x-kom hosting

Jak podłączyć kable - MSI 870-C45

Goorgoo20
komentarz
komentarz

W głównym menu BIOSu wybierz "Load default Settings". Potem jeszcze raz ustaw wszystko tak jak pisałem i próbuj

H*a*s*s*a*n
komentarz
komentarz (edytowane)

W głownym menu nie mam opcji : "Load default Settings" mam : load fail-safe defaults i load optimized defauls

Goorgoo20
komentarz
komentarz (edytowane)

Wybierz to drugie. Jak zrobisz i poustawiasz to powinno działać, a jak nie to spróbuj wpiąć kabel od dysku do innego gniazda sata na płycie głównej.
Płyta na pewno jest bootowalna? To oryginalny system?

H*a*s*s*a*n
komentarz
komentarz (edytowane)

tak oryginalny, co to znaczy czy plyta jest bootowalna?
gdy wchodze w 2 opcje tak jak pisales mam tylko pytanie: load optimal defaults? i albo ok albo cancel.

Goorgoo20
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak oryginalny, to jest bootowalna. Tzn że komputer sam rozpoczyna odczytywanie z płyty.

Zrobiłeś to wszystko już? Pamiętaj o zapisaniu zmian wprowadzanych do biosu. Jak ustawisz kolejność bootowania urządzeń to wciśnij F10. Potwierdź klawiszem Y. Komputer sam się powinien zrestartować i o ile płyta jest w napędzie, to powinna po resecie zacząć się instalacja

Musisz potwierdzić, więc dajesz OK. Bios załaduje optymalne ustawienia fabryczne i zresetuje się.

H*a*s*s*a*n
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak zapisałem zmiany,komputer sam sie restartuje(plyta jest w napedzie) ale zamiast instalacji ciagle wyskakuje ten sam komunikat.Kabel sata przelaczylem w inne wejscie na plycie głownej i dalej to samo :/


A powiedz mi czy to normalne ze na plycie głownej na samej gorze cały czas pala się cztery małe diodki na kolor niebieski?

Goorgoo20
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam pustkę w głowie. Nie wiem, co to może być.

Edit:
Tak, to są diody zasilania fazowego i pokazują jakie fazy aktualnie pracują.

H*a*s*s*a*n
komentarz
komentarz (edytowane)

Ojj jak fachowiec nie wie co to może byc to nic dobrego nie znaczy.Nie wiem poprobuje jeszcze poodlanczac kable na nowo włozyc,poczytam w necie o tych problemach powalcze troche ale marnie to widze


odlanczanie i podlanczanie kabli nic nie daje,do plyty głownej mam plytke może najpierw musze zainstalować plyte?(sorry jeśli moje pomysly są głupie-nie znam się na tym dlatego proponuje rożne rozwiazania)

Goorgoo20
komentarz
komentarz

Żaden ze mnie fachowiec. Raczej amator.

A DVD napewno dobrze jest podpięte? Kable dociśniete porządnie? Może ten kabelek sata który znalazłeś w domu jest walnięty?

H*a*s*s*a*n
komentarz
komentarz (edytowane)

Ten kabelek ktory znalazlem to był w nowitkim opakowaniu(nowy nie używany)jedynie to, że jego dostałem do mojego wcześniejszego kompuetra ktorego kupowałem ponad 5 lat temu.Jednak to chyba nie jego wina ponieważ w biosie widzi zarowno cd/dvd jak i dysk nawet gdy zamieniłem kable
(sata) z dvd do dysku i na odwrot i cały czas ten sam problem.
Kable podociskane.

Goorgoo20
komentarz
komentarz

No to nie wiem. Może ktoś inny się wypowie. Ja nie mam więcej pomysłów.

H*a*s*s*a*n
komentarz
komentarz

Trudno,dzisiaj dam sobie juz z tym spokoj,jutro powalcze.Dzieki za poświecony czas jak coś wiecej bede wiedział to napisze.

Goorgoo20
komentarz
komentarz

Po nocce mam jeszcze jedną propozycję, aby wyeliminować ewentualne uszkodzenie dysku. Ten nowy dysk podłącz do swojego komputera z którego korzystasz pisząc na forum. Jeśli będzie wykryty to jest ok a jeśli nie, to znaczy że dysk jest uszkodzony. W Biosie nie musisz nic zmieniac. Po prostu podłącz i włącz komputer. Dysk powinien być widoczny w Moim Komputerze.

Powiedz mi jeszcze, czy DVD-ROM mruga albo chociaż próbuje kręcić płytą jak włączasz komputer? Ewentualnie jeśli dysk będzie wporządku to włóż go z powrotem do kompa nowego ale przełóż stary napęd do nowego kompa i podłącz.

H*a*s*s*a*n
komentarz
komentarz (edytowane)

Problem w tym, ze korzystam z laptopa.Mam jeszcze stacjonarny komputer ale jest on juz bardzo stary i tam są starsze technologie(nawet nie widze wejscie w plycie głownej na kabel sata od dysku czy nagrywarki).W nagrywarce przy wlanczaniu komputera i wyjmowaniu plyty mruga zielona dioda jednak nie dostrzegłem zadnego odgłosu ktory mowiłby,ze płyta się kreci.







