x-kom hosting

jak spalić swojego kompa??

matiZaw
utworzono
utworzono

na początku to siemka wszytskim.

Powiem prosto z mostu.

Chcę spalić swojego kompa :evil: , bo to jest jedyny sposób, żeby zmusić mojego tate do kupna nowego. Jestem zdecydowany na 100%, że to zrobie w okolicach swiąt Bożego narodzenia z tego powodu, że wtedy bedą niezłe promocje na sprzęt a takze dlatego, ze tata dostanie bony z zakładu chyba na 500zeta. oczywiście reszte bedzie trzeba dopłacić, no ale, o to sie nie martwie. Włączenie czy wyłączenie czegoś w biosie nic nie da , bo tata po tym "wypadku" komputer zaniesie do serwisu. niestety musi być spalony. Wiem jak podnieść napięcie w procesorze i zwiekszyć w nim taktowanie a także zwiększyć taktowanie karty graficznej żeby się przegrzała, dla przyspieszenia efektu coś pomajstruje przy wiatraczku żeby przestał działać... problem polega na tym, ze na bank przyłaczy się do wytropienia przyczyny mój chrzesny , który jest dobry w te klocki i może coś wywęszyć,

i o to moje pytania:

czy da się jakoś spalić płytę główną i kości ram?

czy do spalenia płyty głównej i kości ram potrzebny jest jakiś specjalny programik czy to się robi z biosu

czy przy zwiększaniu napięcia nie pójdzie czasem także i zasilacz?

czy przy próbie podkręcenia karty graficznej może spalić się równierz mnitor<CRT>

NO I OSTATNIE ALE I CHYBA NAJWAŻNIEJSZE PYTANIE:

czy tą zbrodnie można wykryć w jakimś serwisie?? :028: :028:

jak sobie przypomne pozostałe pytania to się odezwe

Lisu_09
komentarz
komentarz

Świetny pomysł ....ehh

mat159
komentarz
komentarz
czy da się jakoś spalić płytę główną i kości ram?

czy do spalenia płyty głównej i kości ram potrzebny jest jakiś specjalny programik czy to się robi z biosu

czy przy zwiększaniu napięcia nie pójdzie czasem także i zasilacz?

czy przy próbie podkręcenia karty graficznej może spalić się równierz mnitor<CRT>

Oczywiscie. Wystarczy wszystko ulozyc na jednym miejsc, polac benzyna i podpalic. Dla polepszenia efektu mozna dorzucac co jakis czas palnych materialow. Wszystko freeware.

czy tą zbrodnie można wykryć w jakimś serwisie?? :028: :028:

Jesli postapisz wg mojej wskazowki nie beda mieli co wykrywac.

A jesli jeszcze ci chodza po glowie takie glupie pomysly to lepiej oddaj tego kompa komus kto potrzebuje i powiedz rodzicom ze ukradli.

Lisu_09
komentarz
komentarz

mat159, Podałeś dobry sposób ale dobrze też jest urządzić grilla zaprosić znajomych i smażyć kiełbaski.

Bamu
komentarz
komentarz

A ja chciałbym zobaczyć co sie dzieje z kompem który spadł z 10 piętra :D

Gość
komentarz
komentarz

matiZaw, Jaki masz procesor? AMD czy INTEL? Jeżeli AMD, to w prosty sposób spalisz go odłączając wentylator na procesorze, tak samo kartę graficzną, razem z prockiem może spalić się płyta główna i ram. Mogą spalić się także zasilacz i napędy.

Lisu_09, mat159, Bamu, Bądźcie poważni! Wszystkie wasze posty są offtop'em.

danielmaxer
komentarz
komentarz

a nie lepiej żucić pod pod pociąg??????

mat159
komentarz
komentarz

puciek, ja jestem smiertelnie powazny. Niszczenie sprawnego sprzetu to dla mnie marnotrawstwo i glupota. Jesli mimo to uwazasz ze zrobilem OT - przepraszam, juz nie bede.

blue555
komentarz
komentarz

Jak masz słaby zasilacz, podkręć wszystko maksymalnie, zaczekaj aż spali się zasilacz i reszta. Może to pomoże, jak nie, to podjusz go zapalniczka od spodu :D

Gość
komentarz
komentarz

danielmaxer, blue555, Jesteście niemożliwi :D , mat159, Dla mnie to też jest świętokradztwo, ale gość potrzebuje pomocy i powinniśmy mu jej udzielić. Nie tylko w naprawie, ale też i w zepsuciu. Wiem, że takie rozwiązanie to jest ostateczność, ale .... to jego wybór!

ptasior360
komentarz
komentarz

jak już chcesz go zepsuc to kup na allegro identyczną pamięć ram, karte graficzną tylko że zepsute i wepnij do kompa.Powiedz że się zepsóło, a tamtą karte sprzedasz i będzie kasa ;)

olej3232
komentarz
komentarz

Rozkręć kompa, wyjmij płyt główną, połóż na obudowie i włącz zasilanie! Wtedy może się spalić dosłownie wszystko! Możesz też na włączonym kompie przejechać czymś metalowym po płycie, ale mogą zostać ślady.

sellston
komentarz
komentarz

jak ktos mówił masz 2 wyjscia ( takie sensowne :D ) :

1. odpiąć wszystkie wiatraki i czekac ąż sie popsuje ( mozliwe że będzie działać i pół roku i nic sie niestanie )

2. wyjąć wszystko z kompa położyć płyte na czymś co przewodzi prąd, podłączyć wszystko co chcesz spalic i włączyć zrobi się pie***lut wtedy wszystko złóż do kupy i powiedz że sie samo popsuło :)

olej3232
komentarz
komentarz
1. odpiąć wszystkie wiatraki i czekac ąż sie popsuje ( mozliwe że będzie działać i pół roku i nic sie niestanie )

Pół roku bez chłodzenia?? Ja daje max kilka min. pod warunkiem że to AMD. Intel ma zabezpieczenia i się po prostu nie włączy!

