x-kom hosting

Aparat Cyfrowy

chic4en
utworzono
utworzono

Czesc jaki byscie polecali aparat cyfrowy do 600zł może być też droższy ale musicie mnie uświadomić czy naprawdę zyskam kupując np. za 1000zł

poniżej opisze swoje wymagania i zdjęcia kiedy będe robić:

zdjęcia mi się marzy takie robić: http://www.mac30.za.pl/zawartosc/Las/las002.JPG http://www.olsztyn.mm.pl/~grzegorzg/las3.jpg (może nawet większe)

zależy mi na tym by zdjęcia były najlepszej jakosci

zdjęcia będe też czasem robić w nocy

chce nagrywać filmy

dużo opcji związanych z robieniem zdjęć

dużo zoomu

i to chyba wszystko xD

prosił bym o odpowiedzi osób które mają aparat i najlepiej jakby mi podały konkretny model na którym się nie zawiode

lukas00000
komentarz
komentarz

http://www.allegro.pl/item259929488_euroca...3_is_f_vat.html

Zalety:

-Canon

-b.duży zoom

-b.dobry procesor

-możliwość robienia filmów

-b.dużo trybów robienia zdjęć

Wady:

-Cena, ale jeżeli naprawdę zależy ci na dobrych zdjęciach to warto tyle zapłacić.

vocativus
komentarz
komentarz
zdjęcia mi się marzy takie robić: http://www.mac30.za.pl/zawartosc/Las/las002.JPG http://www.olsztyn.mm.pl/~grzegorzg/las3.jpg (może nawet większe)

takie zdjęcia można robić tańszym kompaktem

zależy mi na tym by zdjęcia były najlepszej jakosci

najwyższej jakości zdjęcia robią lustrzanki za min. 2500 zł

chce nagrywać filmy

czyli lustrzanka odpada :)

dużo opcji związanych z robieniem zdjęć

chodzi Ci o gotowe tryby czy mużo możliwości z trybie manual?

Na twoje potrzeby polecałbym Fuji S5700 lub S5600. Nie ma sensu kupować jakiś zaawansowanych konstrukcji.

Gość
komentarz
komentarz

Ja mam Panasonica DMC-LS60 i jestem z niej bardzo zadownolony, co do robienia filmów... to jush musisz wybrać:

Aparatem nie zrobisz dobrego filmu

Kamerą nie zrobisz dobrego zdjęcia

Kamery zaczynają się jush od 1000zł wzwyż (te co kosztują mniej niż 1k to słabizna strzaszna jest:/)

ambas
komentarz
komentarz

Ja również polecam canona s5 warto dołożyć "trochę" bo to jest bardzo dobry sprzęt (mówimy tu oczywiście o kompaktach i hybrydach)

chic4en
komentarz
komentarz

A te aparaty pozwalają robić zdjęcia w nocy np. gwiazdom lub księżycowi w pełni?

mikrus
komentarz
komentarz

myślę że IS da się zrobić księżyc ale poza sprzętem wymaga to wprawy. Księżyc możesz sfotografować każdym aparatem łącząc go np z lornetką :P

http://www.cyberfoto.pl/szkola-fotografowa...ni-poradnik.htm

reszta to kwestia odpowiednich ustawień manualnych aparatu.

chic4en
komentarz
komentarz

ekstra to mi się podoba hehe

a jakość zależy ode mnie czy od aparatu?

mikrus
komentarz
komentarz

jakość wydaje mi się że więcej od ciebie. Bo to że masz na przykład aparat za 15k nie znaczy że będziesz robił dobre zdjęcia. Ważne jest żeby umiejętnie wykorzystać maksymalne możliwości sprzętu. Oczywiście że lepszy sprzęt daje więcej możliwości ale na początek wystarczą ci np IS zaproponowane wyżej.

tazman
komentarz
komentarz

jakość zdjęcia to miedzy innymi opcje czułości ISO im większe ISo tym zdjecie będzie lepszej czułości, dodatkowo ważna jest sprawa matrycy oraz jakiej firmy jest obiektyw

Kosmoj
komentarz
komentarz

Ja bym polecił któregoś z Panasonic Lumix np. Fz8 lub poprzednika Fz7 ( sam takiego posiadam i jestem w 100% zadowolony). Zauważyłem różnice w porownaniu z Canonami, ale uważam, że jest to sprzęt wysokiej klasy warty poelcenia:)Bardzo dobry obiektyw Leica ( firma z tradycjami:P) możliwośc ręcznej ostrości, duży zoom( 12x) DOBRE FILMY, ŁADNY WYGLĄD, zdjęcia dobrej jakości ( moge ci pare na e maia podrzucić :P) Mniej recznych ustawien niż w Canonie, ale uważam, że dla początkujacego fotografa wystarczy:P

piopiopio
komentarz
komentarz

moim zdaniem nic tylko fujifilm s5700 sam mam ten aparat i jestem bardzo zadowolony, nalezy jednak pamietac ze aparaty z tej półki zenowej to tylko cyfraczki a nie lustrzanki. Jakbys był zainteresowany to moge ci go sprzedac, poniewaz chce przerzucic sie na lustro w granicach 3500zł.

