x-kom hosting

Zostać przy AMD czy zmienić na Intel?

sUb
komentarz
komentarz

Warto, taniej nie kupisz. A jak kupisz to możliwe że z wadami o których ty nie będziesz wiedział z sprzedawca je przed tobą ukryje i uda że to super promocja bo potrzebna mu kasa na szybko.

Minimao
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie mam pewności, że ta oferta nie ma wad.

Edytowane przez Minimao
sUb
komentarz
komentarz

Ja mam.

Minimao
komentarz
komentarz

Z kąd ta pewność?

sUb
komentarz
komentarz

Kumpel kupił prawie że za tą samą cenę, dał 50zł więcej. Działa mu to dzisiaj BDB.
Gość ma same pozytywy, a nie tylko kupuję ale i też sprzedaje.

  • Dobra wypowiedź 1
Minimao
komentarz
komentarz

Koleś sprzedaje bez chłodzenia i pasty.
Czy gdy kupie oryginalne chłodzenie BOX to temperatury będą w porządku? Czy duża będzie różnica między nim a np. Spartanem(i pastą SilentumPC TG)?

sUb
komentarz
komentarz

Będą takie żę komp będzie działał prawidłowo po to jest box, do tego procka odpowiedni byłby Fortis, ale jak nie masz tyle kasy, to spartan też się sprawdzi.

Minimao
komentarz
komentarz

Na razie będę pracował na zintegrowanej, a potem kiedy kupię lepszy zasilacz przerzucę się na Radeon HD4870.

Czy będę musiał od nowa instalować system? Czy wystarczy wgrać nowe sterowniki?

Opłaca się w ogóle inwestować w 1156?

Igorrodz
komentarz
komentarz

[quote name='Minimao' timestamp='1347554924' post='1579492'] Czy będę musiał od nowa instalować system? Czy wystarczy wgrać nowe sterowniki? [/quote]
Ponieważ to nowa płyta, nowy chipset, nowy procesor i nowa zintegrowana karta graficzna to format partycji systemowej i postawienie czystej instalacji systemu operacyjnego z wgraniem odpowiednich sterowników jest niezbędny. Jak tego nie zrobisz to spodziewaj się (prędzej czy później - raczej prędzej) kłopotów.

Minimao
komentarz
komentarz

@Igorrodz
A ty co sądzisz o zakupie tej płyty i procesora? Czy zasilacz rzeczywiście nie wytrzyma z dedykowaną kartą graficzną(HD4870)?

Igorrodz
komentarz
komentarz

[quote name='Minimao' timestamp='1347556570' post='1579537'] @Igorrodz [/quote]
i5 750 ma TDP = 95W, po podkręceniu ~150W
HD4870 ma TDP = 160W, po podkręceniu ~200W
Reszta sprzętu potrzebuje ~35W
Twój zasilacz ma dokładnie, jak sam napisałeś
[quote name='Minimao' timestamp='1347303019' post='1577761'] Silverpower 400W(Na lini 12v 216w) [/quote]
Zatem nijak nie wystarczy. Przykro mi.

  • Dobra wypowiedź 1
Minimao
komentarz
komentarz (edytowane)

A co sądzisz o tym zakupie? Nie będę wymieniać procesora przez najbliższe 4 lata(tylko karta graficzna)
Lepszy pomysł od kupna i3-2120? Do tego procesora muszę jeszcze dokupić chłodzenie bo w zestawie nie ma.

Edytowane przez Minimao
Igorrodz
komentarz
komentarz

Musisz sam zadecydować. Zauważę tylko, że:
i5 750 OC >> i3 2120 (wydajnościowo oraz w poborze prądu)
ale skoro
[quote name='Minimao' timestamp='1347559772' post='1579625'] Nie będę wymieniać procesora przez najbliższe 4 lata(tylko karta graficzna) [/quote]
lepiej chyba coś wydajniejszego niż przyszłościowego, nieprawdaż? Oczywiście dochodzi tu jeszcze zakup coolera oraz zasilacza, który do i3 też musiałbyś wymienić bo i3 2120 ma TDP = 65W czyli z kartą grafiki daje to 215W - a gdzie reszta komponentów?

  • Dobra wypowiedź 1
Igorrodz
komentarz
komentarz

Ta. Zatem autorze jeszcze jakieś pytania masz do nasz czy przejdziesz do podsumowania i [u][b]napiszesz, co ostatecznie wybrałeś[/b][/u]?

  • Dobra wypowiedź 1
Minimao
komentarz
komentarz (edytowane)

Słyszałem coś o procesorach Intela, pod zewnętrzną powierzchnią (tą na którą nakłada się pastę) jest jakaś słaba pasta termoprzewodząca i po kilku latach procesory osiągają wysokie temperatury. Które to są dokładnie procesory?
Jaśniej nie mogę tego opisać. Kiedyś czytałem o tym artykuł.

Oraz czy da się jakoś przed zmianą płyty głównej i procesora zmienić sterowniki do chipsetu itp żeby móc nadal pracować na starym systemie?

Edytowane przez Minimao
Igorrodz
komentarz
komentarz

[quote name='Minimao' timestamp='1347562170' post='1579681'] Słyszałem coś o procesorach Intela, pod zewnętrzną powierzchnią (tą na którą nakłada się pastę) jest jakaś słaba pasta termoprzewodząca i po kilku latach procesory osiągają wysokie temperatury. [b]Które to są dokładnie procesory?[/b] [/quote]
Z serii Ivy Bridge na platformę socket LGA1155.

[quote name='Minimao' timestamp='1347562170' post='1579681'] czy da się jakoś przed zmianą płyty głównej i procesora zmienić sterowniki do chipsetu itp żeby móc nadal pracować na starym systemie? [/quote]
Nie. Format partycji systemowej niezbędny. Nie napisałem już tego [url="http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=260182&view=findpost&p=1579496"]w poście #59[/url]?

W związku z tym, ze Twoje pytania nie rozwijają tematu oraz że dotyczą dokładnie tego, o co pytałeś poprzednio oraz Ci na to obszernie i szczegółowo odpisano - oraz w związku, iż temat nadmiernie się przeciągnął - [b]ZAMYKAM[/b].
[quote name='bsk_' timestamp='1347560823' post='1579643'] I ogolnie temat ma juz 5 stron wiec chyba dowiedziales sie naprawde wszystkiego czego tylko chciales. Teraz pora przejsc do czynow zamiast ciagnac w nieskonczonosc taka gadke... [/quote]

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.