x-kom hosting

Dział Zestawy Komputerowe

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Sicknature' date='19 czerwiec 2011 - 18:51' timestamp='1308502385' post='1281230']
(...) naszą dobrą wolą jest udzielanie się i poświęcanie cennego czasu na forum w takim stopniu w jakim każdy może.
[/quote]
Tia. Jak ktoś się nie udziela, jest mało aktywny to może powinien po prostu zrezygnować z rangi?
Takie to trudne powiedzieć "dziękuję, nie mam czasu" i tylko czasami jako normalny user napisać coś mądrego?
Każdy z nas przecież wiedział będzie kto to a nowi... nowi sa nowi więc i zieloni i tak :pff::E
Bo wiesz, rangistą nie jest się dożywotnio chyba... :E


[quote name='Mephic' date='19 czerwiec 2011 - 20:28' timestamp='1308508244' post='1281334']
Chciałem zakomunikować, że podjąłem się moderacji tego działu i kolegów, którzy już tam walczyli będę wspierał całym sercem.
[/quote]
No nareszcie jakiś 'chłop z jajami' ;)
Czekamy na efekty. Ja ze swojej strony jako 'szary user' będę wspierał Dział ZK ile mogę i chyba zrobię sobie 'drugą specjalizację' :bajer:

Lipton
komentarz
komentarz

[quote]Tia. Jak ktoś się nie udziela, jest mało aktywny to może powinien po prostu zrezygnować z rangi? [/quote]
Takie decyzje zapadają w obrębie ekipy, rozstrzyganie ich na szerokim gremium jest co najmniej - głupie :)
Przychodzą takie sytuacje w której osoba ma ważniejsze sprawy od bezinteresownego moderowania forum. To, że nie moderuje przez miesiąc nie znaczy, że już do tego nie wróci.

Czasem mam wrażenie, że niektóre osoby zapominają o świecie poza monitorem. Moderatorom należy się szacunek za to, że utrzymują te forum w takim a nie innym stanie - bez żadnych gratyfikacji.

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Lipton' date='19 czerwiec 2011 - 22:03' timestamp='1308513901' post='1281440']
To, że nie moderuje przez miesiąc nie znaczy, że już do tego nie wróci.
[/quote]

Tylko że przez ten czas zrobił się 'chaos' w Dziale ZK. :E

...bo kto inny nie może go zastąpić na ten okres? [pytanie retoryczne]

Dobranoc :ziew:

snip91
komentarz
komentarz

Uwierz mi, że jakby znalezienie odpowiedniego moderatora było proste to już dawno ZK byłyby obłożone :)

Igorrodz
komentarz
komentarz

No to proszę bardzo, mogę ja pomagać w Dziale ZK ;)

  • 1 miesiąc później...
Zielonkawy
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam.
Chciałbym zapytać się, czy można wprowadzić zmiany do "Zasady formułowania tematu w Dziale Zestawy Komputerowe" . Bardzo mi na tym zależy, gdyż nie wszyscy potrafią / nie chcą się do tego dostosowywać. Było by łatwiej, gdyby każdy pisał co chce, do czego, i z jakiej stajni, czy ma jakiś stare części itd.

Gdybym napisał nie jasno, to tutaj podaję przykładowy post:

Nazwa tematu : [6000/5000+1000] Zestaw Komputerowy do gier/grafiki 3D.
Podtytuł : Zestaw (P+MB+RAM+KG+Z+O+HDD+DVD) + Monitor min. 22" + Głośniki 5.1 .

Witam. Jestem zapalonym graczem i lubię projektować 3D bla bla bla... A więc potrzebuję:
Procesor (najlepiej Intel, myślałem nad i5-2500K/i7-2600K)
Płyta główna (obowiązkowo Gigabyte, i z możliwością OC)
Dysk (obojętnie jaki, tylko nie awaryjny, szybki, 1TB/ tyle, aby starczyło do....)
i tak dalej...
Budżet : 5000 na skrzynkę, 1000 na monitor i głośniki.
Nie mam żadnych starych części itd.
Byle jaki sklep internetowy, gdyż i tak zamawiam kurierem ale może być esc.pl .