vocativus
komentarz
komentarz
A te aparaty pozwalają robić zdjęcia w nocy np. gwiazdom lub księżycowi w pełni?

gwiazdom zdjęcia nie zrobisz, ale księżyc przy odrobinie wprawy i z użyciem statywu się da

jakość zdjęcia to miedzy innymi opcje czułości ISO im większe ISo tym zdjecie będzie lepszej czułości, dodatkowo ważna jest sprawa matrycy oraz jakiej firmy jest obiektyw

im większe ISO tym większe szumy. Widoczne są od ok. 800. Tak jak napisał Tazman - ważna jest matryca. Nie jej rozdzielczość tylko wielkość. Do amatorskiej fotografii wystarczy 5 - 6Mpix, większą uwagę trza zwracać na jej rozmiary - im większe tym lepiej. Co do optyki to ważna jest jasność obiektywu - im większa tym lepiej. Hybrydy nie mają wymiennej optyki, więc kombinować trzeba przed zakupem aparatu. Ważne jest także makro - od jakiej odległości można złapać ostrość.

LiSeK94
komentarz
komentarz

Ja bym zalecał canon a630 lob a640. a630 ma 8 mp, 4x zoom optyczny i cyfrowy.

zależy mi na tym by zdjęcia były najlepszej jakosci
b. dobra jakość a dokładnie (L) 3264 x 2448, (M1) 2592 x 1944, (M2) 2048 x 1536, (M3) 1600 x 1200, (S) 640 x 480, (W) 3264 x 1832, (zdjęcia z datą) 1600 x 1200. a640 ma te same opcje lecz tylko zmienia się z 8mp na 10mp. To tyle...Jescze jedno ISO od 80,100,200,400,800. Na auto HI i auto ISO. A na innych opcjach już po kolej...
vocativus
komentarz
komentarz

A640 ma małą matryce: 1/1,8". Zoomem cyfrowym też bym się nie sugerował

LiSeK94
komentarz
komentarz

* Matryca CCD 10.0 mln pikseli

* 4x zoom optyczny

* Procesor DIGIC II z technologią iSAPS

* Obrotowy 2.5" ekran LCD

* 21 trybów fotografowania i funkcja Moje kolory

* Wysoka czułość 800 ISO

* Rejestracja filmu w trybie VGA z dźwiękiem.

* 9-punktowy system AiAF System FlexiZone AF/AE,

* Tryb Makro od 1 cm

* 30 kl/sek przy nagrywaniu filów

* polskie menu

Matryca 10 mln pikseli a ekranik 2,5 cala

mikrus
komentarz
komentarz

matryca to nie jest rzecz którą w pierwszej kolejności trzeba się sugerować przy wyborze aparatu

lisek94: 630 640 mają 1/1,8

LiSeK94
komentarz
komentarz

A tutaj masz do a630:

8 milionowa matryca CCD

- 4 krotny zoom optyczny

- 2.5 calowy wyświetlacz LCD

- Czułość matrycy do 800 ISO

- 9 punktowy autofocus

- Tryb ręcznego sterowania parametrami ekspozycji

- Nagrywanie filmu w wysokiej rozdzielczości 640x 480 pikseli z prędkością 30 kl/s.

- W trybie makro fotografować można z odległości 1 cm

- Zgodność ze standardem PictBridge

- Zasilanie akumulatorami lub bateriami typu AA

- Możliwość stosowania dodatkowego konwertera szerokokątnego lub tele

- Menu w języku polskim

mikrus
komentarz
komentarz

A640 10 Mp efektywnych, CCD, 1/1,8 cala, A630: 8 Mp efektywnych, CCD, 1/1,8 cala.

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4762

vocativus
komentarz
komentarz
matryca to nie jest rzecz którą w pierwszej kolejności trzeba się sugerować przy wyborze aparatu

a czym sie trzeba sugerować?? kolorem? Tak sie składa że matryca i optyka są najważniejsze w aparacie.

Chic4en szuka aparatu z obiektywem długoogniskowym!

LiSeK94
komentarz
komentarz
Chic4en szuka aparatu z obiektywem długoogniskowym!

sorry źle przeczytałem

:lol2:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.