x-kom hosting

Neostrada tp - Jaką predkość mogę wybrać

ChmielekPL
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, posiadam neostrade tp 2 mb/s na dniach kończy mi się umowa i nie mogę powiedzieć bo jestem z niej zadowolony, dzisiaj dzwoniłem do nich aby dopytać się ile linie wyciągną teraz, rok temu było to max 2 mb teraz powiedziano mi że w granicach 6-10 mb lecz 20 mb również może pójść bo mam nie wielką odległosć od centrali(500 m) i powiedziano mi że można zaryzykować, i mam do was pytanie, czy ktoś z Was ma taką prędkosć która teoretycznie u Was nie powinna być osiągalna ale jednak jest osiagalna? Chciałbym wziąść te 20 mb, co możecie doradzić, brać czy nie? Prosze o szybką pomoc.

szaki
komentarz
komentarz

Jak weźmiesz 20 Mb a nie bedzie działac zawsze mozna zrezygnowac na własne zadanie jesli bedzie zrywac połczenie i przejsć na nisza predkość

ChmielekPL
komentarz
komentarz

Właśnie tak mi powiedziano ze jak nie będzie chodzić to można do nich zadzwonić i niby mogą zmniejszyć prędkość ale ja to wtedy będzie wyglądąło z abonamentem? Ten sam czy zmniejszą?

szaki
komentarz
komentarz

zmniejszą łaski nie robią. Tylko jak bedze zrywac trzeba zadzwonic do nich i powiedziec ze nie działa dobrze bo smai nie zmienia

ChmielekPL
komentarz
komentarz

Aha, rozumiem, czyli bez wahania podpisywać na 20 mb, jak będzie zrywało to zmniejszać na 6 lub 10, tak? Mówiono mi że osoba z mojej okolicy ma do centrali ponad 1 km i chodzi jej 20 mb no ale te ich chwyty marketingowe, nie wiem czy temu wierzyć.

wazka07
komentarz
komentarz

zawsze możesz wziąć przecież net na próbę. Przynajmniej możesz sobie osobiście wszystko przetestować, a usługa pewnie będzie tańsza, bo jednak w przeciągu ostatnich 2 lat wiele się zmieniło. Ostatnio te ceny spadły o 25%

Krzysiek6
komentarz
komentarz

20mb/s nie jest wszędzie obsługiwane. Osobiście parę dni temu podpisałem umowę z Neostradą na 10mb/s. Teraz jest promocja "wymarzony internet", 64zł za 10mb/s. Moim zdaniem bardzo korzystna oferta.
Można także za free odebrać od nich pena 4GB, lub jakiś nowy modem do Neostrady. Wybrałem modem, sprzedam. Uważam, że internet przez USB to nie internet ;)

Controll
komentarz
komentarz

Ja mam 20mb/s właśnie z tp. Mieszkam około 300-400 metrów od szafy.

Bierz bez wahania.

U mnie dochodzi czasami nawet do 25mb/s.

Polecam z całego serca :D.

40gb przez noc to nie wyczyn przy takim łączu.

Zostawiłem o 1 rano do ściągania 40gb i ustawiłem autowyłączenie.

O 7 rano komputer był wyłączony i chłodny.

szaki
komentarz
komentarz

40 gb przez noc to nie super wyczyn to jest okolo 5 GB. jakbys mógł podać paramerty lini chciazby orientacyjnie. Jsli jestes naprawde tak blisko DSLAM to mozesz brac 20 smiało

ChmielekPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Powiedziano mi że 500 m nie wiem jak ta centrala wygląda ale mam taką pracę że codziennie robie setki kilometrów i swoją okolice znam jak własną kieszeń a żadnej centrali nie widziałem niestety. Jeżeli moge zapytać to centrala to ma być jakiś budynek, odbiornik czy co? Powiedziano mi dokłądnie tak:" Teoretycznie maksymalnie pójdzie u Pana 6 mb/s jednak jest to na 100% zaniżone i 10 mb/s może Pan spokojnie brać, jednak miałem ostatnio przypadek z osobą z Pana okolicy która ma ponad 1 km do centrali i ma 20 mb/s i ta osoba nie skarży się na zrywanie połączenia lub braki w prędkosci, w każdym razie można zaryzykować 20 mb/s". Taką dostałem odpowiedź od konsultanta tp, ile w tym prawdy to nie mam pojecia bo dobrze znam te ich chwyty.
oo i bym zapomniał, czy jeżeli zdecydowałbym się na te 20 mb/s to od kiedy będę miał nową prędkosc? Dodam ze bieżąca umowa wygasa mi dopiero w marcu.

szaki
komentarz
komentarz

Ja w TP czekałem tydzien czasu na nową predkość. a zmiana opłaty od dnia wejscia w zycie nowej umowy czyli u ciebie to marzec

ChmielekPL
komentarz
komentarz

Czyli nową prędkosć będę miał mniej więcej po tygodniu, do marca będę płącił za 20 mb tyle co za 2 mb/s czyli 69 zł z groszami a od marca będę musiał już płacić tyle ile teraz się płaci, tak mam to rozumieć?

