x-kom hosting

DDR4 - dyskusja ogólna

  • 3 tygodnie później...

Banita11
komentarz
komentarz

Panowie szybkie pytanie ;)

Jeśli płyta główna obsługuje 3200MHz (w OC 4733MHz) DDR4 to: 

- Kupuję pamięć 3200MHz i robię OC np do 3600Mhz

- Czy jak kupię pamięć np 4000Mhz to XMP będzie właśnie na te 4000Mhz? I będzie można jeszcze podkręcić? 

Pomijamy na razie opóźnienia itd ;) 

Dziękuję z góry za odpowiedź.  

  • 1 rok później...
falkor91
komentarz
komentarz

obecnie w komputerze mam ramy takie :

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/pamieci-ram/pamiec-ram-hyperx-fury-8gb-2400mhz-ddr4-cl15-dimm-kit-of-2-black

kupiłem teraz takie

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/pamieci-ram/ddr4-16gb-2x8gb-ripjawsv-2400mhz-cl15-xmp2-red

 

czy będę mógł je polaczyc zeby miec 20 gb ? nie 24 poniewaz jeden slot przy procesorze mi nie dziala wsadze 2 x 8gb i dozuce stara kosc 4gb co mi da 20 gb ? czy to sie moze udac ? i kolejne pytanie stare pamieci maja udimm a te co kupilem dzisiaj maja diim czy one moga sie laczyc ? jedni mowia ze tak inni ze nie ? prosze o rade , plyta glowna jaka posiadam to msi b250 pro vdh

może pomożecie ?

  • 4 miesiące później...
solomoniks
komentarz
komentarz

Będzie wkrótce już DDR5. :)

  • 4 miesiące później...
licha89
komentarz
komentarz

Warto przejść z 16gb na 32gb? 

ThreeG
komentarz
komentarz

Jeśli masz w zwyczaju pracować w kilku programach jednocześnie i np. masz często otwarte conajmniej kilkanaście kart w przeglądarce to myślę że warto. Co do gier to na ten moment nie zauważysz różnicy.

  • Dobra wypowiedź 1
licha89
komentarz
komentarz

Raczej myślałem przyszłościowo. A główne wykorzystanie to internet i drobne programy. 

  • 2 tygodnie później...
kamilek5xx
komentarz
komentarz

Wow

  • 1 miesiąc później...
HAKELBERY
komentarz
komentarz

Dlaczego na ddr4 na alderlake nie ma różnicy miedzy SR a DR?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.