x-kom hosting

Podczas uruchamiania - czarny ekran i kursor, ale...

Prezes_N8
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam!

Przeszukałem już sporo wątków dotyczących w/w problemu.
A mianowicie, od jakiegoś czasu, mój komputer po wczytywaniu windowsa, pokazuje czarne tło i jedynie kursor myszy... ale kombinacja ctrl+alt+del, działa, oraz system uruchamia się po ok. minucie takiego "widoku". Wcześniej coś takiego mi się nie pojawiało, stwierdziłem, że postawię na nowo system....
Jednak i tym razem, niestety, dzieje się to samo. Jest to uciążliwe, ponieważ uruchamianie się komputera wydłużyło mi się ponad dwukrotnie.

I tu moje pytanie do Was: co się dzieje? ;)
Obecnie do głowy przychodzi mi tylko jedna rzecz - pada dysk... ale jak już się uruchomi, to chodzi szybko i stabilnie...

Proszę o pomoc, bo nie wiem co zrobić z tą kwestią.

Pozdrawiam
Piotr

Gość
komentarz
komentarz

pokaż odczyt smart dysku - w tym celu sciagnij hd tune i przejdz do zakładki health, wykonaj screena a nastepnie wrzuc na www.imageshack.us

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

Jak zrobiłeś format i nadal nie ok to albo dysk albo zasilacz.

Prezes_N8
komentarz
komentarz

[img]http://img202.imageshack.us/img202/3403/dyskg.png[/img]

Takie coś mi wyszło ;)
Da radę go jakoś naprawić czy tylko wymiana? :/

Gość
komentarz
komentarz

nie ma lipy strasznej, laptop czy skrzynia?
wymien taśme sata - występuje problem w komunikacji dysku z płytą główną

  • Dobra wypowiedź 1
Prezes_N8
komentarz
komentarz

Na szczęście Blaszak ;)
To jutro idę na zakupy :D
Sądzisz, że to usunie tą usterkę? ;)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

nie sądze ale wystąpił takowy błąd - a cena kabelka nie jest tak wielka zeby go nie wymienic, podaj ogólną konfiguracje uwzględniając marke zasilacza

Prezes_N8
komentarz
komentarz

Ogólnie komp ma 4 lata, więc już przyzwyczajam się do myśli, że to dysk...

Specyfikacja:
Procesor Intel Core2Duo E8400 3.0 GHz
Płyta główna Asus P5Q
Grafika GeForce Asus GTX285 1GB
Dysk Seagate Barracuda 1TB
Ram OCZ Reaper 2x2GB
Zasilacz BeQuiet 700W

Podkreślam, że komp od początku działa w niezmienianej konfiguracji, a problemy pojawiają od +/- miesiąca, co raz częściej.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

w hd tune wykonaj error scan, i wymien owy kabelek - jakbys mogl sprecyzowac krok po kroku co sie dzieje jak wlaczasz komputer , jeszcze powiedz czy dzieje sie tak za kazdym razem czy czasami - czy jest jakas regula wystepowania tego

o atrybut (01) sie nie martw wygląda strasznie bo seagate zastosowal zapis prostopadly przez co owy atrybut rosnie w tychze modelach - na chwile obecna jak juz mowilem error scan i wymiana kabelka

Prezes_N8
komentarz
komentarz

Wygląda to dokładnie tak:
- włączam komputer
- pokazuje się okienko płyty głównej
- pojawia się wczytywanie windowsa (czarne tło i logo)
- pojawia się wczytywanie windowsa (niebieskie tło)
- pojawia się czarny ekran i kursor (w tym momencie powinien się już pojawić pulpit) - ctrl+alt+del działa, menadżer zadań również
- pulpit pojawia się po 1-2 minutach
- po tym "procesie" system pracuje normalnie, szybko i stabilnie.

Ogólnie przed reinstalką systemu działo się to raz na 3-5 włączeń, a teraz za każdym razem...
System ten sam, z tej samej płyty, sterowniki wszystkie również nie zmieniane - mam pościągane ze strony producentów pod win7 32bit.

