcze nie probowales innego portu na mobo? spróbuj - myslalem ze juz probowales

Prezes_N8
komentarz
komentarz

Dobra, to jutro spróbuję...
Dzięki za szybką odpowiedź ;)

Pozdro

Gość
komentarz
komentarz

pragne dodać ze z tamtym dyskiem nie bylo za dobrze wiec tez bylby wkoncu do wymiany - jestes pewny ze tamten dysk jest odpiety i nei startuje z niego system?

pokaz screena z programu hwmonitor

Prezes_N8
komentarz
komentarz

Nie mam problemu z tym, że kupiłem dysk, bo i tak chciałem powiększyć "przestrzeń magazynową" ;)
Obydwa dyski są podpięte (zgrywałem pliki), ale na pewno startuje nowy system z nowego dysku.

Już pobieram ten program.

Gość
komentarz
komentarz

spróbuj mimo wszystko odpiąc stary dysk

Prezes_N8
komentarz
komentarz

Ekran główny tego HWMonitor:
[img]http://img844.imageshack.us/img844/3285/beztytuufnf.jpg[/img]

Dysk z końcówką 524AS to ten nowy.

Jutro otworzę kompa, zmienię port nowego dysku oraz odłączę stary.

Sprawdziłbym to dziś, ale jak mam znów czekać kilkanaście minut, aż mi się uruchomi, to wolę jutro rano...

Gość
komentarz
komentarz

sciagnij podstawowego hwmonitor bo nie ma napisanej lini 12v w wersji pro

Prezes_N8
komentarz
komentarz

Screen z podstawowej wersji - 1.21 pobranej ze strony producenta:
[img]http://img203.imageshack.us/img203/5432/95295917.jpg[/img]

Gość
komentarz
komentarz

napięcia w normie - czyli o zasilacz można być spokojnym, spróboj odpiąc dysk stary

Prezes_N8
komentarz
komentarz

No dobra, stary dysk odpięty, nowy podłączony pod inny port sata i problem nie ustąpił...
Albo płyta główna wykrzaczyła się na wszystkich portach, albo to jednak system kuleje... Może gdzieś w moich plikach osobistych ukrył się wirus i nieświadomie zarażam każdy nowostawiany system, instalując podstawowe programy...

Mam dwa pomysły:
- zainstaluję Win XP i zobaczę czy problem będzie się powtarzał
- zrzucę wszystkie pliki na stary dysk oraz przenośny, następnie sformatuję cały nowy dysk, później wgram Win 7 i wszystko będę instalował z neta, ze stron producentów - nie podłączając żadnego, z dotychczas używanych sprzętów...

Którą opcję polecasz najpierw? A może masz jeszcze jakiś inny pomysł? ;)

Gość
komentarz
komentarz

zrobimy inaczej - podaj nazwe antywirusa
ze strony producenta pobierz i zainstaluj najnowsze sterowniki do grafiki uprzednio usuń stare

Prezes_N8
komentarz
komentarz

Comodo Internet Security Premium

Sterowniki już ściągam - ale jak dobrze usunąć stare? Program "Your Uninstaller!" będzie dobry? Mam usunąć wszystkie programy nVidii?

Gość
komentarz
komentarz

sciagnij driver sweeper - zaznacz nvidia i wyczysc, nastepnie zainstaluj najnowsze ze strony

ten antywirus może też powodować takie zmulenia - spróbuj odinstalować jak możesz

Prezes_N8
komentarz
komentarz

[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]driver sweeper już się instaluje.[/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]A powiedz mi, możliwe, że antywir teraz coś psuje, mimo tego że korzystam z niego +/- od roku i wcześniej nie było takich akcji? [/font][/color]

Antywir usunięty, nowe stery do grafiki są i DZIAŁA!! ;)

Jeszcze poleć jakiegoś antywirusa i może będę miał spokój :D

Przetestuję później i mam nadzieję, że to już koniec przygód... dziękuję!

Gość
komentarz
komentarz

ciesze sie bardzo! :D
nie instaluj pod żadnym pozorem avasta - powoduje bsody na w7
zainstaluj avg antyvirus ;) windows 7 ma dobrego firewalla nie trzeba instalowac dodatkowego ;)

Prezes_N8
komentarz
komentarz

Nowy antywirus wgrany - system działa dobrze.

Mam jeszcze jedną sprawę:
co może być przyczyną, że gdy mam podłączony do kompa dysk zewnętrzny (Western Digital, przez usb) i uruchamiam kompa, to system się nie odpala a w biosie nie widać dysku? xD
A gdy odepnę dysk i zrobię reset, to komp uruchamia się bez problemu?

Ja nie wiem... powoli mam dość tego kompa :P przez 4 lata spokój, a teraz się na mnie uwziął...

Gość
komentarz
komentarz

to jest normalne ze nie chce sie wlaczyc komputer majac wpiete urzadzenia usb - w biosie nie zobaczysz bo to jako usb jest

Prezes_N8
komentarz
komentarz

Dobra, już jest okej - wystarczyło że zmieniłem port usb do którego jest podpięty dysk przenośny.

Źle sprecyzowałem swoją wypowiedź, bo system jest na dysku wewnętrznym, ale nie uruchamiał się, gdy był podpięty dysk zewnętrzny i to dysku wewnętrznego nie było widać w biosie, natomiast na jego miejsce w biosie w liście bootowania "wskakiwał" właśnie dysk podpięty pod USB.

Ale że wcześniej nic takiego się nie działo, to stwierdziłem, że może ma tu znaczenie do którego portu usb jest podpięty ten dysk i po zmianie, już wszystko działa (widocznie podłączając wszystko po rozkręcaniu kompa zmieniłem port). Wiem, dziwne, ale najważniejsze, że skuteczne :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.