x-kom hosting

Jak podłączyć kable - MSI 870-C45

H*a*s*s*a*n
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam
1.Posiadam plyte głowna: MSI 870-C45, nie wiem w ktore wejscie mam podlaczyć kable power sw, hd led i reset.
2.Mam zasilacz corsair cx500 i chciałem się zapytać czy łączy sie on z plytą głowna tylko jednym kablem: atx 20-pin?
Prosze o odpowiedz.
Pozdr.

Goorgoo20
komentarz
komentarz (edytowane)

1. Opisu poszczególnych pinów szukaj w instrukcji użytkownika dodanej do płyty (strona 17)
2. Zasilacz podpinasz do:
a) gniazda 20+4pin obok slotów na ram (atx + dodatkowo 4pinowa wtyczka i wciskasz jedna obok drugiej tak aby było całe gniazdo)
b) zasilanie procesora w lewym górnym rogu płyty (R1) - 4pin
c) jeśli karta graficzna tego wymaga, to do niej też musisz dodatkowe zasilanie podpiąć
d) do dysków i DVD (w zależności co tam masz to wtyczki sata albo molexy)

H*a*s*s*a*n
komentarz
komentarz

Ok,wedlug instrukcji myśle, że podlacze kabelki hd led,reset,power sw. tylko mam pytanie skad mam wiedzieć gdzie jest w kabelku + a gdzie - (na kabelkach są tylko symbole"s" i "g") i czy wejscie "reset switch" to to samo co "reset" pytam ponieważ na kabelku jest tylko napis: Reset a w instrukcji jest tylko wejscie reset switch.
2)Jeżeli chodzi o zasilanie procesora(w lewym gornym rogu plyty - 4pin) to jaką mam tam podpiąć kostke(dodaje zdjecie)według mojego rozumowania jest to kostka B tylko pytanie teraz jak ją podpiąć - srodkowymi 4 pinami?

Goorgoo20
komentarz
komentarz

Wtyczkę B albo C można rozłączyć tak aby były tylko 4 piny i to je wkładasz w zasilanie procka.
Podłącz reset do reset switch. Power do power switch. Prawdopodobnie tak, aby napis na kabelkach był "do góry" wtedy bieguny będą poprawnie. Bynajmniej tak jest u mnie a mam tą samą płytę

H*a*s*s*a*n
komentarz
komentarz (edytowane)

Faktycznie wtyczke B mozna rozdzielić tak aby były 4 piny.Kabelki podlacze tak jak mowisz , jeżeli jakis kabelek zle podlacze to czy istnieje możliwośc spalenia jakiegoś podzespołu?

Mam jeszcze pytanie apropo podlaczenia kabelkow "Speker","USB","Hd Audio"("USB","Hd Audio" wychodza z obudowy)Dodaje zdjęcie z podlaczonymi kablami,czy dobrze je podłączyłem?

Goorgoo20
komentarz
komentarz (edytowane)

Ta płyta niema wbudowanego speakera i jeśli chcesz aby płyta "pikała" przy włączaniu komputera to musisz go sobie dokupić (max 1zł w sklepie komputerowym) i podpinasz go poziomo do JFP2. USB podłączyłeś dobrze, ale wcisnąłeś kable w JUSB3, a żeby było po Bożemu to daj do JUSB1 (tak jak masz, też jest dobrze tylko nie po kolei). Załączam zdjęcia swoich kabelków podłączonych. Możesz zrobić wg. wzoru. Gniazd od Audio nie używam bo mam kartę muzyczną osobną i podpinam zupełnie gdzieś indziej. Ale to będzie na takiej samej zasadzie jak USB, tyle że w lewym dolnym rogu płyty

od góry
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a08d96df031255b6][IMG]http://images47.fotosik.pl/686/a08d96df031255b6m.jpg[/IMG][/URL]

od spodu
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=68c24dc1a1273475][IMG]http://images37.fotosik.pl/638/68c24dc1a1273475m.jpg[/IMG][/URL]

Edycja:

Aj, sory nie zauważyłem że audio podpiąłeś i speakera też ale speaker w złym miejscu. Ma być tam gdzie widzisz u mnie na zdjęciu "od góry"

W ogóle to zasilacz odwrotnie założyłeś. Ma być wentylem w dół obudowy. NA pewno na spodzie budy masz dziurki, więc odwróć go.

