x-kom hosting

Dział Zestawy Komputerowe

Igorrodz
utworzono
utworzono

Widzę, że jest śmietnik i chaos w tym dziale dlatego pytam, kto wreszcie posprząta ten dział i zrobi w nim porządek.

Bo jak widzę djmakus oraz Mirror sobie nie radzą :E

Hę?

Gość
komentarz
komentarz

Może ty? Pomagaj, nawracaj, raportuj gdy zajdzie potrzeba jak masz na to czas.

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Sicknature' date='18 czerwiec 2011 - 23:15' timestamp='1308431839' post='1280655']
Może ty?
[/quote]
Chętnie ale nie mam żadnego wpływu ani nie mogę nic moderować tam :E

Poza tym w dziale KG jest aż 7 prowadzących dział (IMO za dużo) a w dziale KG tylko 2 - a przecież dział ZK wymaga więcej pracy niż dział KG. Może djmakus i/lub Mephic mogliby się zająć bardziej/tylko działem ZK? Lub ustanowcie jeszcze jednego helpa z najlepszych 'normalnych' userów ('aktywistów') działu ZK.

I proponuję, aby każdy nowy temat przechodził moderację tak aby na jednej stronie nie było po 7 takich samych tematów...

Hę?

Gość
komentarz
komentarz

Akceptacja takiej ilości tematów jakie tam są wymagałaby dużej ilości osób nadzorujących, a frustraci szukający pomocy zaśmiecali podobne tematy. Sick ma rację - raportami zrobisz dużo. W laptopach kiedyś był bałagan. Kilka raportów dziennie, w kilka miesięcy nastał porządek.

snip91
komentarz
komentarz

Jeśli wciepalibyśmy tam moderację każdego tematu, to moderatorzy mieliby tyle roboty, że zrezygnowaliby po 1 dniu :E Mniej kumani zakładaliby po 5 takich samych tematów "bo mi się temat nie pojawił na liście, a założyłem kilka razy!!!! pomurzcie!!!!111oneone". Więc taki pomysł odpada.
Jeśli znajdziemy wśród userów osoby, które kwalifikowałyby się na rangę, to z pewnością zaproponujemy im HelpDeska ;)

Igorrodz
komentarz
komentarz

[quote name='snip91' date='18 czerwiec 2011 - 23:52' timestamp='1308434086' post='1280673']
Mniej kumani zakładaliby po 5 takich samych tematów "bo mi się temat nie pojawił na liście, a założyłem kilka razy!!!! pomurzcie!!!!111oneone". Więc taki pomysł odpada
[/quote]
:rotfl: Rozbawiłeś mnie ale masz rację. :haha:


Niemniej nie zmienia to faktu, że rangiści/odpowiedzialni nic z tym nie robią - a przynajmniej tego nie widać
(a nie jestem na ForumPC.pl kilka dni ale już dłużej i wiele widzę) :E

Mephic
komentarz
komentarz

Tak źle i tak niedobrze. Kiedyś była ostra moderacja każdego tematu to były krzyki że mamy kije w tyłkach i nie mamy życia więc tylko wywalamy tematy.

Teraz jest luźniej to znowu znajdą się tacy, którzy będą marudzić, że za dużo takich samych tematów jest.

Ode mnie tyle: jak oddam pracę, to dołączę do ekipy moderującej ZK. Nie wydaje mi się, żeby usuwanie tematów ze względu na powielenie było dobrym pomysłem. Powód jest prosty - każdy chce żeby mu pomogli w JEGO sprawie. I po to forumpc jest, żeby tą pomoc uzyskać.

Najważniejsze, żeby ludzie zapoznali się z regulaminem zanim zaczną wrzucać jakiekolwiek posty (a nie wszyscy to robią).

Będzie trochę czasu to porobimy porządki :D

Igorrodz
komentarz
komentarz

[quote name='Mephic' date='19 czerwiec 2011 - 00:15' timestamp='1308435465' post='1280691']
Nie wydaje mi się, żeby usuwanie tematów ze względu na powielenie było dobrym pomysłem. Powód jest prosty - każdy chce żeby mu pomogli w JEGO sprawie. I po to forumpc jest, żeby tą pomoc uzyskać.
[/quote]

Pisząc w dniu/tygodniu czy miesiącu po raz [i]pięcsetczternasty[/i] ten sam zestaw po prostu człowiekowi pomagającemu odechce cię pracy i pomocy w takim dziale, gdzie autorzy tematów nie mają nawet ochoty na przejrzenie innych tematów (a szczególnie zestawów polecanych) na forum/w dziale (lamerstwo/lenistwo). Zresztą takie sztuczne utrzymywanie tematów bo to JEGO/AUTORA temat jest IMO mija się z celem - po co zaśmiecać forum tym samym i tym samym i tym samym i tym samym i tym samym i tym samym...(?)

snip91
komentarz
komentarz

Każdy chce, aby do niego podejść indywidualnie. Ty też byś tego chciał, to normalne ;) Niestety, trzeba to uszanować i pomagać każdemu z osobna.