Oczywiście nie każdy post musi tak wyglądać, ale chociaż żeby był podobny.

Nie wiem jak inni użytkownicy tego zacnego forum, ale ja mam dosyć takich tematów:

Temat: kupno skladaka
podtemat: brak

siema, hcialbym abys cie zlorzyli mi kompa. stara da mi na to 1300 zlotych. pozdro.

Tak więc proszę osoby sprawujące władze nad tym działem, aby rozważyły moją propozycję, ale myślę, że nawet niektóre przedstawione tu zmiany się przydadzą.
Pozdrawiam.

Rozumiem, że człowiek może się pomylić i napisze : hrząszcz czy i5-2800k, no ale bez przesady ^^.

PS. Proponuję wprowadzić również obowiązkową lekturę przed każdą prośbą : Zestawy komputerowe z Allegro, czarna lista zasilaczy i inne.

[b][color="#FF0000"]//Łączę z poprzednim temateo o dziale ZK (który ponownie otwieram).
//Igorrodz[/color][/b]

bub
komentarz
komentarz

Takie coś jest dawno wprowadzone. Igor na bieżąco poprawia każdy temat w ZK, lub wkleja szablon z poleceniem poprawienia. Inaczej temat ląduje w koszu więc nie widzę tu problemu.

Igorrodz
komentarz
komentarz

A jak nie ma mnie jeden-dwa dni to tematy/tytuły nie są napisane zgodnie z http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=216499. Prosiłbym zatem Was - tu szczególna prośba do Zielonkawego - o raportowanie takich tematów, może inni rangiści się tym również zainteresują?
I nie zapominajmy, że mamy wakacje - a więc dzieciaki zakładają dużo nowych tematów a kadra bywa zadziej niż normalnie - bo wypoczywa. Dlatego takie raportowanie jest tym bardziej wskazane...

Zielonkawy
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak, tylko nie chodzi mi o temat a całą treść postu - każdy powinien powiedzieć co ma ze starego komputera i może przełożyć, jakie sklepy i podzespoły preferuje, a przede wszystkim zapoznać się ze słownikiem i regulaminem forum.

@up - Ja bym się dlatego pisał być moderatorem Zestawów komputerowych, ale nie po to, by mieć władzę - chcę po prostu pomóc głównie Igorowi w czyszczeniu ;) (choć wiem, że moja liczba postów nie przeraża...) .

Poza tym przesyłam wam wszystkim pozdrowienia z nowego komputera :) Czekamy na monitor...

Igorrodz
komentarz
komentarz

To, że ludzie nie czytają tematów 'przyklejonych' to już inna sprawa - wynika bardziej z lenistwa userów. Po prostu im się nie chce. I moim zdaniem powinniśmy tutaj wprowadzić jakąś formę szablonów dla zakładających nowy temat - szablonu, którego wypełnienie byłoby niezbędne do tego, aby nowy topic pojawił się w dziale ZK.

A co do tej drugiej sprawy to spokojnie, jak będziesz pomocny to ekipa sama Cię zauważy. Pamiętaj też o tym, iż dopraszanie się o bycie członkiem ekipy moderującej zazwyczaj przynosi skutek odwrotny od zamierzonego. Zatem spokojnie raportuj, upominaj w swoich postach, pomagaj złożyć fajne tematy, wykaż się dobrą wiedzą w sprawie sprzętu - tym zrobisz dużo więcej ;)

  • Dobra wypowiedź 1
Zielonkawy
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki Igor za poradę ;). Na pewno wezmę ją sobie do serca. A co do czytania przyklejonych - tak, powinna być blokada - najpierw trzeba wejść i przeczytać obowiązkowe tematy przyklejone, a dopiero później pisać posty.