H*a*s*s*a*n
komentarz
komentarz

Ok,wszystko podpiełem tak jak napisałeś.Jeżeli chodzi o zasilacz to prawda na dole pod nim jest kartka i jest możliwość zamontowania go odwrotnie.Zamontowałem go tak jak na zdjeciu ponieważ myslalem ze jak bedzie stał na ziemi to mimio tego ze obudowa ma nóżki powietrze bedzie źle wychodzilo,ale skoro mowisz,ze ma być wentylatorem na doł to tak zrobie:)

Jest to pierwszy moj komputer,ktory sam składam dlatego wole się o wszystko wypytać:)
Karta graficzna ma dwa wejsci na dwa kable(zdjęcie)każdy kabel ma dwie białe kostki czyli razem 4 takie kostki,pytanie moje czy wszystkie białe kostki musze podlaczyć do zasilacza?jak wszystkie podlacze to nie bede mial juz w zasilaczu miejsca na dokladnie taka sama kostke ktora wychodzi z obudowy.

Goorgoo20
komentarz
komentarz

Te przejściówki zostaw i podłącz wtyczki "C" z 6-pin do grafiki. Obie.

H*a*s*s*a*n
komentarz
komentarz

No tak racja... :) i ostatnie pytanie , zarowno dysk jak i nagrywarka dvd mają wejscia na kostke"D"oraz na taki kabelek jaki zamiesciłem na zdjeciu.Czyli w dysk i nagywarke mam włożyć wtyczke"D" a potem kazdy z nich polączyc z plytą głowna własnie tym czerwonym kabelkiem(sata),czy dobrze mowie?

Goorgoo20
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak. Te czerwone kabelki to SATA (Serial ATA) do przesyłu danych (dawniej stosowano taśmy IDE). Podłączasz wtyczki "D" od zasilacza do dysku i drugi taki sam kabel od zasilacza do DVD. Kabelki SATA wpinasz w oznaczone gniazda na płycie: SATA1, SATA2. Jak masz dwa dyski to pierwszy pod SATA1, drugi SATA2 a DVD pod SATA3.

Możesz zrobić w miarę wyraźne i ostre zdjęcia jak już podłączysz wszystko, to powiem Ci czy czy zrobiłeś do dobrze.

H*a*s*s*a*n
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok,teraz tylko musze kupić jeszcze jeden kabel Sata (postaram się jutro albo max. w pon.)Jak juz wszystko bede mieć to podłącze dokladnie tak jak instruowałeś mnie wstawie tutaj dokładne zdjęcia z opisem,abyś mógł zobaczyć czy wszystko jest na swoim miejscu przed pierwszym uruchomieniem komputera:)
Odezwe się jakoś na dniach, narazie BARDZO DZIĘKUJE ZA POMOC.

OOO, JAKIMŚ CUDEM ZNALAZŁEM W DOMU DRUGI KABELEK SATA - ZARAZ WSZYSTKO PODLACZE - ZROBIE ZDJECIA I TUTAJ DODAM,POTRZEBUJE CHIWLE NA OGARNIĘCIE WSZYSTKIEGO:)



Zdjęcie nr:
1)Kable podłączone do dysku
2)Podłączony kabel hd audio (od niego wychodzi widoczny na zdjeciu kabelek AC'97 jego też gdzieś trzeba podłączyć??)
3)Kable podłączone do nagrywarki DVD
4)Kable od wentylatora - na zdjeciu A gorna wtyczka z czterema bocami nie chciała wejść do zasilacza do wtyczki"E"-nie chciałem wciskać na sile aby nic nie uszkodzić.dlatego pytanie moje czy może można wtyczke z zdjecia B wczepić odrazu do plyty głownej?
5)gniazdo 20+4pin obok slotów na ram
6)kabelki hd led i reset
7)kabelki power sw i obok speker
8)kabel usb
9)zasilanie procesora
10)kable sata od nagrywarki dvd i dysku
11)cały komputer

link do zdjęć : http://img822.imageshack.us/g/dyske.jpg/

Czy o czymś zapomniałem,coś źle podłączyłem,czy coś mozna by poprawic?:)

Goorgoo20
komentarz
komentarz (edytowane)

Pkt4. - Tak, wepnij tą wtyczkę do płyty głównej (gniazdo sysfan2)
Pkt6 i pkt7 - a nie masz wtyczki z power led?
Pkt 9 - spróbuj trochę na bok tą wolną wtyczkę odsunąć, żeby nie spoczywała tak między tymi kondensatorami.
Odnośnie HD audio, to nie wiem. Jak będzie Ci działać dźwięk to nic nie zmieniaj a jak nie, to zamień te wtyczki poprostu. Bo mi się zdaje, że to gniazdo do którego wpiąłeś HD AUDIO jest na AC'75 ale nie mam pewności
Kości RAM wepnij w sloty 1 i 2 bo masz teraz w 3 i 4. Powinno wszystko grać.

