x-kom hosting

LGA1150 Haswell

Gość
komentarz
komentarz

Tego akurat nie wiem ale AMD ma zwariowany pomysł http://pclab.pl/news53548.html

piotrasta
komentarz
komentarz

 

Wiadomo, że model ten także ma mieć gigantyczne TDP, wynoszące 220 W

 

 

Tego akurat nie wiem ale AMD ma zwariowany pomysł http://pclab.pl/news53548.html

 

jak by za tym szła wydajność to czemu nie (ale to nie roz\mowa na ten temat ;))

 

co do Haswell-ów(?) czape mają lutowaną czy również posmarowane pastą? ktoś się pokusił o otwarcie?

Gość
komentarz
komentarz

Glut dlatego temperatury 100 st C to norma 

Bugless
komentarz
komentarz

Haswelle mają odblokowany BLCK? Great :D

\

Co do IHS'a po wtopie z ivy Intel coś tam pisał że zastosuje luty. Pogadam z kolegami OCerami może któryś już ściągał czape z  ESa

Paw3D
komentarz
komentarz

Ale nie wyobrażaj sobie że ci pójdzie BCLK na 180Mhz bedzie tak jak przewidywałem 133mhz BCLK i ze 4pkt mnoznik w górę.

tylko żeby zrobić taki BCLK trzeba manipulować szyną żeby pciexpress stało na tych 100-110mhz ale nie tylko pciexpress idzie w górę z BCLK więc nie ma się czym podniecać.

133mhz i 33mnożnik w I5 4430 da radę zrobić na 99% da to taktowanie 4389mhz o ile rdzenie w procesorze wytrzymają i płyta główna.

Bugless
komentarz
komentarz

4430??^^ Paw3D o czym Ty mówisz... przecież to jest kopia G2020... ja mówię o 4670. W artykule benchmarka wyraźnie napisali że udało im się osiągnąć140BLCK na @ Air....

Paw3D
komentarz
komentarz (edytowane)

Niczego nie zrozumiałeś z tego co napisałem.

A 4430 i 4670 to to samo różnica 400mhz, więc jaka kopia G2020.



Nie ma co się podniecać 140mhz przy mnożniku 16.

A mnoznikiem BCLK i tak trzeba manipulować bo razem z BCLK w górę idzie też pciexpress, kontroler dysku twardego

i nie wiem co jeszcze pewnie ram.



Tak patrzę na testy w grach i zegar w zegar to samo a po podkręceniu na 4,6Gh 1 fps więcej albo źle gry dobrali albo nie zwiekszyli wydajności w cale.



http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/intel-haswell-premiera/strona/20158.html

 

Nie ma sensu przechodzić z 1155 na 1150.

Bugless
komentarz
komentarz

haha uśmiałem się po pachy :D Kontroler dysku twardego^^^ Nigdy większej bredni nie usłyszałem no ale co tam :D Wracając do tematu, 40x40 daje 1600, więc zmieniając BLCK (które zostało odblokowane bez limitu, w przeciwieństwie do 1155) na 140, daje Ci 1,6 GHz więcej. Na 775 też PCI-e szło do góry ale dało się to zablokować. Widziałeś bios płyt na Z87?  A pierwsze I5 Has poleciały już na ponad 6GHz.. Nie oceniaj procesora po jednym teście.... 

Paw3D
komentarz
komentarz

Zobaczymy czy przy mnożniku 34, BCLK pójdzie na 140 a bez zmiany moznika BCLK nie pójdzie pewnie nawet na 120.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Ram zawsze idzie w górę jak się bawisz BCLK .Na ram jest prosty sposób bo można a nawet trzeba kupić z profilem XMP i na sztywno ustawić go w bios .Zresztą tu jest to opisane i zasada się nie zmienia http://pclab.pl/tip/Overclocking.Guide.jak.podkr%C4%99ci%C4%87.procesor.LGA1155.Poradnik.krok.po.kroku,51991/7  Jeśli np nie chce ci się bawić albo się na tym nie znasz to możesz użyć płyty Gigabyte  i programu jaki dostaje się z płytą o nazwie EASY TUNE 6 .Zrobi on za ciebie oc i sprawdzi stabilność .Wszystko tam jest napisane .Przy nowych procesorach zasada się nie zmienia 

Bugless
komentarz
komentarz

dizingof nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz :) Ale kiedyś sam wyprowadzisz się z tego błędu. Używanie programów do OC to największy grzech. (Pomijając bicie WR FSB na 775, gdzie nie raz nie dwa bez SetFSB nie dało się nic zdziałać).

Gość
komentarz
komentarz

dizingof nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz :) Ale kiedyś sam wyprowadzisz się z tego błędu. Używanie programów do OC to największy grzech. (Pomijając bicie WR FSB na 775, gdzie nie raz nie dwa bez SetFSB nie dało się nic zdziałać).

