x-kom hosting

internet radiowy tp link wa 701nd

szaki
komentarz
komentarz

Jaki jest adres tego routera tzn netgeara na jaki adres logujesz się aby go skonfigurować 192.168.0.1 czy 192.168.1.1 czy zupełnie jakis inny?

karol.ow
komentarz
komentarz

na netgeara nie loguje sie przez adres ip tylko przez oprogramowanie zainstalowane w kompie wiec w sumie nie wiem, musialbym sprawdzic

ruter netgear jest ustawiony na 192.168.1.100

szaki
komentarz
komentarz

to mu zmien adres na np 192.168.0.100 musi byc w innej podsieci niz AP

karol.ow
komentarz
komentarz

brama w tym ruterze ustawiona na 192.168.1.166

oki :) juz zmieniam

nie moge zmienic na 192,168,0,100 wpisuje mu ten adres i robie zapisz a on mi wyswietla komunikat inwalid ip adres i zmienia sma na 192,168,1,100

szaki
komentarz
komentarz

Zmieniasz to w LAN- IP Setup

Obazc jesze jak w Basic Setup masz ustawiony Internet IP address i w LAN setup zmien tez zakres DHCP

karol.ow
komentarz
komentarz

a jak w ryterze ustawic adres mac ?
Use default MAC Address
Use computer MAC Address
Use This MAC Address ??czy tu nie ma znaczenia w ryterze ? teraz jest zaznaczony default

aaaaa, w lan setup mam ip 10,0,0,1

w bassic setup mam ip 192,168,1,100
maska 255,255,255,0
brama 192,168,1,166
a w lan setup mam zaznaczyc opcje ,, Use ruter as DHCP server ?? bo teraz jest zaznaczona i ma wpisany zakres adresow od 10,0,0,2 do 10,0,0,254

szaki
komentarz
komentarz

MAC obojetnie
Jak 10.0.0.1 to ok ale jak podłaczasz router to w kompie adresy dajesz na automatyczne pobieranie albo dajesz z akresu 10.0.0.xxx z brama 10.0.0.1

karol.ow
komentarz
komentarz

zmienilem juz w ruterze na 192,168,0,100 a w kompie mam automatyczne wykrywanie ip

szaki
komentarz
komentarz

Zobacz teraz jeszcze w tym TP-Linku jak ustawisz Network na Dynamic IP. Moze byc tak ze nie ustawisz tego AP bo dostawca blokuje równiez po adresie MAC a ty MAC zmienic nie mozesz

karol.ow
komentarz
komentarz

tylko jak wlacze dynamic ip to sie juz do AP nie zaloguje, dopiero po zresetowaniu do ustawiem fabrycznych

ale w ap chyba wszystko ok poustawiane, bo neta przesyla skoro ryter widzi ze ma internet, tylko czemu nie ma go dalej ;/

włączyłem dynamic ip w tp linku i nadal nic, ale na ruterze konrtrolka ze internet jest caly czas sei siweci na zielono...

moze jakis inny ap spelni swoja funkcje bo szczerze to ten juz mnie irytuje... walcze z nim juz od tygodnia i nic ;/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.