Pozdrawiam

djmakus
komentarz
komentarz

Taa....tylko jak sprawdzisz czy ktoś przeczytał te przyklejone ? Przed napisaniem tematu pojawia się regulamin, który zobowiązuje do czegoś, a za którego nieprzestrzeganie bez skrupułów wywalam temat do kosza (po dobie od prośby poprawienia)

co do "szablonu tematów" jest totalnie [b]na nie[/b]. Czasem ktoś napisze taki temat http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=219592 i jak to wciśniesz w szablon ? Niektórzy naprawdę lubią napisać sobie jakieś epopeje a inni walą prośbę w jednym zdaniu. Nic na to nie poradzisz.

Zielonkawy
komentarz
komentarz (edytowane)

Rozumiem, że nie każdy post ma wyglądać tak samo, i rozumiem także, że każdy człowiek jest inny - ale warto, by autor zachował chociaż jakieś normy... Co do tych obowiązkowych lektur, to można zrobić tak samo jak wyświetlanie regulaminu przed pierwszym tematem.

Co do macierzy za 15k - to jest w sumie wyjątek i autor chyba musiał napisać to inaczej; Większość zestawów w tych tematach to 1400-3000 zł.
Jak sprawdzić czy ktoś to przeczytał? Najlepiej testem ABCD, ale to nie jest do końca w porządku wobec "nowych". Wyjdzie to w pierwszym poście, jeżeli będzie napisane - co myślicie o tym zestawie i link do allegro :D.

Może to jest pusta dyskusja, ale tak jak to ktoś kiedyś napisał - nowi mają nawet podawane na tacy, a i tak nie chce im się tego czytać.
Pozdrawiam.

Gość
komentarz
komentarz

[quote]Rozumiem, że nie każdy post ma wyglądać tak samo, i rozumiem także, że każdy człowiek jest inny - ale warto, by autor zachował chociaż jakieś normy... Co do tych obowiązkowych lektur, to można zrobić tak samo jak wyświetlanie regulaminu przed pierwszym tematem.[/quote]Nawet gdyby Regulamin był wypisany czcionką 7 to i tak większość ignorowałaby to.

  • 3 miesiące później...
naekana
komentarz
komentarz

[quote name='trusiaczek' timestamp='1322918351' post='1389002'] W ogole chce sie tez spytac, dlaczego on juz nie moderuje? [/quote] To jest kwestia wewnętrzna i znana wyłącznie członkom załogi forumpc. Taką też pozostanie.

djmakus
komentarz
komentarz

[quote]Nawet sie pożegnać nie zdarzylem! [/quote]
nigdzie nie odszedł, po prostu jest weekend :E

Igorrodz
komentarz
komentarz

[quote name='benkowik' timestamp='1322938203' post='1389232'] każdemu się należy za taki kawał dobrej roboty :D [/quote]
Akurat moja dobra robota jest najmniej zauważana - najwięcej widzi się niedociągnięcia :E
Ale to nie miejsce na dyskusję na ten temat.
Cieszę się, że chociaż jeden ktoś to widzi i docenia :)

naekana
komentarz
komentarz

Nie macie pojęcia, co się stało i ponieważ są to sprawy wewnętrzne - pojęcia mieć nie będziecie. Wszelkie komentarze w tym temacie są więc zbędne.

  • 1 miesiąc później...
Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli ktoś z userów chciałby pomóc w pomaganiu w dziale[url="http://www.forumpc.pl/index.php?showforum=90"] Zestawy Komputerowe[/url] to zapraszam do pomocy.
Każda [b]dobra pomoc[/b] będzie mile widziana i pomocna, przynajmniej dla mnie :cfaniak:

Alron
komentarz
komentarz

Dział, w którym na 20 napisanych postów pojawia się 30 nowych tematów. :E Pojawię się tam jakoś w przyszłym tygodniu. Trzymaj się Igor. ;)

  • 1 miesiąc później...
djmakus
komentarz
komentarz

Przyniosłyby gdyby nowa wersja forum obsługiwała ten dodatek. W starej wersji było coś takiego, ale po aktualizacji znikło. To chyba wyczerpuje temat, do czasu pojawienia się aktualizacji tego dodatku.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.