x-kom hosting

"fortron Fsp" 400w

Dredzio
utworzono
utworzono

Witam, kupiłem zasilacz http://www.allegro.pl/item253800342_nowy_z..._fvat_gwar.html jednak to nie jest prawdziwy fortron...

Tu kilka zdjęć zasilacza:

34evkau.jpg

easjz6.jpg

33a53kg.jpg

Co mam teraz zrobić? kontakt z facetem się urwał, nie jestem jedynym oszukanym...

Pozdrawiam.

vocativus
komentarz
komentarz

Jeśli towar jest niezgodny z opisem to zgłaszasz fakt do działu technicznego allegro.

Kurzun
komentarz
komentarz

Jeżeli zapłaciłeś mniej niż 150zł to jedynie możesz zgłosić do allegro ale pieniędzy i tak nie odzyskasz.

Dredzio
komentarz
komentarz

ale jeśli zostało oszukane wiele osób, można coś z tym zrobić? nie jestem jedyny, niektórzy mieli porozrywane plomby, powymieniane wentelatory itp.

vocativus
komentarz
komentarz
ale jeśli zostało oszukane wiele osób, można coś z tym zrobić? nie jestem jedyny, niektórzy mieli porozrywane plomby, powymieniane wentelatory itp.

z powodu 50 złotych policja/prokuratura ma wszczynać postępowanie?? Za taką kase nie spodziewałbym sie niczego innego. Jak chcesz mieć nowy sprzęt to kupuj w sklepie a nie na aukcjach. Poczekaj co odpowiedzą z allegro.

riken
komentarz
komentarz

No to sie wkopałeś :mellow: ,ale po 1 nie zdziwiła cię cena tego zasilacza po 2 fortron wygląda tak.

http://www.allegro.pl/item257554502_fortro...cy_wroclaw.html

Jak na moje niema szans z nim bo allegro tym sie nie zajmie za mała kasa <_< a to największy jest twój błąd że nie sprawdziłeś jak wygląda oryginał i połasiłeś sie że za taką tanią cenę można mieć fortron :blink:

Dredzio
komentarz
komentarz

sory ale, ten zasilacz polecił mi użytkownik z tego forum... dlatego go kupiłem... skąd miałem wiedzieć że to nie fortron? cena nie różni się za bardzo, gdybym wiedział dopłaciłbym te 20 zł...

riken
komentarz
komentarz
sory ale, ten zasilacz polecił mi użytkownik z tego forum... dlatego go kupiłem... skąd miałem wiedzieć że to nie fortron? cena nie różni się za bardzo, gdybym wiedział dopłaciłbym te 20 zł...

A możesz powiedzieć kto to ci polecił??

Gość
komentarz
komentarz

Dredzio, przykro mi z powodu Twojej "wtopy" z tym zasilaczem, ale użytkownik polecający Ci ten zasilacz polecał inny - droższy, a ten w ostateczności, kolejny user także radził Ci dopłacić do tego droższego. Sam dokonałeś wyboru. Poza tym to forum nie może odpowiadać za błędy przy próbie pomocy innym użytkownikom. Staramy się aby nie dochodziło do takich sytuacji jak w Twoim przypadku i odkąd pamiętam, to Twój przypadek jest pierwszy. Napisz do gościa, u którego kupiłeś zasilacz, że towar jest niezgodny z opisem i zażądaj zwrotu kasy! Możesz także mu napisać, że w przeciwnym razie zgłaszasz sprawę do allegro i na policję. Nie jest tu ważne, że zasilacz kosztował tylko 50zł, bo jest to ewidentna podróbka zasilacza znanej i cenionej firmy.

riken
komentarz
komentarz

Właśnie patrzałem na posty i widziałem że polecają ten zasilacz

sniper45

kwachu1992

Zastanówcie sie jak dajecie linki do zasilaczy lub innych sprzętów,to nie jest zabawa bo to ludzie wyrzucają kasę w błoto <_<

Dredzio
komentarz
komentarz

Wiem, że polecali mi ten droższy ale powiedzieli "w ostateczności kup fortrona". Wiem też że to nie ich wina, pomogli mi, nie mam do nich żalu...

vocativus
komentarz
komentarz
sory ale, ten zasilacz polecił mi użytkownik z tego forum... dlatego go kupiłem... skąd miałem wiedzieć że to nie fortron? cena nie różni się za bardzo, gdybym wiedział dopłaciłbym te 20 zł...

popatrz sobie na ceny fortronów:

http://www.ceneo.pl/categories.aspx?search...xPrice=99999999

ja napisał Puciek - to ewidentna podróba

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Szlag... Ja też komuś poleciłem ten zasilacz... (widziałem że polecają go kwachu i sniper) :| Głupia sprawa...

