x-kom hosting

Radeony HD 6XXX [Temat zbiorczy]

FhissT
komentarz
komentarz

a czy istyniały jakieś kastraty wersji 6850 tak jak w przypadku GTX460 wersje SE których nalezy unikać??

trafiła mi się Sapphire 6850 za 530 nowa i pytam czy nie jest tam jakiś haczyk. bedę ją kupował po i3 540 i gdy zacznie mi brakować mocy podkręce procka.

Gość
komentarz
komentarz

Nie ma wykastrowanych HD6850

Exilled
komentarz
komentarz

Jestem ciekaw jak ceny tych kart będą się przedstawiać w styczniu. Bo zostaną nowe opublikowane pewnie. To te będą tańsze ale o ile? 10-20%?

Gość
komentarz
komentarz

Nikt nie jest w stanie tego przewidzieć.

  • 2 tygodnie później...
deev1
komentarz
komentarz

Wie ktoś jak się sprawują i która z tych hd6850 jest najlepsza:
HIS hd6850
XFX hd6850
XFX XXX OC hd6850
MSi Hd6850 (zwykły)
czy lepiej dopłacić te 50 zł(bo taka mniej wiecej jest różnica miedzy tymi kartami) gigabyte windforce ?

  • 4 tygodnie później...
marius911
komentarz
komentarz

Witam. Mam pytanie dotyczące bezpiecznego napięcia dla tej karty, jaka jest jego granica ? Planuje mocne oc i chciałbym dobić do 1ghz na rdzeniu.
Dzięki za odpowiedz :)

Gość
komentarz
komentarz

Powyżej 1.285V bym nie startował dla własnego bezpieczeństwa a raczej karty :) no i będzie się grzać :E

Na takim napięciu do 78/80*C dochodzą Windforce'y z taktem 1Ghz a wiesz że to chłodzenie jest bardzo wydajne :)

  • Dobra wypowiedź 1
marius911
komentarz
komentarz (edytowane)

Aha, no to teraz procek dźwigne na 3.5 i karta na 1ghz. To po podkręceniu do 1ghz powinna dojść do poziomu stockowego 6870 bez problemu ?
A stabilność w grach testować nie ? Odpalać jakiegoś furmarka tak dla profilaktyki, czy odrazu 3h grania w bf 1600x1200 w high, bo na ultra w multi zaczyna brakować płynności :PP

a tak btw. gdzie znalazłeś te informacje, żebym wiedział na przyszłość ? : )

Edytowane przez marius911
Gość
komentarz
komentarz

Na 950Mhz masz już wydajność stockowego 6870 ;)

Furmarka na 30 minut + kilka godzin w Crysis na full detalach lub w Metro2033 i masz pewność stabilności.

Gdzie? Sam miałem WindForce'a na testy i takie napięcie uznałem za bezpieczne co potwierdziły potem informacje znalezione na zagranicznych portalach(forach) od osób które też bawiły się w OC tej karty :)

  • Dobra wypowiedź 1
marius911
komentarz
komentarz (edytowane)

Aha, no ta Twoja wiedza przydałaby się mi ; DD
A Battlefielda 3 jak na ultra puszcze ze wszystkim co się da w full hd to wystarczy bo ani Crysisa ani Metro nie posiadam :|

Edytowane przez marius911
Gość
komentarz
komentarz

Jasne że wystarczy i nawet bardziej od Crysisa kartę wymęczy.

  • Dobra wypowiedź 1
marius911
komentarz
komentarz (edytowane)

No, jak ostatnio chciałem Ci polać piwo w podziękowaniu, to nie chciałeś. Tak czy siak, masz browara u mnie.
Pozdro.

[color=#008000]// :E [/color]
[color=#008000]//Sick[/color]

Edytowane przez Sicknature
  • 2 tygodnie później...
mateuszafro
komentarz
komentarz

Witam
Mój obecny komputer :
procesor - e7200 intel core 2 duo 2,53ghz
płyta główna - gigabyte GA-EP35-DS3L
pamięć - OCZ DDR2 2X1Gb 1066MHz heatpipe
zasilacz - DELTA GPS-500AB AA
dysk- Samsung 160gb hd161hj
grafika- hd4850 asus z chłodzeniem glaciator
Mam takie pytanie czy obecny zasilacz uciągnie kartę hd 6850? do tego dojdzie za jakiś czas wymiana platformy na coś z i5 2500k.Ale na razie będzie to chodzić ze starym procesorem.

