x-kom hosting

System Operacyjny

System  

102 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktory macie zainstalowany?

    • XP home
      17
    • XP professional
      85


Kurzun
komentarz
komentarz
64 ram

To w ogóle chodziło? Ja kiedyś miałem, jak wchodził Xp na rynek na 400mHz i 256ram i chodziło jak by chciało a nie mogło.

  • 3 tygodnie później...

Quentin1
komentarz
komentarz

Ja mam oczywiście (jak większość z was) Windows XP Professional i polecam go ponieważ posiada kilka opcji bezpieczeństwa, których Home - nie ma ;)

Fallen
komentarz
komentarz

Ja mialem xp'eka na celeronie 366mhz i 128mb ramu :P powiem krotko: LOL po chwili wrocilem do win Me :)

  • 4 tygodnie później...
Pablo128
komentarz
komentarz

Lepiej zostań przy Windows 98, albo kup nowego kompa. Tego starego już się nie opłaca modernizować.

kelloco2
komentarz
komentarz

Mam oba te systemy (Home Edition & Professional) i powiem że do zastosowań domowych Home niczym nie odbiega od Professional. Myślę że na twojego kompa instalowanie XP mija się z celem (jeśli masz włączyć wygląd na klasyczny to tak jak w Win ME i 2000). Trochę za mało ramu. Na starym laptopie mam Windows 2000 i świetnie się sprawdza. Do tego kompa polecam Win ME lub 2000

bakus1989
komentarz
komentarz

Pamietam staruszka swojego Celek 433@521 196Ram i karta 16 Zintegrowana i XP chodzil milo i przyjemnie.. teraz mam Windowsa XP Professional i zostane przy nim

Don Corleon
komentarz
komentarz

Polecam professional, sam nie wiem czym sie różnią od siebie te 2 systemy ale professional w sklepach jest droższy. Sam sie na nim nie zawiodłem jeszcze :D

lukasz25712
komentarz
komentarz

hm. Ja mam Celerona 2GHz, 512 ddram i XP Pro się u mnie jakoś nie tnie :P

Z XP Home nie miałem okazji skorzystać, więc nie mam skali porównawczej, ale z PRO jestem bardzo zadowolony, a używam swojego kompa nie tylko do standardowych rzeczy ;)

Pozdrawiam.

Kurzun
komentarz
komentarz

Shady na takim komputerze to XP pływa.

  • 2 miesiące później...
Kosmoj
komentarz
komentarz

głos na XP Pro, na HE pracowalem kilka godzin u znajomego i jakos mi nie lezal;P

luq
komentarz
komentarz

Ludzie o czym wy gadacie.

Po pierwsze polowa z tych która wypowiedziała się w tym temacie

nie ma pojecie czym się różni Home od wersji Prof.

po 2 chyba jasną rzeczą jest że Profesional ma więcej funkcji.

głos na XP Pro, na HE pracowalem kilka godzin u znajomego i jakos mi nie lezal;P

Ten tekst mnie rozwalił. Co ci nie podeszło??

Home to okrojona wersja Profesionala!!

Nie ma w niej funkcji których i tak mało zaawasnowany użytkownik nie skożysta.

Następnym razem zastanówcie się jak cos zaczniecie pisać

nitro07
komentarz
komentarz

zgadzam się z Luq-iem,

Najważniejsza przyczyną przez ktorą firmy decydują się na Win Xp Pro zamiast Home jest to, że Home nie może pracować w domenie Windows co jest jego największym minusem.

piku
komentarz
komentarz

U mnie było tak. Miałem XP na takim sprzęcie:

Duron 800, 128MB SDRAM, WD Caviar 20GB, Riva TNT2 32MB,

Efekt: zapomnij o jakimkolwiek komforcie. Masakrycznie wolno chodził, używałem go na tym sprzęcie tylko dlatego że był o wiele stabilniejszy od Win 98. Kto twierdzi że XP na takim sprzęcie hula jak burza, nie wie co mówi.

Potem zmieniłem kompa:

Athlon XP 2000+, 512MB DDR RAM, GF440MX 64MB (potem R9200SE i R9550), Maxtor 80GB,

Efekt: komputer chodził dobrze, szybko i w miarę wydajnie, dopóki nie założyłem neta. Przybyło trochę programów do autostartu i lipa. Potem zacząłem zmieniać konfigurację kompa aż doszedłem do:

Athlon XP 2000+, 1GB DDR RAM, GF7600GS, WD 320GB SATAII

Efekt: Praca z XP podłączonym do internetu stała się komfortowa, chociaż nie zawsze, niekiedy moc procesora nie wystarczała... Ale ogólnie i rozruch kompa i szybkość działania uległy poprawie.

A teraz pytanie: po co to wszystko? :> Żeby XP się nie dławił, musiałem wybulić dodatkową kasę na sprzęt. Nie powiem, głównie do gier, ale chodziło mi również o komfort pracy z OS-em. Obecnie mam Ubuntu, chodzi jak burza, nie wiesza się, lepiej wykorzystuje potencjał mojego sprzętu... Co dziwne, nie myślę jeszcze o powrocie do Windows, co zdarzało mi się często już na drugi-trzeci dzień od przesiadki na lina. Jeśli chcesz tego kompa używać do przeglądania neta czy słuchania muzyki to lepiej zainstaluj na nim jakiegoś mało wymagającego linucha.

A co do XP, do zastosowań jak wyżej nie ma różnicy. Pro ma dodatkowe narzędzia, z których i tak prawie nikt nie korzysta, a używa tej wersji tylko dlatego że ma Professional w nazwie :> Dlatego jak już chcesz to weź wersję Home, wystarczy aż za nadto. Do tego jest tańsza od Pro. A opinie że jakoby Home jest mniej stabilny od Professional (a spotkałem się nawet z opiniami że to okrojona wersja Pro :lol:) można włożyć między bajki.

Wnioski: aby XP sprawnie chodził na kompie podłączonym do sieci, potrzeba sporo RAMu, na drugim miejscu jest moc procesora, karta graficzna i dysk odgrywają już mniejszą rolę. Nie dość że ma wymagania, to jeszcze drogi... :/

  • 5 miesięcy później...
soltysek1992
komentarz
komentarz

jeśli chodzi o pro to opłaca się instalować tylko jeśli pracujesz na kilku komputerach połączonych w jedną sieć

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.