x-kom hosting

Neostrada tp - Jaką predkość mogę wybrać

ChmielekPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobra, dzisiaj podpisana została umowa na 20 mb, w salonie powiedziano mi że nie powinno być żadnego problemu, Pani zademonstrowała jak te parametry wyglądają w ich systemie i podpisałem umowę na rok, cena wyjdzie mi na to samo co teraz bo będę płacił o 5 zł drożej za internet i o 5 zł taniej za telefon, w każdym bądź razie powiedziano mi że nową prędkość będę miał od 1 lutego i umowa mi się skróciła, ponieważ wprowadzili teraz coś takiego że jak się podpisuje umowę wcześniej to skracają te pozostałe miesiące. W każdym razie, dzięki serdeczne Panowie za pomoc, gdy dostanę nową prędkość to napiszę czy wszystko działa.
@wazka07 cena jest dość wysoka w porównaniu do innych dostawców ale jeżeli chodzi o jakość to jak dla mnie zasługują na 5, nie miałem z nią w ogóle problemów, zawsze chodziła dobrze, sporadycznie nie miałem neta przez kilka godzin ale to awaria systemów u nich, wiadomo, zdarza się.

wazka07
komentarz
komentarz

wchodziłam właśnie na stronę netii i różnice w cenach niewielkie, ale rozumiem , że to już jest kwestia indywidualna.
Jakich dostawców jeszcze miałeś na myśli? Ja poza ceną i jakością usług biorę też pod uwagę inne aspekty- darmowy abonament w pierwszych miesiącach, możliwość testowania etc. Zawsze jest to jakieś udogodnienie, tym bardziej , że umowy często podpisuje się na dłuższy okres, więc warto się z taką usługą zapoznać zanim podpisze się umowę.

kurczakos1
komentarz
komentarz

[quote name='Pawele' timestamp='1295197679' post='1172537']
Nie zmieniają się, jedynie lekko się zmieniają jak przełączają Cię z ADSL2 na ADSL2+.[/quote]

Oczywiście, że się zmieniają. Przy zwiększaniu przepustowości parametry się pogarszają, jednak w tym przypadku na skutek dużego zapasu w postaci SNR, nie powinno być problemu.

ChmielekPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Hmm, bardzo się zdziwiłem, dziisaj podłączyli mi chyba juz 20 mb/s, jednak na speedtescie pokazuje tylko 15, mam się czymś martwić czy poczekać?
[URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://www.speedtest.net/result/1119810009.png[/IMG][/URL]
A w routerze wygląda to tak: [url=http://www.bankfotek.pl/view/870662][img]http://www.bankfotek.pl/thumb/870662.jpeg[/img][/url]

Pawelee
komentarz
komentarz

SNR strasznie spadł, nie masz nic z linią? Jest ona stara/nowa? Jeśli masz 500 m do centrali to powinno śmigać maksem 20 mega a w przyszłości 40 (które TP testuje). Router nie łapie pełnej synchronizacji. Spróbuj u TP uzyskać informacje, ewentualnie wezwij techników i niech sprawdzą okablowanie bo coś ten margines za niski. Czasami przez jakieś nie łączenie lub zwieranie właśnie są takie złe parametry.

ChmielekPL
komentarz
komentarz

Wcześniej pokazywało 15 teraz 5, 2 dni temu do nich dzwoniłem powiedzieli że prędkosć będzie od nowego miesiaca, minęły 2 dni a coś już kombinują, coś jest nie tak.

Pawelee
komentarz
komentarz

Jaka data jest na aneksie? Chodzi mi o datę rozpoczęcia świadczenia usługi.

ChmielekPL
komentarz
komentarz (edytowane)

01.02.2011 teoretycznie od tej pory powinno być 20 mb/s, tak mi powiedziano 2 dni temu, dzisiaj dzwoniłem, powiedziano że 20 mb/s jest już podłączone.
Zadzwoniłem do techników, w ciągu 48h maja dać znać o co chodzi. Ale teraz mam inny problem. Neostrada jest dzielona na 2 komputery, u mnie jest normalnie po kablu, a na drugim kompie jest to na takiej zasadzie: od mojego routera takim kablem jak od radiówki do anteny nadawczej, od anteny nadawczej do drugiej anteny odbiorczej, od anteny odbiorczej, kablem takim jak od radiówki do komputera. Problem polega na tym ze u mnie jest te 15 mb a na drugim komputerze jest nie całe 4, wiecie o co może chodzić? Dodam ze odległość miedzy antenami jest mała, nie więcej niż 15 m po linii prostej.

szaki
komentarz
komentarz

A ile masz metrów kabla łaczącego anteny z kartami sieciowymi i ile konektorów (czyli złaczek) za długie kable i mnogość złaczek moga skutecznie tłumić sygnał. jaki router i w jakim standardzie wi-fi chodza sprzęt czy czasem gdzies nie w b zamiast g lub nawet n b zapewnia do 10 Mb max czyli w praktyce 0koło 5Mb reszta to opakowanie w dane potrzebne do transferu np. zbaezpieczene sieci. Przy standardzie G jest to teoretycznie 54 Mb/s praktycznie w testach tanich routerów jest to około 18 Mb minus straty na odleglosci anteny i kable to tez moze skutecznie przycinać łacze.

ChmielekPL
komentarz
komentarz

U mnie, czyli antena nadawcza to 10 m kabla, antena odbiorcza to poniżej 10 m kabla, nie wiem ile dokładnie bo to nie moja ale na 100% poniżej. Wracająć jeszcze do tamtej sprawy, jak teraz te 20 mb mi nie chodzi bo za słabe parametry, połączenia nie zrywa, chodzi tak jak powinno chodzić ale jest o 5 mb mniej, oni w ciagu trwania umowy(rok) mogą coś zmienić i 20 mb ruszy? Byli technicy ale nie migrowałem, bo przeczuwam że z tą migracją będzie sporo problemów i będę na jakiś czas odcięty od internetu, według mnie bardziej się opłaca, bo 5 mb mam praktycznie za 5 zł, powinienem mieć 10 mb za 5 zł no ale cóż, lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu, myślę ze dobrze zrobiłem że nie migrowałem, bo naprawde nawet te 15 mb sięga mi do 2 mb/s a 1.8 mb/s to standard.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.