To ty w ogóle nic nie używasz żadnego programu do oc ? Na oko masz temperatury? Na oko stabilność ?Zwłaszcza przy tak chłodnym
procesorze jak te nowe gdzie 96 st C w teście to norma .Zdejmowanie czapki to dla mnie kretynizm bo traci się gwarancję .Koś tu wspominał o tym że pojawi się lutowanie w miejsce pasty .Większej bredni nie słyszałem .Niestety ale kretynizm to jest wypisywanie takich rzeczy przez ciebie .Myślisz że inżynierowie którzy tworzą płyty i piszą taki program to debile?Tam są zapisane gotowe ustawienia dla ludzi którzy się na tym nie znają.Widocznie nigdy nie widziałeś tego programu na oczy .
Bugless
komentarz
komentarz

^^ Zanim zaczniesz obrażać ludzi. Używanie programów do OC. Tutaj nasuwa się pytanie jak tam Twój poziom czytania ze zrozumieniem. 

programu jaki dostaje się z płytą o nazwie EASY TUNE 6 .Zrobi on za ciebie oc i sprawdzi stabilność

Używanie programów do OC to największy grzech.

Tak  naprawdę nie masz nawet pojęcia o czym piszesz. Kręciłem jeszcze za czasów kręcenia zworkami aten mi tuz jakimiś programami typu ET bd wyjeżdzał :D 

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

No właśnie widać że dalej na tych zworkach zostałeś i przy procesorze pentium III :D Powinieneś jeszcze wyposażyć się w ołówek grafitowy i rysować nowe ścieżki to do 10 GHz dojedziesz  trzymając go w lodzie na Antarktydzie  :D Jedyne co możesz budzić z mej strony to śmiech z politowania .Znaleźliśmy nowego MacGyver  :D

Paw3D
komentarz
komentarz

Mnie ciekawi ten 4430 bo jak by go wyrwac używanego za 500zł i za 100zł płytkę główną i dać 133mhz BCLK to by sie dojechało do 4Gh, ale pewnie na tanich płytach intel zablokuje podkręcanie jak na S1155.

Bugless
komentarz
komentarz

wiesz raczej nie dopadniesztez plytki z 100:) aktualnie najtansza jaka udalo mi sie znalesc to granice 200-250zl w zaleznosci od kursu funt

Powinieneś jeszcze wyposażyć się w ołówek grafitowy i rysować nowe ścieżki to do 10 GHz dojedziesz  trzymając go w lodzie na Antarktydzie   Jedyne co możesz budzić z mej strony to śmiech z politowania .Znaleźliśmy nowego MacGyver 

 

tym tekstem sam siebie ośmieszyłeś :) Nawet nie wiesz jak ołówek potrafi być pomocny przy OC. No ale są sytuacje których gimnazjalista nie zrozumie :)

Paw3D
komentarz
komentarz

Procesora za 500 też nie ale za pół roku kto wie, tylko czy na takich najtańszych płytkach będzie się dało podkrecic czy wszystko zablokuja jak na H61.

Paw3D
komentarz
komentarz

A skąd wiesz że ma odblokowany BCLK?

Bugless
komentarz
komentarz

nie wiem :) Ma OC Genie 4, co jednak nie zmienia faktu że BLCK osiąga się dzieki prockowi. Ktoś kiedyś sprawdzi to się okaże. Co do Haswelli, wlasnie na haswellu pobito World Record DDR3 (taktowania) z wynikiem ponad 4GHz. 

Paw3D
komentarz
komentarz

Najlepiej jak by się dało podbić mnoznik o 3-4 pkt i BCLK o 30mhz tak żeby z 4430 zrobić 4Gh.

Inaczej nie będzie się opłacało przechodzić z H61 na H87.

Gość
komentarz
komentarz

Znalazłem taki opis przy procesorze 4430 

 

Overclocking
To satiate the needs of overclockers, Intel has borrowed from the X79 platform and reintroduced base clock ratios. What this means is that, like Sandy Bridge Extreme, Haswell processors will run at a choice of three base clocks: 100MHz, 125MHz and 166MHz, with a bit of extra wiggle room thrown in. This means that you should be able to overclock every Haswell chip - even a mid-range Core i5-4570 might run at 4GHz, provided it's stable when the default 32x multiplier is partnered to a 125MHz base clock.
Of course, the premium multiplier-unlocked parts offer extra incentive. Intel allows an 80x multiplier at 100MHz, up to 64x at 125MHz and up to 48x at 166MHz. There are various ways of getting to 8GHz, but while neither Sandy Bridge nor Ivy Bridge offered such flexibility, remember that, as always, your overclocking mileage will vary.
rafalluz
komentarz
komentarz

A ja znalazłem bardziej praktyczne informacje co do OC Haswella:

 

 

From all the feedback that I am getting through motherboard makers about Haswell overclocking, the basic thread at this time in terms of getting "high overclocks" seems to be, "You need to have a good CPU." ASUS has tested a couple hundred Haswell processors at this time and this is ASUS’ specific feedback from that overclock testing.

  • 70% of CPUs can clock to 4.5GHz

     

  • 30% of CPUs can clock to 4.6GHz

     

  • 20% of CPUs can clock to 4.7GHz

     

  • 10% of CPUs can to 4.8GHz

     

    Overall you will find most CPUs capable of reaching 44x to 45x with varying levels of voltage.

http://hardocp.com/article/2013/06/01/intel_haswell_i74770k_ipc_overclocking_review/6#.UbGVvJzYilg

Paw3D
komentarz
komentarz

Chyba tylko te z k można kręcic BCLK a jeśli tak to chyba tylko żeby podkręcić też ram skoro maja odblokowany mnożnik.

Myślałem że chociaż 130mhz pójdzie na procach bez K a tu lypa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.