x-kom hosting

Aparat Cyfrowy

LiSeK94
komentarz
komentarz
Podałem ten sam dry.gif

no wiem ale chciałem tylko potwierdzić. :lol1: sorry ;) Ale fajny model podałeś ;)

chic4en
komentarz
komentarz

A jak jest teraz z stabilizatorem obrazu trzeba szukac aparat z tym czy to juz standard w tych nowych?

bo to chyba bardzo wazne jest?

ambas
komentarz
komentarz

Stabilizator obrazu jest ważny przy robieniu zdjęć z dużym czasem naświetlana (np. w nocy) oraz na dużych ogniskowych (dużym zoomie).

Proponuje kupić Canona S5 Is ma wszystko co potrzeba: stabilizacje, dobry tryb manualny i auto, duży i cichy zoom, obrotowy ekranik, dobrą optykę i matrycę.

Tutaj jest fajny film nagrany tym aparatem na największym zoomie.

vocativus
komentarz
komentarz
bo to chyba bardzo wazne jest?

no już bez przesady. Stabilizacja optyczna nie jest taka ważna i zdjęcia bez niej się da robić nawet w całkowitych ciemnościach. Wystarczy używac statywu. Nawet z tą stabilizacją ciężko mi wyobrazić sobie naświetlanie przez 30 sekund i więcej bez statywu :) Jeśli chcesz koniecznie z ręki robić zdjęcie to zwiększasz czułość, zwiększasz otwór przysłony, czas minimum na 1/50s, precyzyjnie ustawiasz ostrość i też sie zdjęcie zrobi. Przy ustawieniu czułości powyżej 800 trza zdjęcie odszumić w programie graficznym i jest wszystko ładnie.

Ale co fakt to fakt - stabilizacja optyczna to miły dodatek. Optyczna bo jest jeszcze elektroniczna opisana powyżej (nie wiem do końca czemu sie to stabilizacja nazywa).

Ja również polecam Cannona S5 IS, a jeśli nie masz na tyle kasy to polecam Fuji S5700. Aha i nie zapomnij o ładowarce do akumulatorków (jakiejś szybkiej 30-minutowej), minimum 8 akumulatorkach AA i karcie pamięci.

chic4en
komentarz
komentarz
Stabilizator obrazu jest ważny przy robieniu zdjęć z dużym czasem naświetlana (np. w nocy) oraz na dużych ogniskowych (dużym zoomie).

Proponuje kupić Canona S5 Is ma wszystko co potrzeba: stabilizacje, dobry tryb manualny i auto, duży i cichy zoom, obrotowy ekranik, dobrą optykę i matrycę.

Tutaj jest fajny film nagrany tym aparatem na największym zoomie.

super ale niestety troche drogi :( znajdzie się coś podobnego tak do tysiaka? może nawet mniej kosztować ale by można było takie super filmy kręcić

vocativus
komentarz
komentarz
super ale niestety troche drogi znajdzie się coś podobnego tak do tysiaka? może nawet mniej kosztować ale by można było takie super filmy kręcić

Fuji S5700 lub S5800

chic4en
komentarz
komentarz

A czy robienie zdjęć zużywa jakieś częsci aparatu i mogą potem ulec wyczerpaniu lub żle będą działać? i czy ogólnie aparaty często ulegaja uszkodzeniom

vocativus
komentarz
komentarz

heh dziwne pytanie... używanie każdego urządzenia powoduje jego zużycie. Jedyne co się szybko zużywa to akumulatorki/baterie - 2 lata intensynego użytkowania i trza kupić nowe (co akurat jest normalne).

Jeśli o aparat dbasz, nosisz w futerale, nie wystawiasz na 30 stopniowy mróz, czyścisz go z kurzu to posłuży długo. Trzeba uważać podczas deszczu żeby go nie zalać, upadki wogóle nie wchodzą w grę.

czy ogólnie aparaty często ulegaja uszkodzeniom

powiem tak - dobry aparat rzadko ulega uszkodzeniom :) Wiadomo że jak kupisz jakieś chińskie podróby to nie miej złudzeń. Znane, cenione marki nie pozwolą sobie na wypuszczaniu niedopracowanych produktów, tym bardziej za taką kasę

chic4en
komentarz
komentarz

Jeszcze jedno pytanie...

czy jak robie zdjęcia w maksymalnej rozdzielczosci np. 3072 x 2304 to będzie taka sama jakość jak bym robił w 640 x 480 czy będzie o wiele gorsza?

mikrus
komentarz
komentarz
3072 x 2304 to będzie taka sama jakość jak bym robił w 640 x 480 czy będzie o wiele gorsza?

jakość jest lepsza w większej rozdzielczości i z obróbką potem łatwiej ;P

chic4en
komentarz
komentarz

a ja myślałem że jak zrobie takie wielkie zdjęcie to będzie jak z komórki xD

EDIT:

Kupiłem samsung S850 - 8.1 pikseli 5 optycznego zomu

http://images34.fotosik.pl/39/eb129bda7413d6c0.jpg http://images34.fotosik.pl/39/89a83280b9316a31.jpg http://images24.fotosik.pl/110/711ddc90bfab61b0.jpghttp://images30.fotosik.pl/110/c186aa71f0fecdb6.jpghttp://images31.fotosik.pl/40/ac8c6dd8d1e24988.jpg

i teraz mam pytanie co do akumulatorków ładuje właśnie AA 2400 mocy i trwa to już 13 godzin i chciałbym wiedzieć ile czasu jeszcze to zajmie i czy dioda która zaświeciła sie przy wsadzeniu baterii zgaśnie i przestanie ładować czy ja mam to kontrolować

vocativus
komentarz
komentarz
i teraz mam pytanie co do akumulatorków ładuje właśnie AA 2400 mocy i trwa to już 13 godzin i chciałbym wiedzieć ile czasu jeszcze to zajmie i czy dioda która zaświeciła sie przy wsadzeniu baterii zgaśnie i przestanie ładować czy ja mam to kontrolować

czas ładowania dla prostych ładowarek jest zależny od ich prądu ładowania, przed upływem przybliżonego czasu naładowania należy odłączyć samemu akumulatorki (przed, nie po!). Nowsze łądowarki ładują takie akumulatorki w 30 - 40 minut, po naładowaniu przełączają je w tryb łądowania podtrzymującego.

Co do zdjęć - nie wal swojemu zwierzakowi flashem po oczach

chic4en
komentarz
komentarz

nie umiem wyłączyć tego flasha xD

mikrus
komentarz
komentarz

to musisz zajrzeć do instrukcji jak się wyłącza flash bo w każdym aparacie inaczej.

a co do baterii to zależy od ładowarki u mnie na przykład z czerwonej zapala sie na zieloną. :] to też musisz w instrukcji poczytać

vocativus
komentarz
komentarz

poczytaj instrukcję obsługi i używaj trybu półautomatycznego lub manualnego. W tym ostatnim możesz wszystko regulować

  • 4 tygodnie później...
chic4en
komentarz
komentarz

A czym trzeba czyscic obiektyw te szkiełko jeśli osadzi sie na nim jakiś brud?

i czy jest możliwość że zwykłą chusteczką lub czymś podobnym porysuje takie coś

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.