x-kom hosting

[~1000zł] Jaki smartfon wybrać?

9595kuba9595
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,
niedługo kupuję smartfona. Mam na niego około 1000 zł.
Czy dobrym wyborem będzie LG Swift 2x ? Bo jest do dorwania na aukcjach za ok tyle kasy.
Jakieś inne propozycje?
Telefon musi mieć gwarancję przynajmniej ten rok,dwa, nie ma być porysowany ekran ani tylna klapka ;-)
Będzie używany do gier i aplikacji, internetu, filmików itp:)
Myślę że LG jest dobrym wyborem, bo jest to jedyny dwurdzeniowiec dostępny za tą cenę. Co o tym sądzicie?
Aaa i telefon powinien być z Androidem, nie jakimś Windows Phone, bo na tym sie nie znam :D

Pozdrawiam

Edytowane przez 9595kuba9595

gizmo223
komentarz
komentarz

nowy to wave 3 lub neo V, którą sam mam może jeszcze galaxy s plus bądź wiltfire s

9595kuba9595
komentarz
komentarz

Nie musi być całkiem nowy...
A skoro LG SWIFT 2X ma dwurdzeniomy procek to chyba jest wydajniejszy itp od tych co podałes. Zawsze dwa rdzenie lepsze niż jeden. Czy nie?
Jak mi się go uda dorwać w tej cenie to brać?

Nie musi byc nowy. Ważne żeby był w dobrym stanie, nie był zbyt porysowany i miał długą gwarancję

ratosluaf
komentarz
komentarz

Neo V? Se Live to to samo za 400-600zł z możliwością podkręcenia do 2 GHz, więc polecam.

gizmo223
komentarz
komentarz

[quote name='ratosluaf' timestamp='1334254000' post='1479856']
Neo V? Se Live to to samo za 400-600zł z możliwością podkręcenia do 2 GHz, więc polecam.
[/quote]
co za bzdury piszesz:
SE neo V to nie to samo co SE Live, ten drugi to z serii walkman jest, a pierwszy to prawdziwy smartfon i go nie wyhaczysz taniej nowego niż 700-800zł

Gość
komentarz
komentarz

Jeśli lubisz jakość i umisz angielski to polecam HTC HD7 :) ale jak nie to Polecam Sony Ericsson Z rodziny Xperia (X10,Neo V,Arc S,

9595kuba9595
komentarz
komentarz (edytowane)

ok, dzięki za pomoc...
ale zastanawiam się czemu nie polecacie tego Swifta 2x? Przecież ma 2rdzeniowy procesor... Czy nie jest lepszy od wszystkich co podaliście, które są jednodzeniowcami??
Bo w benchmarkach itp wypada wysoko...
Taka Xperia Arc s jest od niego wydajniejsza?
Nie rozumiem tego poprostu..

Edytowane przez 9595kuba9595
ratosluaf
komentarz
komentarz

[quote name='gizmo223' timestamp='1334255288' post='1479879']
co za bzdury piszesz:
SE neo V to nie to samo co SE Live, ten drugi to z serii walkman jest, a pierwszy to prawdziwy smartfon i go nie wyhaczysz taniej nowego niż 700-800zł
[/quote]
Popatrz specyfikacje. Różnią się przekątną ekranu.

gizmo223
komentarz
komentarz (edytowane)

słaby ekran i jego kontrasty-> 320x480 wobec tego co w Xperii neo V, która ma 480x854
ogólnie słabszy ten SE Live

Edytowane przez gizmo223
ratosluaf
komentarz
komentarz

Bebechy mają te same, więc jeżeli chcesz płacić za sam ekran, to proszę, bo informacje z kontrastem są wyssane z palca.
Ja bym rozejrzał się za SGS II używanym.

9595kuba9595
komentarz
komentarz

z tym SGS2 to ciężko będzie, bo używane na Allegro zaczynają się od 1200zł około- a tyle nie mam :/
Czyli ogólnie co złego jest w Swifcie 2x że go nie polecacie tylko jakieś jednordzeniowce?

darek0811
komentarz
komentarz

Odradzam wildfire S :)

Polecam neo V...

