x-kom hosting

"fortron Fsp" 400w

riken
komentarz
komentarz
ten link to była tylko przykładowa aukcja jaki zasilacz można kupić, po za tym Ty na pewno byś zorientował...

Tylko 80sprzedanych zasiłek. Normalnie ŻAL :brawa:

Za kazdym razem, kedy podajemy link z allegro mamy sprawdzać dokładnie użytkownika, jego komentarze? :hahaha:

Weź się zastanów

No chyba jak coś polecasz to logiczne że on to kupi..

Dredzio
komentarz
komentarz

Ten zasilacz jest lekki... aż zbyt lekki.

Jego komentarze są w porządku, ale dowiedziałem się że miał już jedno konto na allegro przez takie przekręty zawieszone.

Nie odpuszczę mu za to... Nawet gdybym ja tego nie zgłosił to zrobiłby to ktoś inny, na innym forum już jest dyskusja na temat tej aukcji. Myślę że można zamknąć temat ale uważajcie na tego allegrowicza. (WELI_Polska i SDD_POLSKA)

Pozdrawiam.

Poza tym to chyba prawdziwy model, widziałem go chyba na stronie FSP Group... Ale aukcja z nimi jest raczej rzadko.

Podasz link? Byłbym wdzięczny

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Niestety, aktualnie nie ma z nimi aukcji.

Tu jest zakończona, można obejrzeć - Fortron FSP 350-60HLN (350W)

48 złotych za sztukę, ale to 350W, nie 400.

Od razu mówię, że często mają porysowane obudowy, ale to pewnie przez to, że jest ich po ileś w kartonach, bez zabezpieczeń. Ktoś tam w komentarzach się żali, że wentylatory są po prostu zakurzone, i że zasilacze są używane, ale ja i mój kumpel akurat, że tak powiem, "wylosowaliśmy" nowe (w sensie niezakurzone, poza obudowami wszystko OK, w sumie 3 sztuki)...

Dowód na istnienie tego modelu

kwachu1992
komentarz
komentarz

również mam ten zasilacz (sygnatura) i powiem, że gdy go dostałem, to również była trochę obudowa porysowana..

działa u mnie bez zarzutów, było małe o/c.

mikrus
komentarz
komentarz

ja bym to zgłosił od razu na policje nie ważne że to 50 zł. Poza tym mój kumpel kiedyś został kiwnięty na ramach (notabene też nie przekraczało to 100) zgłosił na policje sprawa się rozwiązała. Niestety czasu to trochę potrwać musi. Aukcja w internecie to normalna umowa więc wszystkie restrykcje z nią związane obowiązują. Egzekwować swoje prawa można do dzieła więc

p.s zwracać co się kupuje a najlepiej kupować z odbiorem osobistym.

riken
komentarz
komentarz
ja bym to zgłosił od razu na policje nie ważne że to 50 zł. Poza tym mój kumpel kiedyś został kiwnięty na ramach (notabene też nie przekraczało to 100) zgłosił na policje sprawa się rozwiązała. Niestety czasu to trochę potrwać musi. Aukcja w internecie to normalna umowa więc wszystkie restrykcje z nią związane obowiązują. Egzekwować swoje prawa można do dzieła więc

p.s zwracać co się kupuje a najlepiej kupować z odbiorem osobistym.

No tak tylko że na obrazkach jest pokazany jaki to jest zasilacz,a że napis jest fortron to może sie łatwo wyplątać dostaje je z hurtowni o nazwie fortron Fsp 400w

i pozamiatane :blink:

Ja bym probował ale myślę ze nic z tego nie zdziałasz,chyba że dogadasz sie z nim i oda ci kasę...

Kurzun
komentarz
komentarz

Nic nie zdziałasz. Jedyne co mogą mu zrobić to zablokować konto na allegro.

demarco
komentarz
komentarz
za 50 zł sztuka, gdzie w sklepie kosztuje kilka razy tyle? Oszust to za dużo powiedziane ale powinno zastanowić

po pierwesze, Fortrony zawsze tyle kosztowały na allegro

Po drugie, jakie kilka razy?