H*a*s*s*a*n
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok,wpiełem do gniazda sysfan2.Nie nie mam wtyczki power led- są tylko hd led,power i power sw. może kabelek zielono-biały ktory wychodzi z tego samgo miejsca co hd led,power i power sw odpowiada albo zastępuje power led jednak on jest podpięty do zasilacza-wtyczka "E" widać to na zdjęciu nr.11(za co odpowiada wtyczka power led?czy da się bez tego obyć,może to wersja gdzie nie jest potrzebna taka wtyczka?:)).
Jeżeli chodzi o wtyczke ktora jest pomiedzy kondensatorami to bardzo cięzko jest ją w ktorą kolwiek strone poruszyć,czy jest to duży problem?
Kości ram juz przełożylem do slotow 1,2.

Czy jak juz uruchomie komputer moge podczas instalacji windowsa postępować według instrukcji jaką znalazłem na tej stronie http://komputery.katalogi.pl/Instalacja_systemu_Windows_XP-t46168.html
dokladnie chodzi o wypowiedz uzytkownika wow89

Goorgoo20
komentarz
komentarz (edytowane)

No tak widać że jest wpięty do molexa. Ten Power led odpowiada za świecącą się diodę na przodzie komputera gdy komputer jest włączony.
Co do tej wtyczki od procesora to nie jest to duży problem ale ja jestem zapobiegliwy i gdyby to ode mnie zależało próbowałbym go gdzieś odsunąć. W ogóle to dobrze by było gdybyś zrobił porządek z kablami. Nie jest tragicznie, ale może być przewiewniej gdybyś je spiął jakoś schludnie

Instalujesz XP?

/nie cytuj moich postów

H*a*s*s*a*n
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak, Windowsa XP.Moge się wzorować na tej stronce co podalem?:)
Jak juz tylko wszystko bedzie chodzilo to napewno zrobile tam lepszy porządek:)



[color="#FF0000"]//Nie cytuj postów pod sobą. Nie ma takiej potrzeby.
//Magellan[/color]

Goorgoo20
komentarz
komentarz (edytowane)

Tego Ramu masz 4gb, tak?

Podpiąłeś wentylator od procesora do płyty głównej?

Nie żebym się wcinał ale moim zdaniem na takim sprzęcie lepiej spisze się Windows 7

H*a*s*s*a*n
komentarz
komentarz

tak,4gb, wentylator podpiety do plyty glownej.Szczerze powiedziawszy nawet nie wiem czy windows 7 jest dobry czy nie całe życie jade na xp i jestem zniego zadowolony:)Windows 7 w chwili obecnej jest dla mnie za drogi:):)a swoją drogą dlaczego sadzisz ze do takiego sprzetu byłby lepszy Windows 7?

Goorgoo20
komentarz
komentarz

Jeśli XP masz w wersji 32-bitowej to bedzie Ci widział i korzystał tylko z 3,25GB RAM bo wiecej po prostu nie obsługuje wersja 32-bitowa.
Uważam że Windows 7 lepiej radzi sobie z obsługą obecnych urządzeń i w nowszych konfiguracjach sprzętowych jest o wiele szybszy i stabilniejszy.

H*a*s*s*a*n
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok,włączyłem komputer i wszystko dobrze chodzi ,teraz powalcze z instalacja windowsa:)

Goorgoo20
komentarz
komentarz (edytowane)

Musisz wejść do BIOSu, ustawić datę, godzinę i inne pierdołki a potem w Advanced BIOS features > Boot sequence > 1st: cd-rom, 2nd> HDD . Zatwierdzasz i zapisujesz zmiany poprzez F10

Zapomniałem, żebyś najpierw zanim cokolwiek zrobisz - wczytał domyślne ustawienia BIOS. Potem reset i dopiero data, godzina, bootowanie, etc.

H*a*s*s*a*n
komentarz
komentarz

No i pierwszy problem jak juz ustawilem w biosie 1st: cd-rom, 2nd> HDD to gdy zapisalem to powienien wyskoczyc komunikat "Dowolny klawisz spowoduje rozruch z tego dysku CD" jednak mi wykoczył komunikat : "Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key" z tego co czytam w internecie to nie jestem sam,jest to problem bodajze z dyskiem...hmmmm,co mam robic?

Goorgoo20
komentarz
komentarz

A masz jakieś inne opcje w ustawieniach bootowania? np. DVD?

H*a*s*s*a*n
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie znam się na biosie...opcje botowania to są opcje ustawiania z czego ma najpierw odpalać czyli np z plyty cd?

Goorgoo20
komentarz
komentarz (edytowane)

tak, to co przed chwilą ustawiałeś

Przywracałeś te ustawienia fabryczne?

H*a*s*s*a*n
komentarz
komentarz

mam opcje cd/dvd albo dysk:sata samsung to jako pierwsze ustawilem cd/dvd i wyskakuje wlasnie ten komunikat.

jak mam przywrocic ustawienia fabryczne?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.