x-kom hosting

LGA1150 Haswell

Bugless
komentarz
komentarz

a spr. te bez k? oficjalnie top 1 dwa i chyba 3 Taktowania DDR3 ustanowiono właśnie na Haswellach

Gość
komentarz
komentarz

Jak ktoś wierzy w bajki to niech się przekona .Jeśli ja mogę tyle na starszych to czemu na nowszych ?

Paw3D
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak ktoś wierzy w bajki to niech się przekona .Jeśli ja mogę tyle na starszych to czemu na nowszych ?

Tylko co ma Ivy do haswella który w wersji bez K ma zablokowany mnożnik turbo i BCLK.

A twoje Ivy ma 4,2 dla 2 rdzeni i 4.0 dla 4 co nie ma przełożenia na haswella który ma inny socket.

My tu o BCLK w hassewli a ty wyskakujesz jak filip z konopii z mnożnikiem turbo ivy.
 

a spr. te bez k? oficjalnie top 1 dwa i chyba 3 Taktowania DDR3 ustanowiono właśnie na Haswellach

Z tego co czytałem w haswellach bez K jest zablokowane turbo i mnożniki BCLK.Intel jeszcze bardziej zawęził możliwość podkręcania a nadzieja była że własnie popuścił lejce.

Bugless
komentarz
komentarz

dziwne bo przecież w Ivy nie które proce z zablokowanym mnożnikiem miały turbo (temat poruszany miliony razy tu na 4um)

Paw3D
komentarz
komentarz (edytowane)

Sandi i Ivy I5 i I7 mają turbo boosta któremu mozna podbić mnożnik o 4pkt + turbo wychodzi o 8 w górę dla 1 rdzenia Sandy i 2 rdzeni Ivy, tylko na płytach P67/z68/z77.

 

Hanswel ma zablokowany mnożnik turbo i mnożniki BCLK może na z87 da radę podbić BCLK o 10mhz ale to max.

Dla procesorów z K można ustawić nawet 166mhz BCLK i mnożniki są całkowicie odblokowane.

Więc niestety I5 4430 i innych procesorów bez literki K nie podkręcimy lub mardzo malutko.

  • 11 miesięcy później...
  • 2 miesiące później...
bartekuuu1996
komentarz
komentarz

Witam. Chciałem sie zapytac jaki procesor mógłbym sobie kupic do laptopa. mój socket FS1 (905) aktualny procesor AMD A4-3300 APU 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.