Gość
komentarz
komentarz

Każdy kupujący ma prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyni w przeciągu 7-miu dni od daty zakupu. Jedyna możliwość, to zwrot zasilacza ewentualnie pod groźbą przekazania sprawy dla allegro i policji.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Hm, czy z tym zwrotem jest tak samo w przypadku aukcji? Bo wiem, że tak jest w przypadku sklepów internetowych...

EDIT:

Sprawdziłem stronę FSP Group. Nie ma ani wzmianki o takim modelu...

Następnym razem, zanim polecę Fortrona, to sprawdzę, czy model istnieje...

kwachu1992
komentarz
komentarz

przepraszam wszystkich za wprowadzenie w błąd..

nie wiedziałem, że to podróba..

co do samego zasilacza to tak jak pisał puciek.. pownieneś odzyskać pieniądze..

jeszcze raz sorki..

vocativus
komentarz
komentarz

każdy towar zakupiony zdalnie - przez internet, telefon, telezakupy podlega prawu zwrotu bez podania przyczyny. Warunek jest jeden: towar nie może być odpakowany. W takim wypadku sprzedawca nie musi wyrażać zgody na zwrot pieniędzy. Natomiast powinien bo Dredzio może go oskarżyć o sprzedaż towaru niezgodnego z opisem (polecam zrobić zrzut ekranu na wypadek gdyby sprzedawca zmienił coś w treści).

demarco
komentarz
komentarz
zastanówcie sie jak dajecie linki do zasilaczy lub innych sprzętów,to nie jest zabawa bo to ludzie wyrzucają kasę w błoto dry.gif
ten link to była tylko przykładowa aukcja jaki zasilacz można kupić, po za tym Ty na pewno byś zorientował...

Tylko 80sprzedanych zasiłek. Normalnie ŻAL :brawa:

Za kazdym razem, kedy podajemy link z allegro mamy sprawdzać dokładnie użytkownika, jego komentarze? :hahaha:

Weź się zastanów

vocativus
komentarz
komentarz
Za kazdym razem, kedy podajemy link z allegro mamy sprawdzać dokładnie użytkownika, jego komentarze?

Weź się zastanów

no dokładnie... nikogo to nie zwalnia z myślenia. Za 50 złotych zasilacz 400W powinien już budzić wątpliwości

falcon1984
komentarz
komentarz

Moim zdaniem najlepiej coś proponując dawać po prostu nazwę produktu, albo link do danego produktu w sklepie internetowym...

Wszelkiego typu aukcje szerokim łukiem omijać należy na takich forach ;)

demarco
komentarz
komentarz
no dokładnie... nikogo to nie zwalnia z myślenia. Za 50 złotych zasilacz 400W powinien już budzić wątpliwośc

skoro ktoś sprzedaje 80 zasilaczy na jednej aukcji to chyba nikt go nie weźmie za oszusta . Chyba logiczne

vocativus
komentarz
komentarz
Moim zdaniem najlepiej coś proponując dawać po prostu nazwę produktu, albo link do danego produktu w sklepie internetowym...

amen

skoro ktoś sprzedaje 80 zasilaczy na jednej aukcji to chyba nikt go nie weźmie za oszusta . Chyba logiczne

za 50 zł sztuka, gdzie w sklepie kosztuje kilka razy tyle? Oszust to za dużo powiedziane ale powinno zastanowić

FrogsterPL
komentarz
komentarz

No kilka razy tyle to nie... Fortron to nie beQuiet czy Seasonic.

BTW, ja kupowałem 2 razy zasilacze Fortrona za bodajże 60 złotych, ale inne modele - są ciężkie, podobne do Chiefteca, z 12-cm wentylatorem. Ale ich nie otwierałem ;) Poza tym to chyba prawdziwy model, widziałem go chyba na stronie FSP Group... Ale aukcja z nimi jest raczej rzadko.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.