Po trzecie, tych fortonów nie ma w sklepach

Gość
komentarz
komentarz

Wtrącę swoje 3grosze, na zasiłkę nie ma co oszczędzać, kupując zasiłkę najlepiej brać Chiefteca albo Be quiet! są to jedne z najbardziej renomowanych marek, a zamiast kupić tych 4gb ram, wziąść dwa i mieć o wiele lepszą zasiłkę, taka mała porada :)

A propos, szkoda mi ludzi którzy to kupują :/ http://www.allegro.pl/item253580730_450w_4..._gwarancji.html

falcon1984
komentarz
komentarz
Wtrącę swoje 3grosze, na zasiłkę nie ma co oszczędzać, kupując zasiłkę najlepiej brać Chiefteca albo Be quiet! są to jedne z najbardziej renomowanych marek, a zamiast kupić tych 4gb ram, wziąść dwa i mieć o wiele lepszą zasiłkę, taka mała porada :)

A propos, szkoda mi ludzi którzy to kupują :/ http://www.allegro.pl/item253580730_450w_4..._gwarancji.html

Chieftec to już raczej średnia marka, to nie to samo co kiedyś. Nie stawiałbym ich w jednym szeregu z BQ. Teraz prawdziwy high-end zasilaczy to Corsair i BeQuiet jak dla mnie

riken
komentarz
komentarz

A to dlaczego?,myślę że ludzie je kupują do starszych sprzętów które nawęd zasilacze takie jak ten dają se rade :P;)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

No bez przesady, przecież te zasilacze z linka to są pewnie klasy sławnego Megabajta MGB-350ATX-P4, który nawet na najsłabszym konfigu potrafił się rąbnąć :D

Co do Chiefteca - wydaje mi się, że seria GPS zaniżyła mu notowania (aczkolwiek ja jestem zadowolony ze swojego), seria ta jest produkowana przez Delta Electronics. CFT są produkowane przez Sirtec i są lepsze, ale podobno sporo głośniejsze...

snip91
komentarz
komentarz
klasy sławnego Megabajta MGB-350ATX-P4

Co ty od niego chcesz :P Kupiłem kompa w 2004 r. używanego i do tej pory mam go z identyczną zasiłką i śmiga :P Są lekkie odskoki w napięciach, ale jakoś chodzi. Niedługo wymieniam kompa, więc zasiłki nawet nie próuje ruszać, bo szkoda kasy ;)

Dredzio
komentarz
komentarz

Jak myślicie? czy taki noname 400W jest lepszy niż modecom feel 350W ? Nie wiem czy go nie zmienić na jakiś czas :P

mikrus
komentarz
komentarz

nie jest lepszy. (tzn możesz eksperymentować ale tego nie polecam)

Dredzio
komentarz
komentarz

brat ma od 5 lat 400W jakiegoś NoName i ciągnie mu średni sprzęcik z o/c procesora i grafy...

mikrus
komentarz
komentarz

z każdym sprzęcie (noname) jest tak że muszą być dobre egzemplarze, ale różnica jest podstawowa:

- w sprzęcie markowym możesz trafić na wadliwy egzemplarz

- w sprzęcie noname możesz trafić na dobry egzemplarz :D

już ja wole pierwszą opcje :] pamiętaj że jak kupisz badziew to może cię to kosztować o wiele więcej niż sam zasilacz

Kurzun
komentarz
komentarz

Chytry dwa razy traci :) Kupisz tani, popsuje się i będziesz musiał kupić drugi. Pozorna oszczędność.

kwachu1992
komentarz
komentarz

ponadto producenci zasilaczy "no name" zawyżają moc zasilacza..

przykładowo.. pisze, że zasilacz ma 400W a tak naprawde ma 350W.

Dredzio
komentarz
komentarz

;) zostaje przy tym feelu narazie, spróbuję się dogadać ze sprzedawcą... jeszcze jedno pytanie, czy mogę robić overclocking na tym zasilaczu (tzn. robić oc na grafie/procku :P)? (feel modecom 350W) mam geforce 7300GT i procesor sempron 3400+ (1,8 GHz)

mikrus
komentarz
komentarz

proponował bym nie robić bo ten zasilacz to absolutne minimum na taki zestaw i na tę kartę graficzną, podejrzewam że na oc będzie za mało

kwachu1992
komentarz
komentarz
jeszcze jedno pytanie, czy mogę robić overclocking na tym zasilaczu (tzn. robić oc na grafie/procku tongue.gif)? (feel modecom 350W) mam geforce 7300GT i procesor sempron 3400+ (1,8 GHz)

jakieś tam na pewno możesz jednak to jak mieć bombe z opóźnionym zapłonem w obudowie - absolutnie nie polecam!

Dredzio
komentarz
komentarz

ok, odpuszcze sobie narazie ^^ jak odzyskam kase za zasilacz kupie sobie inny... jeszcze jedno pytanie, tam jest taki kabelek SATA(w zasilaczu), do czego on jest?

mikrus
komentarz
komentarz

do dysków i napędów sata ;]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.