x-kom hosting

internet radiowy tp link wa 701nd

karol.ow
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, mam taki mały problem, otoz mam dwa komputery, stacjonarny z winxp i laptop z win7, do stacjonarnego jest bezposrednio podłączony internet drogą radiową. Zakupiłem tp link wa701nd aby podzielic ten internet na dwa kompy. Jak ustawic to urządzenie by działało? Podłaczyłem tp linka do anteny radiowej na dachu, podpi[color=#FF0000]ą[/color]łem pod komputer, loguje sie i ustawiam tp linka na opcje klient, tp link widzi siec z ktora ma sie polaczyc i sei z nia laczy, ale nie ma zadnego przesylania danych.. zadne bajty nie sa wysylane i zadne bajty nie sa odbierane, jak to poustawiac by smigalo. Mam do tego jeszcze ruter bezprzewodowy ale to innym razem, teraz chce tylko by komputer laczyl mi sie z internetem za posrednictwem tego tp linka. Prosze o porady jak to poustawiac.. Z gory dzieki :)

szaki
komentarz
komentarz

sklonuj adres MAC zkładka network MAC Clone
siec zbaezpoieczona?

karol.ow
komentarz
komentarz

zabezpieczona, mam do niej oczywiscie klucz sieciowy, ale w panelu nie wiem gdzie go wpisac, jak łącze sie poprzez tp linka z siecia to nie ma zadnego monitu o podanie klucza sieciowego. ok, zaraz sprobuje sklonowac ten adres mac tylko musze odpiac antene od kompa i podpiac pod tp linkia :) zobacze co dalej, a jak poustawiac adres ip na tp linku? nie moge go ustawic jako przypisany przez dhcp bo nie bede wiedzial jaki jest i sie juz nie zaloguje do panelu tp linka.. a na karcie sieci bezprzewodowej w stacjonarnym kompie mam ustawione wlasnie ip przypisany przez dhcp i bezposrednio podlaczone do kompa z autpmatycznym ip smiga,

szaki
komentarz
komentarz

jak masz automatycznie na kompie to ustawiaz automatycznie na AP.
Jaki masz ten adres w jakieej sieci bo jak ustawiasz jako client musza byc w jednej sieci
a hasło wpisujesz w zakładce security.
Masz do wyboru tez WISP w tym 701?

Dobra sprawdziłem nie ma WISP

karol.ow
komentarz
komentarz

adres jak jest automatyczny w kompie to ustawia sie na 192.168.1.166 brama jest 192.168.1.1 zaraz sprawdze czy mam ,,wisp,, a co to ? ;p

szaki
komentarz
komentarz

adres kompa nie baramy

karol.ow
komentarz
komentarz

nie mam takiej opcji jak mac clone, wisp tez nie mam, przynajmnie nie znalazlem, a szukalem wydaje mi sie dokladnie, adres karty sieciowej bezprzewodowej jest ustawiony na 192,168,1,166 adres karty sieci lan 192,168,1,167

szaki
komentarz
komentarz

na sztywno wpisany jest ten adres?

karol.ow
komentarz
komentarz

adres karty bezprzewodowej jest pobierany automatycznie jak jest podlaczona pod radiowke, a adres karty lan wpisany na sztywno

szaki
komentarz
komentarz

To mozesz miec kłopocik jak brakuje clonowania MAC
W Ustaw go w client
W network wpisz static IP sobie np i
Address IP 192.168.1.166
Netmask 255.255.255.0
Gateway 192.168.1.1

i wejdz do Security Settings wybierz odpowiedni tryb szyfrowania i wpisz hasło

karol.ow
komentarz
komentarz

robilem juz tak i kicha, ale sprobuje jeszcze raz moze tym razem sie uda

szaki
komentarz
komentarz

To wpisz wierszu polecen ipconfig /all i zobacz adres bramy dla połaczenia bezprzewodowego

karol.ow
komentarz
komentarz

poustawialem statyczny adres ip tak jak wyzej podales, jesli sie moge zwracac bez per Pan, :) i wpisalem to haslo i zmienilo mi sie tylko na plus ze pokazuje mi bajty odebrane ale wyslane caly czas 0, a moze trzeba ustawic brame w karcie sieci lan? moze taka sama jak w tp linku czyli 192,168,1,1 ???