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok, rozumiem.

Mephic
komentarz
komentarz

Poza tym wiesz... ludzie mają tendencję do nie zaglądania do starych tematów nawet na pierwszej stronie. Jeśli mielibyśmy za to karać to zostałbyś Ty, kilku innych userów i ekipa... za to jak mało pracy by było :D

Igorrodz
komentarz
komentarz

Niemniej może byście się postarali choć nazwy tematów / kwotę do wydania / przeznaczenie i preferencje autora 'wymuszać' w jego #1 poście?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Igor, słuszna uwaga.Wtedy temat rozciąga się do formatu Mody na sukces i zaskoczenie :E. Przydałby się wymóg argumentowania.

Zaz13
komentarz
komentarz

Ja zamierzam walczyć z działem ZK. Będę co dziennie [b]raportował[/b], niemal identyczne zestawy :)

Gość
komentarz
komentarz

Nie przesadzaj, to że już coś kiedyś podobnego było nie znaczy, że ceny sprzętu się nie zmieniają i że nic nowego się nie pojawia! Taki sam komp dzisiaj kosztuje tyle, a jutro tyle i niestety nic z tym nie zrobisz. Nie da się wszystkiego wrzucić w jeden szablon

Gość
komentarz
komentarz

Nikogo nie zmusimy aby w ZK moderował intensywnie - sam tam rzadko kiedy wchodzę bo mnie ten dział nie interesuje - mam taką zasadę tam gdzie moderuję to i pomagam a ZK to wielka tłusta świnia którą trudno nakarmić. Mam w sumie 4 działy i je ledwo ogarniam więc ja odpadam, ale fakt faktem jest spora grupa rangistów przypisanych do konkretnego działu w którym nie widziałem ich od wieków :lol2:

Chcesz coś zmienić? To pompuj tam swoją wiedzę a jako narzędzia używaj raportu i to starczy.

djmakus
komentarz
komentarz

[quote name='Igorrodz' timestamp='1308431502' post='1280652']
Widzę, że jest śmietnik i chaos w tym dziale dlatego pytam, kto wreszcie posprząta ten dział i zrobi w nim porządek.

Bo jak widzę djmakus oraz Mirror sobie nie radzą :E

Hę?
[/quote]

no żesz k*mać! kiedy ostatnio zaglądałeś do tego działu ? kiedy ostatni raz widziałeś tyle tematów (cen) w tagach ?
od kilku dni ostro cisnę i poprawiam te durne tematy, a tu ktoś pisze, że jest śmietnik...heh....
nie zmienia to faktu, że ja (bo Mirror chyba dość rzadko ostatnio zagląda na forum) to trochę mało

poza tym jakoś nie widzę, abyś raportował wszystko jak leci...

PS: mam swój pomysł na ten dział, tylko muszę sprawdzić czy jest to możliwe do zrealizowania

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Sicknature' date='19 czerwiec 2011 - 10:37' timestamp='1308472783' post='1280794']
(...) fakt faktem jest spora grupa rangistów przypisanych do konkretnego działu w którym nie widziałem ich od wieków
[/quote]
I własnie Administracja mogłaby ich trochę 'przymusić' do większej aktywności lub mogłaby odciążyć od obowiązków z innych działów (
np zabrać moderację działu KG ;) gdzie prowadzących jest IMO aż nadto).


[quote name='djmakus' date='19 czerwiec 2011 - 12:00' timestamp='1308477724' post='1280855']
no żesz k*mać! kiedy ostatnio zaglądałeś do tego działu ?
[/quote]
A czy zaglądnie do działu jest/musi być równoznaczne z pisaniem postów? Kolejny post w dziale 'CHAOS' nic nie zmieni... :E


[quote name='Sicknature' date='19 czerwiec 2011 - 10:37' timestamp='1308472783' post='1280794']
Chcesz coś zmienić? To pompuj tam swoją wiedzę a jako narzędzia używaj raportu i to starczy.
[/quote]
[quote name='djmakus' date='19 czerwiec 2011 - 12:00' timestamp='1308477724' post='1280855']
poza tym jakoś nie widzę, abyś raportował wszystko jak leci...
[/quote]
A następnie dostanę masę PM'ek (jak to już bywało w dziale KG) od moderacji, że 'przeginam' z raportowaniem... Dziękuję bardzo :E


[quote name='djmakus' date='19 czerwiec 2011 - 12:00' timestamp='1308477724' post='1280855']
od kilku dni ostro cisnę i poprawiam te durne tematy, a tu ktoś pisze, że jest śmietnik...heh....
[/quote]
Czyli przyznajesz, że są tutaj 'durne tematy'? Hmm, ciekawe dlaczego...?
Co do poprawiania to pewnie poprawiasz jednak nie zauważyłem Twoich adnotacji przy/w tematach. Ciekawe dlaczego...?


