x-kom hosting

Grafika + zasilacz do 500zł max / E6550@3ghz

szagus
komentarz
komentarz

Q6600 jest i tak o wiele za słaby do tej karty.
Musiałbys go kręcić do granic możliwości.

N3XUS10
komentarz
komentarz (edytowane)

przeciecz nic się nie stanie jak będzie lekko ograniczona

a cena jest trochę wyższa od [color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]HD4870[/font][/color]

szagus
komentarz
komentarz

No ze 100zł wyższa, ciągnie 2x więcej prądu, głośniejsza, a na wydajności nie zyskasz nic.
Gdybyś miał lepszy procesor możnaby o niej myśleć albo gdybyś tego planowanego Q6600 wykręcił powyżej 3.5GHz to miałoby to może i jakiś sens.

Gość
komentarz
komentarz

Wykorzystasz ułamek mocy tej karty i pobór nie będzie adekwatny do mocy, którą wykorzystasz, ale it's your choise.

N3XUS10
komentarz
komentarz (edytowane)

[b]czy karta [color=#335CB4][font=verdana, tahoma, arial, sans-serif][size=4][left]SAPPHIRE RADEON HD4870 X2 250BIT 2GB DDR5[/left][/size][/font][/color][/b]
[b] ma dużo jednostek cieniujących[/b] , [b][font="sans-serif"][color="#000000"]Shaderów czy czegoś tam innego bo się trochę nie znam a więc ostatni raz się pytam czy opłaca [/color][/font][/b][b][font="sans-serif"][color="#000000"]się tą kartę za tą cenę i czy jest dobra czy pójdzie Battlefield 3 na wysokiej rozdzielczości , detalach czy karta nadaje się do granie w gry które wyjdą w przyszłości ?[/color][/font][/b]
[b][font=sans-serif][color=#000000]PS. I czy ty kupił byś tą kartę za tą cenę?[/color][/font][/b]

cubeaim
komentarz
komentarz

Tak, HD4870x2 jest cholernie wydajna - o ile masz bardzo mocny procesor i konkretny zasilacz.
Do 500zł pod względem osiągów warto jest ją kupić, lecz na pewno nie do procesora [size=4][color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif]e6550 @ 3Ghz[/font][/color][/size]

N3XUS10
komentarz
komentarz

wiem że ten procek to przeżytek nawet kręcony no i jeszcze pamięć ram ta karta graficzna ma tyle samo pamięci co mam zainstalowane w kompie. A mam jeszcze pytanie co się może stać gdy zasilacz będzie za słaby

cubeaim
komentarz
komentarz

Restarty kompa / freezy / Bsody i taka ogólna niestabilność przy obciążeniu.

N3XUS10
komentarz
komentarz

a czy może się coś zepsuć?

szagus
komentarz
komentarz

Tak, przy gównianym zasilaczu inne części mogą się zepsuć.
Przy dobrym zasilaczu o za małej mocy raczej nie.

N3XUS10
komentarz
komentarz (edytowane)

no to która jest lepsza HIS RADEON 5770 1GB za 425zł (nówka) czy może Radeon HD 4870 x2 Sapphire 2GB za 450zł która oferta jest lepsza nie jak dla mojego kompa tylko która jest lepsza albo może znajdziecie coś na allegro

szagus
komentarz
komentarz

Zdecydowanie lepszą kartą jest HD4870x2.
Dla ciebie lepszą kartą jest HD6770.
Na twoim komputerze różnicy między tymi kartami raczej nie uświadczysz, poza tym HD4870x2 ciągnie 2x więcej prądu, przez co wymaga też dużo droższego zasilacza (o rachunkach za prąd nie wspominając ;)). Jest ona głośna i bardzo duża - może ci nie wejść do obudowy.

N3XUS10
komentarz
komentarz (edytowane)

a jakieś dobre chłodzenie do [color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]HD4870x2[/font][/color]

Gość
komentarz
komentarz

AC Accelero Xtreme 4870x2. Będzie bardzo ciężko znaleźć te chłodzenie ze względu na to, że 4870x2 nie jest już dostępny jako nowa karta. 4870x2 ma duży pobór mocy i według mnie ma sensu zakup tej karty, a tym bardziej zakup chłodzenia. Jaką masz obudowę?

N3XUS10
komentarz
komentarz

nie wiem nigdzie nie pisze

Gość
komentarz
komentarz

Wstaw może jej zdjęcie.

N3XUS10
komentarz
komentarz

a dasz rade podać długość [color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]4870x2 ?[/font][/color]

Gość
komentarz
komentarz

27 cm.

N3XUS10
komentarz
komentarz (edytowane)

[left]czy na [font=verdana, tahoma, arial, sans-serif][color=#000000]his radeon 5770 pójdzie Battlefield 3 na wysokich detalach i rozdzielczości albo TES V skyrim ?[/color][/font][/left]

szagus
komentarz
komentarz

W 1680 x 1050 u mnie chodzi na wysokich przy tej karcie (BF)
Skyrim na full.
Ale procka musiałbyś wykręcić do ok. 3.5GHz, żeby jej nie ograniczyć.

N3XUS10
komentarz
komentarz (edytowane)

a za 365zł opłaca się używkę [color=#000000][font=verdana, tahoma, arial, sans-serif][left]his radeon 5770[/left][/font][/color] razem ze sterownikami itp.

cubeaim
komentarz
komentarz

360zł to już jest dość drogo jak na HD5770.
Sterowniki do grafiki są nic nie warte - zawsze używa się tych dostępnych na stronie producenta, a nie przestarzałych z pierwszego sortu dołączanych z kartą :E

Gość
komentarz
komentarz

Za 376 zł masz nówkę http://www.ceneo.pl/13545661 :E.

N3XUS10
komentarz
komentarz (edytowane)

czy możecie znaleźć jakąś his Radeon 5770 albo coś podobnego taką na której pójdzie bt3 na wysokich detalach i rozdzielczości

AMDATHLON_FAN
komentarz
komentarz

http://allegro.pl/nowy-sapphire-radeon-hd5770-1gb-ddr5-128bit-5770-i2086555446.html - proszę bardzo

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.