x-kom hosting

DDR4 - dyskusja ogólna

tajbrek
komentarz
komentarz

Czy jest jakakolwiek różnica w wydajności pamięci DDR4 2133 producentów Crucial, Goodram i Patriot?

Cenowo są bardzo zbliżone do siebie.

 

Nie mogę znaleźć żadnych wyników testów porównawczych.

Gość
komentarz
komentarz
2 minuty temu, tajbrek napisał:

Czy jest jakakolwiek różnica w wydajności pamięci DDR4 2133 producentów Crucial, Goodram i Patriot?

Żadna,tylko nazwa firmy:)

  • 2 miesiące później...
Glo
komentarz
komentarz

Witam, posiadam 4GB goodram 3000MHz, chciałbym dokupić 8gb tylko pytanie czy optymalniej działałyby w 2kościach czy 1?

Która opcja byłaby najlepsza?

https://m.euro.com.pl/pamieci-ram/adata-xpg-gammix-d10-ddr4-8gb-3000-cl16.bhtml

 

https://m.euro.com.pl/pamieci-ram/patriot-viper-4-ddr4-8gb-2x4gb-3000-cl16.bhtml

 

https://m.euro.com.pl/pamieci-ram/goodram-irdm-x-ddr4-8gb-3000-cl16_1.bhtml

Youki
komentarz
komentarz

Dokup 1x8 GB do obecnej kostki.

 

  • Dobra wypowiedź 1
Glo
komentarz
komentarz

teraz czytam, i wszędzie piszą że najlepsza opcja pod względem wydajności to 2x4, 4x4 albo 2x8

Jak duża róznica w wydajności by była gdybym kupił identyczne goodram jak mam tylko 8gb? Bo różnica w cenie między 4 a 8gb to kilkadziesiąt zł...

 

  • 3 tygodnie później...
Jacek 50
komentarz
komentarz

Wita,chciałbym wymienić pamięci ram  2x8mb 2400mh na 2x8mb 320mh jaka będzie różnica w grach?

  • 2 tygodnie później...
Gibboniks
komentarz
komentarz

Witam ! Otóż chce sobie złożyć powoli kompa i tak kminie pomiędzy 3000mhz , a 3200 mhz ? 

Ogólnie jakąś większą różnice to będzie robić ? Pamięć ma wspierać Ryzena 5 2600 na ASrocku Fatal1ty b450. 

Obecnie kminie pomiędzy Hyperx predator 3200 CL16 a Viper 3000 CL16

Daro193142
komentarz
komentarz

Dla ryzena najlepiej jak pamięć ma te 3000Mhz. Dalej będzie nikomy wzrost wydajności

 

Gibboniks
komentarz
komentarz

Są jakieś polecane kości które trzymają te 3000mhz ? Vipery będą git ?

Daro193142
komentarz
komentarz

Ja mam Gskill Trident Z RGB i śmigają mi nawet do 3200 ale z wysokimi opóźnieniami

  • 6 miesięcy później...
jaowql
komentarz
komentarz

Cześć. Ktoś poleci jakieś kości zamiast G.Skill Aegis DDR4 3000MHz CL16 w cenie do 750 PLN (2x16 GB) do obudowy microATX?

Youki
komentarz
komentarz

Obudowa nie ma większego znaczenia.

Jaki model płyty głównej?

jaowql
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, Youki napisał:

Obudowa nie ma większego znaczenia.

Jaki model płyty głównej?

Nawet jak w środku nie ma miejsca na jakieś kości z radiatorami?


Jeszcze jej nie mam kupionej ale planuję MSI B450M Mortar MAX.

Youki
komentarz
komentarz

Jeżeli to standardowa obudowa w formacie ATX czy mATX to nie ma na rynku pamięci z takimi radiatorami, a przynajmniej nie widziałem, żeby stykały się z obudową :)

 

jaowql
komentarz
komentarz
3 godziny temu, Youki napisał:

Jeżeli to standardowa obudowa w formacie ATX czy mATX to nie ma na rynku pamięci z takimi radiatorami, a przynajmniej nie widziałem, żeby stykały się z obudową :)

 

Hej,

a wracając do tematu to jaki RAM (do Mortar Max i Ryzen 3600) zamiast, ciężko dostępnego, G.Skill Aegis DDR4 3000MHz CL16?

Może polecany w innym temacie Crucial Ballistix Sport LT DDR4-3000 CL15?

Youki
komentarz
komentarz

Może być jeśli cena nie jest przesadzona w sklepie, w którym masz zamiar dokonać zakupu.

 

  • Dobra wypowiedź 1
jaowql
komentarz
komentarz

:hm::huh: widzę, że w Proline znowu dostępne G.Skill Aegis.

To teraz ostatnie pytanie :)

Lepiej G.Skill Aegis czy Crucial Ballistix:co:?

patrick666
komentarz
komentarz

Mam cruciale z ryzenem 2600 na msi a-pro b450 więc wiadomo, że dobrze współpracują.
o aegis nic nie wiem więc sie nie wypowiem.

  • 1 miesiąc później...
strahodekox
komentarz
komentarz

Witam.

Jakie pamięci ram wybrać pod GIGABYTE AB350M DH3H V2 i procek Ryzen 2600? (nie mam możliwości modyfikacji tych podzespołów xd)

  • 6 miesięcy później...
sychu666
komentarz
komentarz

JAK TO JEST ŻE KUPUJĄC PAMIĘC RAM DDR4 3200MHZ BIOS POKAZUJE 2400 MHZ

 

I JAK SKUTECZNIE PODKRĘCIĆ TE PAMIĘCI Z XMP BY NIE COFAŁ ZMIAN PO PONOWNYM URUCHOMIENIU KOMPUTERA W BIOSIE?

  • 2 tygodnie później...
Michał2008
komentarz
komentarz

Szybkie pytanie:

 

planowany zestaw:

- Ryzen 1600AF

- ASRock B450 PRO4

 

docelowo planuje zakup ramu 2x8GB, ale czy jest sens dołożyć do grafiki kosztem ramu? (GTX 1660 zamiast 1650 super) tzn kupuje zestaw z 1x8GB i za za jakiś czas dokupuję kolejną kość 8GB? czy jak komputer śmiga na jednej kości to spada tylko wydajność czy można narobić jakiś "szkód"? wydaje mi się, że nie, ale chce się upewnić.

Za pomoc i odpowiedź z góry dziękuję.

 

patrick666
komentarz
komentarz

może spokojnie pracować na jednej kości ;)
ważne zeby pozniej dokupić dokladnie taką samą jak już masz, by uniknąć problemów z kompatybilnością.

  • Dobra wypowiedź 1
  • 3 miesiące później...
daniel88
komentarz
komentarz

mam pamięć g skill ddr4-2132( 1066) i tu pytanie taktowanie tego ramu to to w nawiasie czy obok ddr4 bo chciałbym dokupić a nie wiem dokładnie, mam dwie kostki po 4 giga czy moge dodać jedną 8 giga czy muszę tak jak mam po 4  

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Efektywne 2133MHz.

Jaką masz płytę? poszukaj kości o takich samym taktowaniu/opóźnieniach, a najlepiej identyczne co by nie było problemu z kompatybilnością. 

daniel88
komentarz
komentarz
Dnia 18.09.2020 o 21:21, UnnamedPlayer napisał:

Efektywne 2133MHz.

Jaką masz płytę? poszukaj kości o takich samym taktowaniu/opóźnieniach, a najlepiej identyczne co by nie było problemu z kompatybilnością. 

płyta asus Z170 pro gaming a ram 2  po 4 giga g skill jak wyżej napisałem

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.