x-kom hosting

Gorący chipset na Gigabyte GA-8I865GME-775-RH

nilhus
komentarz
komentarz

a ja się spytam co ci z temp nie pasuje? jakie te temp są? bo ciągniemy ten temat i do niczego nie doszliśmy.

a k to skrót od tysiąc

Menzo
komentarz
komentarz

Procek (CoreTemp mierzę): IDLE:max.36stopni, stress (prime95 pierwsza kropka od góry): max.47stopni (chłodzenie nowe, Silentium PC Fortis HE1225 na paście termoprzewodzącej REVOLTEC Thermal Grease DIAMOND);
jak mowilem chipset gorący (nie ma miernika więc nie moge zmierzyć)
Grafika ATI Radeon HD2600 PRO: (mierzę ATI Tray Tools): min. 29stopni, max. 58stopni;
HDD: (mierze SpeedFan'em):min.23stopnie, po dłógotrwałej pracy max.39stopni.

sUb
komentarz
komentarz

To w normie, a z ta płyta to jak parzy to jest źle.

Menzo
komentarz
komentarz

odkryłem zawalistą rzecz :w00t: (wyjąłem kompa z biórka, postawiłem na biurku, zdjołem bok i podłączyłem i go włączyłem): moje chłodzenie na procesorze (Silentium PC Fortis HE1225) praktycznie działa pasywnie! w trybie IDLE (bez obciążenia) wentylator praktycznie nie wieje, przeskoczy se 2 razy co jakieś 3 sekundy i tyle :E. dopiero po przekroczeniu 40 stopni w stressie zaczyna się leniwie obracać, a radiator jest na samym wierzchu identycznie ciepły, jak zaraz przy procesorze heatpipe'y. to znaczy że moje chłodzenie jest bardzo wydajne czy że procek mało grzewny?
A na chipsecie nadal nie utrzymam palcow wiecej niż pol sekundy.

z pokazanych przez Cb, sUb trzech obudów najleprza wg mnie jest pierwsza bo ma miejsce na wenty z góry, z tyłu i z przodu(bo z boku mi nie potrzebne), dróga jest za szeroka (do biurka mi się nie zmieści), a trzecia byłaby leprza gdyby miała wenty z góry.

sUb
komentarz
komentarz

Ty trzymasz komputer biurku i chcesz mieć dobre temperatury? to powodzenia życzę.

Menzo
komentarz
komentarz

jak mówię, wyjąłem go na biurko, zobaczyłem wszystko i zamknąłem go mając wszystkie wenty włączone i... czipset po jakichś 20 minutach nadal gorący. pozostaje mi chyba już tylko zmiana obudowy i dokupienie wentylatorów do nowej budy??

sUb
komentarz
komentarz

Bingo, ale po co trzymasz PC w biurku człowieku, to 10*C więcej.

Menzo
komentarz
komentarz

-nie postawie go obok biurka, bo kabel od monitora nie dostaje;
-nie postawie go z drugiej strony biurka, bo kabel od listwy nue dostanie;
-nie postawie go poza biórkiem, bo mama drze, że coś przy nim robie i go zepsuje (i to jest główny powód, bo jak go czyszcze, albo coś w nim chociaż robie to odrazu sie drze bo sie po 1 nie zna a po 2 bo uważa, że gdybym go nie czyścił i nie ruszał to nie trzeba by było z nim jezdzić do naprawy [a właśnie gdybym go wogule nie czyścił to by sie przegrzał i po kompie ale ona nie może tego zrozumieć...])

i co mam zrobić?

sUb
komentarz
komentarz

kupić listwę z dłuższym kablem.

Menzo
komentarz
komentarz

ale chodziło mi o ten kabel co sie go podłącza do listwy i on idzie do zasilacza kompa, są takie dłóższe?

bo gdy są to nie ma problemu, i czy mogłbyś mniej wiecej cene podać?

sUb
komentarz
komentarz

są dłuższe, nie wiem może z 10zł max w sklepie. chodzi ci o kabel do monitora czy do zasilacza oba zasilające. bo oba dostaniesz dłuższe.