szaki
komentarz
komentarz

dopisz DNS w karcie LAN 192.168.1.1

karol.ow
komentarz
komentarz

sprawdzilem tą brame w ip config 192,168,1,1 dns jest taki sam

wpisalem dns w karcie lan i nic z tego, przepisalem dns z tego co mi ip config pokazal i kicha, wpisalem takze w lan brame domyslna na 192,168,1,1 taka jak jak jest ustawione podczas polaczenia siecibezprzewodowej gdy jest automatycznie pobierane, i tez nic , moze tp przez ten adres mac??? bo na tp linku jest zupelnie inny niz ten co mi ip config pokazuje z polaczenia sieci bezprzewodowej a klonowania nie ma

szaki
komentarz
komentarz

dns wpisz na sztywno

karol.ow
komentarz
komentarz

jest wpisany na sztywno

szaki
komentarz
komentarz

To teraz dopisz jeszce w TCP/IP karty prócz DNS
adres IP 192.168.1.10
maska 255.255.255.0
Brama 192.168.1.1 bo rozumiem ze taka brame wpisałes również w Network TP-Linka

karol.ow
komentarz
komentarz

wydaje mi sie ze tak wlasnei mam p[owpisywane wszystko, zaraz to sprwdze i powpisauje jesli nie, ale teraz to cos sie popsulo bo juz nawet nie odbiera bajtow, a wczeniej odbieral tp link bajty ale nei wysylal

szaki
komentarz
komentarz

Czy w takiej konfiguracji tego TP-Linka DHCP w nim jkest ustawione na Disable? powinno byc i tu jest problem z tym trybem jak nie ma sie dostepu do routera dostawcy, jak podepniesz drugi router problem zniknie. Jaki masz ten drugi router?

karol.ow
komentarz
komentarz

ten drugi router mam netgear wireles-g wgr614v10
mam tak,
tp-link
ip static - 192.168.1.166
brama- 192-168-1-1
maska- 255.255.255.0

karta lan
ip static 192.168.1.167
brama 192.168.1.1
maska 255.255.255.0
serwer dns 192.168.1.1
drugi serwer dns 194.204.159.1

DHCP w tp linku ma disable a powinno byc enable?
i w DHCP settings widze ze mam default gateway ustwione 192.168.1.166 i serwery dns tu nie sa ustawione

moze powinienem jakis inny sprzet do tego zakupic? ten chyba byl za tani i jest do d.... ??? nie znam sie az tak na tym :)

szaki
komentarz
komentarz

no i tak ma byc, ale zobacz jeszce z właczonym DHCP. Przepraszam jestem juz zmeczony i nie mysle, bede jutro ale pewnie do tego czasu szanowni koledzy juz ci pomogą

karol.ow
komentarz
komentarz

ja tez juz jestem zmeczony:) jestem bardzo wdzieczny za pomoc :) juz sprawdzam z wlaczonym dhcp

szaki
komentarz
komentarz

tylko wtedy brame kompa i dns zmieniasz na 192.168.1.166 w TCP/IP

karol.ow
komentarz
komentarz

aha, no nie zmienilem tej bramy, ale zauwazylem cos bardzo irytujacego ;/ zmienilem w tp linku dhcp na enabel, podlaczylem ryter wi fi i na ruterze wi fi kontrolka ze internet jest sie swieci na zielono, ale w laptopie nie ma internetu jak lacze sie przez to wi fi... a no i jak mam tak poustawiane wszystko i robie sobie rozwiaz problemy to mi na karcie bezprzewodowej w laptopie ustawia sie pobierz ip automatycznie i piolaczenia z netem nie ma ale na ruterze lampka sie swieci ze net jest ;/

Witam ponownie, czy mozemy wrocic do tematu? wczoraj skonczylo sie na tym ze podlaczylem ruter wi fi do tp linka i na ruterze pokazuje mi ze internet jest ale w kompie nie ma ;/

a moze bym musial zresetowac ustawienia w ruterze ?? bo ten ruter nie jest nowy, juz go mam z rok i wczesniej mialem go podlaczonego pod komputer stacjonarny bezp[osrednio i internet byl dzielony poprzez ics

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.