9595kuba9595
komentarz
komentarz

Ale dlaczegoo?
Dlaczego polecacie jednordzeniowce jak moge miec dwurdzeniowca?
Lg swift 2x jest zły czy co? Poprostu nie rozumiem:-)

ratosluaf
komentarz
komentarz

Skoro się tak uparłeś na niego od początku, to po co ten temat :co:

Większość chwali, to co ma.

9595kuba9595
komentarz
komentarz

Nie, nie upieram się, tylko chciałbym dobrze wydać te pieniądze:-)
I dlatego chcę znać wasze zdanie... I uzasadnienie;-)
Nie widzę sensu kupowania polecanego w tym temacie htc wildfire s, który jest cienki- za tą kasę myślę że można mieć coś lepszego...
Tylko doradzcie co kupić I DLACZEGO

ratosluaf
komentarz
komentarz

Ja bym się postarał o Wave 3. Wave 1 i 2 słynęły z dobrej jakości dźwięku. Ponoć mimo 1 rdzenia działa bardzo płynnie, w niektórych momentach przewyższa wydajnością samsunga galaxy note. Oczywiście to tylko recenzja.

9595kuba9595
komentarz
komentarz

a co to jest ten system Bada 2.0.?
Nie jest to Android ani nic ?
Nie ma zbyt dobrych opinii...

ok, to powiedzcie, jaki telefon będzie wydajniejszy w grach( np. GTA III) - Lg Swift 2x czy np. Xperia Neo V, Arc S czy jakikolwiek który mieści się w moim budżecie :)

I proszę tu o opinię kilku osób:-D

ratosluaf
komentarz
komentarz

Bada nie ma zbyt dobrych opinii? Wg mnie to najlepszy system po androidzie.

9595kuba9595
komentarz
komentarz

ale wolałbym Androida:)

BankaiGoku
komentarz
komentarz

Dobra ja doradzę tutaj koledze , bo po przeczytaniu całego tematu wnioskuję że Autor nic się nie dowiedział od użytkowników ...


Więc :

Jeśli chodzi o smartfon w cenie ok 1000 zł :

# Xperia Arc S : Nie ma przedniej kamerki , Posiada procesor 1,4 Ghz który dorównuje dwurdzeniowcom "większej ceny" , 512 Mb ram , 8,1 Aparat

- Opinia : Według mnie bardzo dobry telefon w tej cenie . Na allegro możesz go na pewno wyrwać nowego za 1000 zł . Telefon dorównuje nadrzędnikom . Jeśli chodzi o gry , to można na nim odpalić np"GTA3" lecz możemy się spodziewać bardzo rzadkich zacinek (lub braku ich , czyli płyności ) . Osobiście polecam telefon , ponieważ sam biorę go pod uwagę podczas przyszłego kupna nowego telefonu .

#Wave 3 Nie polecam , nie będę się rozpisywał o nim . Praktycznie to samo co Arc S , tyle , że ma gorszy aparat . Dlaczego neguję ten telefon ? W wielu recenzjach , testach telefon tnie się [ być może tylko w niektórych ] , dlatego go nie polecam .

#[font="helvetica, arial, sans-serif"][color="#282828"]Xperia Neo V Nie ta klasa , Nie będę opisywać ponieważ to jest komórka za 500 zł , co jest niezgodne z nazwą i celem tematu autora. [/color][/font]

# LG Swift 2x - Dwurdzenioiwec , dobre kąty widzenia , [z tego co wiem , to jest on 300 zł droższy niż założenie istoty tematu , więc zarówno można polecić S II ] , dobra personalizacja , Średni Aparat 8 (słabe doświetlenie diody led w ciemniejszych ujęciach ) Aparat nagrywa w HD ale w małej ilości klatek/s ,



* Wybieraj między LG a Arc S , Jeśli żałujesz pieniędzy i nie będzie ci przeszkadzać minimalnie mniejsza jakość to bierz Arc S , który też poradzi sobie z grami jak i innymi funkcjami .
Natomiast jeśli chcesz mieć , wydajniejszą komórkę za troszkę większą cenę to kupuj LG . Wtedy raczej nie powineś czuć spadków klatek/s przy dwurdzeniowcu .