KLICHO
komentarz
komentarz

Chłopaki Jakie z 6850 byście polecili do OC główne bez zmian napięcia? i CF utrzyma 600W OCZ ?

Gość
komentarz
komentarz

[b]mateuszafro[/b]

zasilacz to nie problem... obecny procesor nie ma szans jej uciagnąć chyba że dokonasz cudu i wykręcisz go na 4.5Ghz co jest wyjątkowo pozbawione podobieństwa :E

[b]Klicho[/b] znając twój sprzęt to kup HD6950 i nie nudź jaka stara baba :E

KLICHO
komentarz
komentarz

Wole i tak 6850:D bo dołożę sobie do samochodu :)

  • 2 miesiące później...
tomciooo
komentarz
komentarz

Witam.

Czy zasilacz Cooler master 460 W uniesie radeona hd6850?

Procek Phenom II x4 840
RAM 2x 4 GB DDR 3

Igorrodz
komentarz
komentarz

Który dokładnie model? Podaj jego pelna nazwe...

  • 2 tygodnie później...
Miki29
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam wszystkich jestem tu nowy i proszę o waszą pomoc !

Chciałbym zmienić grafikę na lepszą jaką polecacie pod FM1
żeby BF3 chodził na high/ultra o ile to w ogóle możliwe przy tym zestawie

Mainbord: ASRock A55M-HVS
CPU: AMD Athlon II x4 631 Quad-Core 2,6GHZ Proces technologiczny:32 nm
Gniazdo procesora:Socket-FM1
Graphic: Radeon HD6670/DIS/1GD5 Series 1024MB 128bit
Taktowanie układu: 810MHz
Zasilacz: 500 Wat HEDY EU

Memory 2048MB DDR3 x 2 (4gb)

Hard Dysk 1TB 7200 TB WD10EARS 64MB cache SATA-II

Nagrywarka DVD-RW Samsung CDDVD sH-222AB

Edytowane przez Miki29
  • 1 miesiąc później...
Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

(post do kosza)

Edytowane przez Igorrodz
  • 4 tygodnie później...
marcin55666
komentarz
komentarz

Posiadam taki zestaw:
Proc: Core 2 quad q9550 2.8@3.0ghz
Ram Samsung 2x1gb i 2x2 gb 800mhz
Płyta główna Asus p5e vm do
Jeden dysk twardy 750gb
Zasilacz[font="Verdana, Arial, Helvetica"][color="#000000"][size=3] [/size][/color][/font][b]Fortron FSP 500-60GLN(80) 500wat[/b]
Chce zakupić do tego zestawu [b]radeona HD6850 gigabyte OC[/b] i nie wiem czy ten zasilacz uciągnie ten zestaw.Nie chciałbym żeby był obciążony na 95%,może mi ktoś doradzić?
Obecna karta: 9800 gtx+

pomocnik
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam w stresie temp mojego HD 6850 Cyclone PE OC dochodzi do 64'C (w spoczynku ok 40) czy to normalna temperatura mam sterowniki od MSI 12.1? (sprawdzane w GPU-Z)

Edytowane przez po_moc
Igorrodz
komentarz
komentarz

@UP
Jak najbardziej prawidłowa. Temp karty graficznej HD6850 pod obciążeniem dochodza nawet do 80*C (wiem, bo miałem Radeona od MSI ale tego z czerwono-czarnym chłodzeniem).

  • 1 miesiąc później...
szatanek
komentarz
komentarz

Potwierdzam. Sam posiadam i w spoczynku odnotowuję 33*c-39*c (oraz przeglądaniu neta/gg/skype/microsoft office etc.). W grach - Diablo 3 - 56*c, Battlefield 3 (ultra, fhd) - 71*c-73*c max. Najwięcej w metro 2033 - 76*c rekord. Ale z tym nie ma problemu. Ważnym elementem dla tej karty jest chłodzenie - przymusowo aktywne. Moja wersja od Gigabyte radzi sobie bardzo dobrze, efektywne i przede wszystkim niesłyszalne chłodzenie. MSI jak najbardziej też b. dobre. Ogólnie każdy producent teraz stara się o jakość produktu oraz chłodzenie.

Igorrodz
komentarz
komentarz

[quote name='szatanek' timestamp='1338647041' post='1512921'] Ogólnie każdy producent teraz stara się o jakość produktu oraz chłodzenie. [/quote]
Z tym to nie przesadzaj, nie miałeś chyba nigdy nowych Palitów/Gainwardów ani Vertexów3D :jezyk:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.