[quote name='Sayan' date='19 czerwiec 2011 - 01:23' timestamp='1308439542' post='1280716']
Przydałby się wymóg argumentowania.
[/quote]
Pierwsze dodałbym, poza moimi propozycjami z [url="http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=212515&view=findpost&p=1280713"]postu #12[/url] taką funkcję, iż przy założeniu nowego tematu automatycznie otwierałoby się to http://infobit.pl/polecane/polecane-zestawy-komputerowe - jeśli nawet 30% piszących nowy temat by to przeczytało to już byłby sukces i... 30% mniej 'głupich' (tj. z oczywistymi odpowiedziami) pytań/tematów by powstało.

djmakus
komentarz
komentarz

[quote]Co do poprawiania to pewnie poprawiasz jednak nie zauważyłem Twoich adnotacji przy/w tematach. Ciekawe dlaczego...?[/quote]
no chyba nie sądzisz, że będę przy każdym poprawionym temacie pisał w pierwszym poście autora "poprawiam temat" ? szkoda mi na to czasu
[quote]
Czyli przyznajesz, że są tutaj 'durne tematy'? Hmm, ciekawe dlaczego...?[/quote]
no zgadnij - dlaczego ?
durne tematy=tematy bez ceny w nazwie (plus tematy w nie tym dziale)

Igorrodz
komentarz
komentarz

Rozumiem.

A co sądzisz o tych propozycjach:

[quote name='Igorrodz' date='19 czerwiec 2011 - 01:16' timestamp='1308439086' post='1280713']
Niemniej może byście się postarali choć nazwy tematów / kwotę do wydania / przeznaczenie i preferencje autora 'wymuszać' w jego #1 poście?
[/quote]
[quote name='Sayan' date='19 czerwiec 2011 - 01:23' timestamp='1308439542' post='1280716']
Przydałby się wymóg argumentowania.
[/quote]
[quote name='Igorrodz' timestamp='1308484566' post='1280951']
Pierwsze dodałbym, poza moimi propozycjami z [url="http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=212515&view=findpost&p=1280713"]postu #12[/url] taką funkcję, iż przy założeniu nowego tematu automatycznie otwierałoby się to http://infobit.pl/polecane/polecane-zestawy-komputerowe - jeśli nawet 30% piszących nowy temat by to przeczytało to już byłby sukces i... 30% mniej 'głupich' (tj. z oczywistymi odpowiedziami) pytań/tematów by powstało.
[/quote]

Hę?

djmakus
komentarz
komentarz

że właśnie o tym pisałem (#17) i czekam na odpowiedź administracji w tej sprawie

Igorrodz
komentarz
komentarz

No to może by się teraz administracja wypowiedziała, co o tym wszystkim sądzi?

Gość
komentarz
komentarz

Administracja nie może nas przymusić bo naszą dobrą wolą jest udzielanie się i poświęcanie cennego czasu na forum w takim stopniu w jakim każdy może. Nie kpij sobie.

bub
komentarz
komentarz

A gdyby w dziale "Zestawy" wprowadzić podobne zasady jak w dziale "Poradniki" Wytyczyć do tego osoby które będą odpowiedzialne za uaktualnienie tych działów na bierząco? Musiałyby to być osoby które faktycznie siedzą w nowinkach sprzętowych i faktycznie znają się na tym. Takich tu nie brakuje! Może w ten sposób ustaliłby się jakiś porządek. Podzielenie zestawów ze względu na ceny i przeznaczenie (gry, praca itp) Wtedy każdy z zestawów byłby aktualny i byłby gotową odpowiedzią na setki tematów typu "Do gier - 2000zł".

Mephic
komentarz
komentarz

Chciałem zakomunikować, że podjąłem się moderacji tego działu i kolegów, którzy już tam walczyli będę wspierał całym sercem. Obiecuję również, że kwestie kosztów w temacie (jeśli tylko temat tego wymaga, bo czasami sam autor nie ma sprecyzowanej kwoty do jakiej chce upgradeować sprzęt) i informacji w pierwszym poście będą dla mnie priorytetem.

Moderatorów w ZK było po prostu za mało. Myślę, że teraz damy radę. :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.