PS;

-Jeśli jesteś osobą która umie wstrzymać się z zakupem to osobiście bym dozbierał do Samsunga Galaxy S II , którego możesz wyrwać na allegro za ok. 1450 zł .
- Warto dodać że na rynku istnieje od miesiąca nowy telefony z pod skrzydeł Sony . Sony Xperia S . Patrząc na specyfikację to naprawdę można poczuć niebo ! 32 Gb , 1 GB ramu , Dwurdzeniowiec 1,5 GHz , + aparat 12 MP ! . Zapowiada się że będzie bił na głowę konkuręcję , lecz trzeba się trochę wstrzymać i poczekać na recenzję , oraz filmy na youtube aby określić jak przekłada się jego opis , w praktykę , czy ma lagi itp . Lecz napewno warto obserwować go , gdyż można już spotkać Sont Xperię S za 1450 zł jak S II .

9595kuba9595
komentarz
komentarz

dzięki, właśnie na to czekałem :)
mam jeszcze jedno, chyba ostatnie pytanko:
Jak pisze w opisie aukcji że telefon ma wgranego Androida 2.3.x i jest zainstalowany program [color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=3][left]cyanogenmod 7, to czy czasem nie traci się przez to gwarancji?[/left][/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=3][left]Bo na aukcji pisze że telefon jest na gwarancji ale nie jestem pewien :)[/left][/size][/font][/color]

Aaa i czy nie traci się gwarancji przez podkręcenie procesora?

BankaiGoku
komentarz
komentarz

Szczerze mówiąc to nie wiem czy się nie traci gwarancji ,


z tego co wiem to większość operacji/modyfikacji na telefonie jest równoznaczne z utratą gwarancji , lecz w tym przypadku nie jestem do końca tego pewien .

Wnioskuję, że kupujesz używany telefon , gdyż " jest zainstalowany program
[color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=3]cyanogenmod 7" <-czyli telefon był już używany ,[/size][/font][/color]

[color=#000000][font=Arial,Helvetica,sans-serif][size=3]Uważam , a raczej bałbym się kupować używany telefon ponieważ może on zawierać jakieś wady których sprzedawca nie wymieni , np. źle sformatowana bateria , uszkodzona część mechaniczna , lub po prostu wadliwy model .[/size][/font][/color]

9595kuba9595
komentarz
komentarz

Ok, dzieki- ale mam nadzieję że jak telefon jest na gwarancji to nie będzie rzadnych problemów.:-)

sajamonix
komentarz
komentarz (edytowane)

Androida można aktualizować do woli nie traci się przez to gwarancji. Podkręcanie, rootowanie itd. te zabiegi są równoznaczne z utratą gwarancji. Lecz to jet kwestia przypadku bo jeżeli padnie telefon podczas podkręcania to nie mają tego jak sprawdzić (idziesz do komisu i mówisz, że się zepsuło nie wiesz czemu, a Ty się nie znasz ;) ) W razie innych problemów to wgrać tylko oryginalnego softa i nikt nic nie powie. (przed takimi zabawami najlepiej spisać wszystkie info o rodzaju systemu, sofcie itd.)

[quote name='gokussj49' timestamp='1334499208' post='1481322'] Uważam , a raczej bałbym się kupować używany telefon ponieważ może on zawierać jakieś wady których sprzedawca nie wymieni , np. źle sformatowana bateria , uszkodzona część mechaniczna , lub po prostu wadliwy model . [/quote]

Jeśli ma gwarancje to czego się obawiać ? z tego co wiem to teraz nie formatuje się baterii , jeżeli na aukcji nie będzie wymienione uszkodzenie mechaniczne, to można przecież reklamować np. do serwisu na którym się kupiło ,że ten, a ten to oszust. Wadliwy model to jest wina producenta i od tego jest gwarancja :)

Edytowane przez sajamonix
9595kuba9595
komentarz
komentarz (edytowane)

czyli jak z powrotem wgram oficjalnego softa to w razie problemów będę mógł oddać do serwisu w ramach gwarancji?
Nawet jak wcześniej był jakiś inny, nieoficjalny rom?

Aaa i jeszcze jedno: jak telefon jest na gwarancji to mogę tą naprawę zrealizować w każdym serwisie w Polsce tak?? nie tylko tam gdzie był kupiony??

Edytowane przez 9595kuba9595

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.