szaki
komentarz
komentarz

Tak

ChmielekPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzisiaj z ciekawości zadzwoniłem jeszcze raz i zapytałem się czy te 20 mb/s ruszy, po prostu nie wiem co mam myśleć, raz mi mówią że powinna ruszyć, dzisiaj sie dowiedziałem że technicznie raczej te 20 mb/s nie ruszy, nie wiem co mam teraz robic. Dzwoniłem do nich 4 razy i za każdym razem mówiono mi cos innego 2 konsultantów powiedziało że 6, maksymalnie 10 a dwóch pozostałych że 20 bez najmniejszego problemu. Nie chciałbym podpisywać na 10 mb/s bo to jest różnica zaledwie nie całych 5 zł.

kurczakos1
komentarz
komentarz

Jesteś kobietą z ZNP? ;P Chłopie, bierz te 20Mbps, niczym nie ryzykujesz. W razie problemów możesz nawet odstąpić zupełnie od umowy. Z tymi parametrami linii, też różnie bywa. Mnie przy 6Mbps router wskazywał 35dB tłumienia (mam 1,6km) co było już sporą wartością, ale okazało się że po zwiększeniu przepustowości na 10Mbps w narzędziu TP pojawiło się zaledwie 22dB. Łącze stabilne bez żadnych zrywek.

ChmielekPL
komentarz
komentarz

Właśnie powiedziano mi że mam 25 dB, czy to wystarczy na te 20 mb? Zrozumcie mnie, już mam takie doświadczenia, tp czasami słodko mówi że można zejść na niższy abonament itd a tak na prawdę tylko kit wciska bo dostaje prowizje za to że przekonają klienta żeby przedłużył umowę, im tak na prawde tylko na tym zalezy, równie dobrze może być tak że 20 mb/s nie pójdzie a z przejściem na niższą prędkość może być kupa problemów więc wolę mieć jak najwiecej pewności że te 20 mb/s u mnie ruszy. Wiem że marudzę ale miałem już z nimi nie jeden problem.

kurczakos1
komentarz
komentarz

Również i na infolinii TP zdarzają się czarne owce, ale jest ich tu relatywnie mało. Co do 25dB to masz je już teraz, czy zrobili Ci symulację łącza na 20 Mbps?

ChmielekPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Podobno symulacja. Ja jestem w tym zielony ale wygooglowałem że można sprawdzić jak wyglądają parametry lini, zajrzałem w ustawienia routera i wygląda to następująco:
[url=http://www.bankfotek.pl/view/864792][img]http://www.bankfotek.pl/thumb/864792.jpeg[/img][/url]
Teraz mam internet 2 mb/s i router tp-link TD-W8910G
Jak myślicie, ruszy na takim czymś te 20 mb?

Pawelee
komentarz
komentarz

[quote name='ChmielekPL' timestamp='1295097677' post='1171215']
Podobno symulacja. Ja jestem w tym zielony ale wygooglowałem że można sprawdzić jak wyglądają parametry lini, zajrzałem w ustawienia routera i wygląda to następująco:
[url=http://www.bankfotek.pl/view/864792][img]http://www.bankfotek.pl/thumb/864792.jpeg[/img][/url]
Teraz mam internet 2 mb/s i router tp-link TD-W8910G
Jak myślicie, ruszy na takim czymś te 20 mb?
[/quote]

Masz ADSL2+ ?

Spokojnie pójdzie 20 mega. Nawet będziesz mógł jeszcze podkręcać SNR jeśli masz taką możliwość.
SNR jest w okolicach 30 a im większy tym lepszy.
Szumienie też jest dobre, wychodzi na to, że masz nie całe 2 KM do DSLAM'u (centrali).

ChmielekPL
komentarz
komentarz

Tak, tak, router jest ADSL2+ a od tp dostałem informację że do centrali mam 500 m.

Pawelee
komentarz
komentarz

Aha, to znaczy ja podzieliłem tłumienie przez 13,8 bo tak też można.

ChmielekPL
komentarz
komentarz

Mógłbyś wyjaśnić co to znaczy, bo ja nie za bardzo siedzę w tych tematach, ale mam jedno pytanie, załóżmy że te 20 mb ruszy, parametry linii wyglądaja tak jak wyglądają, a teraz mam 2 mb/s, po przejściu na 20 mb te parametry mogą spaść, czy wszystko będzie tak samo?

Pawelee
komentarz
komentarz

Nie zmieniają się, jedynie lekko się zmieniają jak przełączają Cię z ADSL2 na ADSL2+. Parametry masz dobre także nie ma problemu z 20 mega. Masz dużo SNR (marginesu) w dobrych routerach możesz jakoś to ustawiać nie wiem sam jak, ale wyciągasz jeszcze więcej np 21 czy tam 22 mega kosztem pingów czy czegoś tam ale tego to już dokładnie nie wiem.

Nie wiem jak ten Twój router ale do takich prędkości podobnież dobre są te lepsze routery z zaawansowanymi ustawieniami. Netgeary DGN 2000 lub 2200 są do tych spraw jednymi z najlepszych routerów, jak komuś linia nie trzyma albo do konfigurowania, ale mają i swoją cenę.

dream.
komentarz
komentarz

Tam 20mb w Neostradzie... Ja tam bym nie brał, ale to jest moje zdanie.

wazka07
komentarz
komentarz

@dreaM. - dlaczego byś nie brał? tzn. z czego to wynika- jakość? cena?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.