Gość
komentarz
komentarz

wykonaj error scan - jak widac dysk powolutku siada

Prezes_N8
komentarz
komentarz

Scan już leci ;) Pierwsze 140GB i zero błędów... Ale w sumie już myślałem nad kupnem większego dysku, więc pewnie na tym się skończy... akurat święta idą :)

Gość
komentarz
komentarz

nie musi byc bad sektorow - zobacz atrybut spin retry count , jest za niski - jego spadek oznacza problem z mechaniką rozpędzania sie

Prezes_N8
komentarz
komentarz

[size=4]Dzięki wielkie ;) Obecnie mam na oku WD Green 3,5" SataIII/600 64MB cache 1,5TB, sprawdzi się, czy polecałbyś coś innego? ;) Dodam, że budżet to max 350zł.[/size]

Gość
komentarz
komentarz

powiem ci tak, co do dyskow nie wiem za bardzo - wiem że WD (Western Digital) to dobra firma - dyski talerzowe ze wzgledu na swoją budowe mają prawo sie psuc bez względu na firme

Prezes_N8
komentarz
komentarz (edytowane)

No jasne ;) Ale chyba na SSD nie ma co przechodzić, bo pojemność znacznie niższa... no chyba że kupić jakiś 32-64GB ssd na system i 1 TB na pliki? Ale to już cenowo w kosmos pójdzie? :(

Gość
komentarz
komentarz

no niestety cena dyskow SSD jest jeszcze zaporowa

Prezes_N8
komentarz
komentarz

To jutro rano kupuję kabel i dowiem się o ceny/pojemności dysków.
Jeśli wszystko ustąpi (w co wątpię) to może przeznaczę tą kasę na SSD, bo słyszałem, że systemy włączają się i pracują niewiarygodnie szybko i stabilnie. :D

Mam już wyniki:

Error scan:
[img]http://imageshack.us/a/img94/5319/errorscano.png[/img]

Speed map:
[img]http://imageshack.us/a/img547/7636/speedmap.png[/img]

Pozdrawiam ;)

Gość
komentarz
komentarz

nom kiepsko z dyskiem - wymien tasme , najwazniejsze dane przerzuc na inny wrazie co

Prezes_N8
komentarz
komentarz

W drugim właśnie mi win zablokował dostęp do części plików i póki co przerzucam dane na ten który pada, następnie format i wtedy już zrobię backup na sprawny dysk... heh, wszystko się sypie... ;)

Gość
komentarz
komentarz

formata nie polecam robić bo może odmowić ponownej instalacji systemu

Prezes_N8
komentarz
komentarz

Format leci na dysku który służy tylko do przechowywania danych. Dzięki za ostrzeżenie.

Okazało się, że mam w domu aż trzy kable S-ATA, więc jak już zrobię backup plików na dysk przenośny, który już wyczyściłem i sformatowałem, to rozbiorę kompa i wymienię. Na cuda nie liczę, ale warto spróbować..

Gość
komentarz
komentarz

problem komunikacji swoją drogą, a siadająca mechanika swoją drogą - jedno nie rozwiąże drugiego

Prezes_N8
komentarz
komentarz

To pewnie jutro pójdę po dysk :)

Taśma wymieniona, żaden błąd nie zniknął...
Zorientowałem się w temacie dysków i we czwartek idę kupić Seagate 2TB ;)

Przy okazji wczoraj odkryłem, że komp mi się przegrzewa - temp. procka przy normalnej pracy / gra: 80'C/95'C i grafika 70'C/90'C...
Dziś rozłożyłem wszystko, wymieniłem pastę w procku oraz pastę i thermopady w grafice i wyniki są następujące: procesor 50'C/65'C, grafika 55'C/75'C

Jednak po 4 latach przydał się generalny przegląd xD

Gość
komentarz
komentarz

nom i elegancko

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.