Menzo
komentarz
komentarz

do zasilacza, bo monitor mam stary dinozaur jeszcze od pierwszego kompa mojej cioci (ma z 9 lat). To kupie dłóższy kabel i postawie go obok biurka. w grudniu kupię obudowę (czy kupić zasilacz zamiast obudowy?)

sUb
komentarz
komentarz

kupuj co chcesz jak masz zasilacz z czarnej listy a doradziłem ci Dobry, to kupuj zasilacz a później obudowę.

Menzo
komentarz
komentarz

to i tak w grudniu jak już, wiec pujde po kolendzie (coś zarobie jeszcze, może kupię i obudowe i zasilacz) a o jakiej mocy mi doradzasz??? taki żeby można było procka krecić.

sUb
komentarz
komentarz

Podaj specyfikację PC, dokładnie wszystko po kolei spisz.

Menzo
komentarz
komentarz

1.Mobo: Gigabyte GA-8I865GME-775-RH (teraz 512 MB RAM)
-CPU: Intel Celeron Dual Core 2.00GHz (chcę kręcić wysoko, wmiarę możliwości);
-Grafika: ATI Radeon HD2600 PRO (AGP)
(-Dodatkowy wentylator: Xilence 92x92mm TYŁ)
(-Chłodzenie CPU: Silentium PC Fortis HE1225)
(-Karta Dźwiękowa: XPower 4Channel [dodałem, bo na mobo sie zepsuło wyjście audio])
2.HDD: Seagate ST3160815A 160GB;
3.Stacja dysków CD-ROM/DVD: LITE-ON DVDRW SOHW-1653S;
(4.Stacja dyskietek: Floppy [myślę, że nie potrzebna])
to już chyba wszystko (oprucz mojego szrocika ColorSit'a ;>)

sUb
komentarz
komentarz

Wystarczy nawet do OC:
[url="http://allegro.pl/zasilacz-atx-aerocool-vp-450-pfc-12cm-pci-e-zabrze-i1901083383.html"]http://allegro.pl/zasilacz-atx-aerocool-vp-450-pfc-12cm-pci-e-zabrze-i1901083383.html[/url]

Menzo
komentarz
komentarz

wolałbym jakąś 500tke, bo bd zmieniał w przyszłości MoBo i Grafiklę. moglbys znalesc?

sUb
komentarz
komentarz

Czemu nie?:
[url="http://allegro.pl/ocz-modxstream-pro-500w-2xsli-modularny-fv-zabrze-i1901080529.html"]http://allegro.pl/ocz-modxstream-pro-500w-2xsli-modularny-fv-zabrze-i1901080529.html[/url]
Od paru dni polecany w wielu tematach zasilacz przez moją skromną osobę.

Menzo
komentarz
komentarz

nie aż taki drogi max. 150-170zł, nie trzeba mi dużo S-ATA tylko MOLEX ;>

sUb
komentarz
komentarz

Nic lepszego nie widzę niż to:
[url="http://www.morele.net/zasilacz-chieftec-gpa-500s8-384671/"]http://www.morele.net/zasilacz-chieftec-gpa-500s8-384671/[/url]

Menzo
komentarz
komentarz

ok, Dzięki za pomoc skożystam napewno! :thumbsup: a pozatym otwożyłem jeszcze raz obudowę, dotknąłem radiatora na chipsecie z różnych stron - jest on gorącypo bokach ale na środku aż parzy - DLACZEGO TAK JEST? mam wymienić radiator czy co zrobić?

sUb
komentarz
komentarz

jeżeli zmiana obudowy i dokupienie wentylatorów i ich odpowiednie rozmieszczenie nie pomorze, wtedy pomyślimy dalej, zobacz jeszcze jaką temp MOBO pokazuje bios.

Menzo
komentarz
komentarz

nie pokazuje właśnie w tym żecz. co zrobić?

sUb
komentarz
komentarz

A masz tam czujnik w ogóle?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.