x-kom hosting

System Operacyjny

System  

102 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktory macie zainstalowany?

    • XP home
      17
    • XP professional
      85


nico
utworzono
utworzono

Jakie macie systemy operacyjne na swoich komputerach??

Ja jeszcze jade na win98se i chcialbym sie dowiedziec czy moj stary komp pojedzie na xp??

konfiguracja:

duron 850mhz

128 sdram

geforce 2mx/400 64mb

plyta glowna SONO

I ktory XP jest lepszy,ktory wy macie i ktory polecacie HOME czy PROFESSIONAL??

mikrus
komentarz
komentarz
128 sdram

to raczej nie pozwoli ci zainstalować XP a przynajmniej moim zdaniem mija się z celem.

Elvis
komentarz
komentarz

Na starym kompie mialem 64 sdram i windows dzialal w podobnej szybkosci jak na win 98. Wiec... mozesz sprobowac

mikrus
komentarz
komentarz

na 64 na pewno nie będzie działał tak jak 98 ;/:/

Elvis
komentarz
komentarz

Wiadomo ze nie, ale po wylaczeniu opcji graficznych windowsna, wlaczeniu stylu klasycznego chodzil niczego sobie ;)

mikrus
komentarz
komentarz

no jasne pamiętaj tylko że komp jest jeszcze narzędziem użytkowym a na samym pulpicie się nie kończy :| żaden program mu nie odpali a o jakichś gierkach to już nie mówię. szkoda czasu na zabawę

Elvis
komentarz
komentarz

programy chodzily, gry z wymaganiami proc 600 mhz, 128 ram tez jako tako plynnie, nawet dialbo2 chodzilo ;)

gulwen
komentarz
komentarz

mikrus cos zle gadasz ;];]

ja mialem

800 mhz

1278 sdram

geforce 2 mx 32

i co :D windows xp smigal jak glupi ;];]

nico
komentarz
komentarz

dobra w takim razie staruszek bedzie jechal na win98.

A wracajac do XP, ktoy macie na swoim kompie HOME czy PROFESSIONAL?? czym sie roznia te systemy, ktory polecacie??

Wiem ze PRO ma wiecej funkcji, ale czy ktorakolwiek z tych funkcji jest niezbedna dla domowego uzytkownika??

I czy te systemy sa tak samo stabilne??

Samo
komentarz
komentarz

wersja PRO zawiera m.in. obsługę wielu procesorów oraz mechanizm uwierzytelnienia sieciowego.

wersja HOME nie ma kilku zaawansowanych narzędzi administracyjnych.

jeśli chodzi o wydajność to Home od PRO sie niczym nie rożni.

nico
komentarz
komentarz

czyli rozumiem ze PRO jest raczej dla administratorow?? Chyba malo kto korzysta z wiecej niz jednego procesora.

Rozumiem ze nie warto wydawac kasy na PRO??

Sean
komentarz
komentarz

no to ja was rozwale...mam dwa komy ...jeden cud techniki a drugi...:D oto konfig

266 mhz

64 sdram

6 giga dysk

grafa zintegrowana ati rage pro - cos takiego

dzwiekówa nawet niewiem

a najlepsze jest to ze 98 chodził mi gorzej niz xp teraz mam professional /sp2 i jest spoko ;d

GoBi
komentarz
komentarz

Jesli normalnie do użytku domowego to w zupełności wystarczy home

Marooooo
komentarz
komentarz

Ja mam XP Home sp 2.

Kurzun
komentarz
komentarz

Dopóki nie przesiadłem się na Vistę używałem Xp Home i byłem zadowolony.

marcin10_19
komentarz
komentarz

Ja od zawsze pracowałem na professional i jest super. Nie miałem okazji pracować na home, ale myśle że nie zmienię bo ten co mam jest ok :rolleyes:

Gość
komentarz
komentarz

Kurde wy macie jakieś kopmy z przeszłości takie złomy że Pascal by nie poszedł :P

Kurzun
komentarz
komentarz

Mistrzu ale o co Ci chodzi ?

Gość
komentarz
komentarz
konfiguracja:

duron 850mhz

128 sdram

geforce 2mx/400 64mb

plyta glowna SONO

266 mhz

64 sdram

6 giga dysk

grafa zintegrowana ati rage pro - cos takiego

dzwiekówa nawet niewiem

To nawwet nie wiedzialem ze takie istnialy :P zartuje , o mnie w chacie lezy sobie gdzies dysk 1GB :P

gulwen
komentarz
komentarz

no ale kogo to interesuje ?

moj pierwszy komp to 800 mhz

128 sdram

geforce 2 32 mx

Sound Plaster 3:1 :D

localh0st
komentarz
komentarz

Powiem tak. Używałem ponad rok Windowsa XP Professional:

AMD XP 1600+

Geforce 2 mx/400 64mb

128 SDRAM

Net24 128kB/s

I... nie dawało się tego używać. Gdybyś dokupił chociażby 256 RAM i je włożył (lub włożył obydwie= 384MB) to to by była, inna bajka. System mulił się, przy uruchamianiu chociażby głupiego Firefoksa. Pamiętam, ze przez to nie mogłem uzywać antywirusa. Maksymalnie: Foobar + Gad-Gadu + Firefox = jedna wielka zmuła. Na w/w konfiguracji u mnie, płynnie chodziła Linux Mandriva 2006. Może jej warto spróbować?

  • 2 tygodnie później...
zigi123
komentarz
komentarz

Xp nie pójdzie na nim za małe wymagania masz na xp idą większe

Axel
komentarz
komentarz
Duron 1200 128 SDRAM jakaś tam grafa zintegrowana;P

Na takich parametrach kiedys chodził mi XP. Ale to było dawno i nieprawda :P

Ogólnie mówiąc XP powinien ci zadziałać, ale na dłuższą metę to nie ma sensu. XP na 128 RAM to tak ja k Vista na 512 - będzie ci działać , ale jak uruchomisz więcej niż 3 programy to kiszka. Nie polecam ci na takiego kompa. Najwyżej możesz spróbowac ME albo 2000.

alex_ns
komentarz
komentarz

Z tego co wiem to do XP zaleca się 512 RAM, by chodził idealnie. Ja mam 256 RAM moze jedna gierka i system muli. :D

Popek
komentarz
komentarz

Dla mnie lepszy jest Professional, korzystałem na nim takiego kompa:

AMD 800 mhz

64 ram

mniej więcej coś takiego, oczywiście chodziło wolno, ale jak na taki sprzęt to ok ;]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.