JEST ! ! ! ! Ruszyło - trwa instalacja ! :)


[color="#FF0000"]//Usuń tego Capsa kolego, bo będą nieprzyjemności.
//Magellan[/color]

Goorgoo20
komentarz
komentarz

Zrobiłeś coś, że ruszyło? Czy tak o spróbowałeś i udało się? Skoro nagrywarkę sprawdzałeś że chodzi to wypiąłeś i wpiąłeś ją z powrotem. Być może to pomogło? Cieszy mnie jednak fakt, że już działa.

H*a*s*s*a*n
komentarz
komentarz (edytowane)

Ustawiłem aby jako pierwsze czytało dane z nagrywarki dvd i drugie zamiast dysku rownież aby czytało z nagrywarki dvd i zaraz pod tym było pytanie gdzie ustawiłem juz teraz nie pamietam czy z "no" na "yes" czy z "yes" na "no" i zadziałało.Wszystko ładnie się zainstalowało(mam nadzieje:)) i dobrze chodzi.Dzięki za pomoc !Jakby co bede pisał:) pozdrawiam.




No i mam jeszcze jeden problem.Nie działa dzwięk.Przełączałem kabelki hd aduio i ac97 ale to nic nie dało.Moze mają być obydwa podłączone?przy instalacji plyty glownej mam tylko opcje chip,lan,others w opcje audio nie moge wejsc.Gdy wchodze w panel sterowania-> dzwiek -> jest napisane Brak urzadzeń audio.O co teraz chodzi?:|

Goorgoo20
komentarz
komentarz

Widocznie musisz w biosie włączyć zintegrowaną kartę dźwiękową. Wejdź do BIOSu, opcja [b]Integrated Peripherals[/b] > [b]HD Audio Controller[/b] ustaw na [i]enabled[/i]

H*a*s*s*a*n
komentarz
komentarz (edytowane)

W biosie jest dokladnie tak samo ustawione jak napisałeś.I dalej brak urzadzen audio.

Goorgoo20
komentarz
komentarz (edytowane)

Wejdź w menedżer urządzeń i zobacz czy masz tam jakieś pytajniki, wykrzykniki itp. I czy jest opcja karty dźwiękowej w ogóle.

http://download1.msi.com/files/downloads/dvr_exe/realtek_hd_all_mb.zip pobierz te sterowniki i spróbuj zainstalować

H*a*s*s*a*n
komentarz
komentarz

tak-> zakładka Inne urzadzenia ->dwa zotle znaki zapytania a na nich wykrzykniki i przy kazdym pisze PCI Device.Opcji karty dzwiekowej nie widze, jest tylko zakladka kontrolerydzwieku,wideo i gier

Goorgoo20
komentarz
komentarz (edytowane)

O to mi chodziło. Rozwiń zakładkę kontrolerów dźwięku wideo i gier i czy masz tam AMD High Definition Audio Device?

Te inne urządzenia to pewnie Twoja dźwiękówka. Zainstaluj te stery co Ci dałem i zrestartuj kompa.

H*a*s*s*a*n
komentarz
komentarz (edytowane)

Rozwinełem teraz po zainstalowaniu sterownikow w zakladne inne urzadzenia jest 4 razy napisane Audio Device on high definition audio bus i przy kazdym zolty znak zapytania z malym wykrzyknikiem.
Teraz w zakladce dzwieku jest zolty wykrzyknik:nieznane uzadzenie.
zamias tego : AMD High Definition Audio Device mam relatek high definition audio

jak wlanczaam teraz panel sterowania to pod zakladka Dzwieki i urzadzenia audio mam Relatek konfiguracja audio HD


tak na marginesie to ktory kabelek ma być podlaczony do plyty glownej HD audio czy AC97?



Zaistalowałem twoje sterowniki,poczym wlaczylem plyte od plyty glownej i była wkoncu udostępniona opcja audio,wszedlem w nią zainstalowałem,zrestartowałem i jest dzwięk !!wszystko głosniki 5.1 chodza!:)

Goorgoo20
komentarz
komentarz

AC'97 i HD Audio to takie same wtyczki i roznia sie tylko iloscia wlutowanych linii. Jak podlaczysz HD Audio to miedzy innymi bedzie Ci pokazywac w windowsie gdy odlaczysz kabel glosnika z gniazda. AC97 nie ma takiej opcji.

H*a*s*s*a*n
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok,a mam jeszcze pytanie troche z innej półki:czy windows xp mocno ogranicza moj sprzet:
AMD athlon x4 640
proceson 3,01GHz
4gb ram
plyta glowna msi 870-c45
Ja mam windowsa xp sp2 :| czy da się jakiejś sciagnać jakieś latki aby wszystko lepiej chodziło ?


i zastanawia mnie jeszcze w menadżerze urzadzen w zakladce inne urzadzenia jest 4 razy napisane Audio Device on high definition audio bus i przy kazdym zolty znak zapytania z malym wykrzyknikiem.Czy to tak powinno być ?

Dżakub
komentarz
komentarz

Lepiej ten sprzęt by ogarnął Win7, ale tragedii nie ma na XP, ściągnij SP3. A co do wykrzykników - zainstalowałeś sterowniki do dźwięku?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.