Jeśli masz słaby zasilacz to możesz podkręcić proca na max, i czekać aż spłonie, ale za dużo z tym roboty i na końcu może sie okazać że nic się nie spaliło tylko komp nie chciał wstać z takimi ustawieniami (w serwisie sobie z tym poradzą)

Najlepiej płyta na obudowę i po sprawie!

P.S. Zlituj się nad biednym komputerkiem!

matiZaw
komentarz
komentarz

no cóż, może jak dorosne, za 30 lat wspomne tą stytuacje to powiem: "tak, Lisu_09, mat159, Bamu i danielmaxer mieli racje"<<w sumie to tak naprawde mają racje ale !#%&^#$$@ to>> źle postąpiłem itp itd." Ale na dzień dzisiejszy jakoś tak mało się przejmuję tym, że to jest nieodpowiedzialne,nieetyczne, niemoralne , niedobre, złe, karygodne, że to marnotractwo, gupota, idiotyzm, durnota ,niepotrzebny wydatek<chociaż moim zdaniem potrzebny i to bardzo>>, że to pokazuje jakim jestem egoistą, ograniczonym człowiekiem, podstepną żmiją chcą wykorzysać , oszukać i manipulować swiomi bliskimi, że powinienem się cieszyć z tego co mam bo dzieci w afryce czy azji nie mają nawet setnej czy tysięcznej tego co posiadam ja, że w końcu gdybym ja był na miejscu mojego taty i oszukałby mnie mój syn, tak jak ja próbuje oszukać swojego tate teraz, to czuł bym się okropnie.Wiem też że daje swoim przekładem swiadectwo i obraz dzisiejszej młodzierzy , która zrobi wszytsko by tylko osiągnąć swój cel nie patrząc na więzy rodzinne i ich cierpienie, wiem że w pewnien sposób biorę udział w wyścigu szczurów, że to ja powinienem szukać pracy i odkładać na ten nowy wymarzony komputer, mało tego, powinienem jakbym oczywiście już pracował to oddawać rodzicom kase za to ,że mnie utrzymują, że wogóle powołali mnie na ten piękny swiat , który swoimi czynami niszcze nie bacząc na degradacje środowiska spowodowaną szczątkami starego zniszczonego komputera, wiem też że takimi sprawunkami bluzgam dobre imie mojej rodziny czy nawet naszych wieszczów narodowych

<<swoją drogą jestem pewnien że gdyby w czasach Chopina czy Mickiewicza istniał komputer rodzice na pewno co jakiś czas kupowaliby im nowe bo na starych nie dałoby się grać>>, wiem teżze skazuje się tym czynem na iweczne potępienie. Uwierzcie mi ja też wolałbym żeby tata kupił kompa bez niepotrzebnego niszczenia, w takim wypadku starego kompa oddałbym komuś biednemu ale i zarazem uzdolnionemu , mądremu , komuś kto dobrze by sie uczył a nie stać by go było na własny, tak by ta osoba mogła jeszcze bardziej pogłębiać swoje horyzonty, komuś komu nie zależałoby tylko na grach, ale poszerzałaby ta osoba swoją wiedze, może nawet zaczeła by robić coś kreatywnego, jakieś animacje komputerowe, jakieś programy stwarzać , to byłoby pięknym początkiem takiego drugiego Bagińskiego:D, ale od razu uprzedzam że odpada opcja zeby powiedzieć tacie cośw stylu: "wiesz co tato masz wybór albo kupisz mi nowego kompa po dobroci ,a starego sprzedamy na części lub oddamy jakiejś biednej osobie albo spale go ,wtedy będziesz musiał kupić mi nowego kompa bo przecierz jest mi tak niezbedny do moej edukacji "

opcja podpalenia też odpada:D chyba poprostu umocze styki od ramu i włoże z powrotem do płyty głównej, dodatkowo przejade lekko mokrym pędzelkiem po tych metalowych scieżkach na płycie głównej i podkręce reszte podzespołów<<znaczy najpierw podkręce i dopiero później zamocze części>> i poczekam ,aż tata sam uruchomi kompa w celu poczytania informacji na necie, lub też postaram sie żeby w momencie właczenia przeze mnie był w pobliżu lub nawet koło mnie. Być moze wcale tego nie zrobie, może sie zdarzyć ,że jednak zlitują się nade mną i w te święta kupią nowego kompa w końcu stary jest już dłużej niż to moje mieszkanie ,a przeprowadziłęm się tutaj ok 6 lat temu.

Mam jeszcze jeden pomysł, zrobie go gdzieś tak we wrześniu bo ostatnio za często rozmawiałem z nimi o kupnie nowego, to było by podejrzane. Mianowicie nie do końca wiem jeszcze jak ,ale sprawie żeby komputer stał się jeszcze bardziej wolny niż jest teraz...zwłaszcza podczas przeglądania neta, niech się często zacina, tata na pewno zauważy pogorszenie pracy komputera i pójdzie się zapytać serwisantów czym to może być spowodowane, oni jak to mają w swoim zwyczaju odpowiedzą" no cóż, ten komputer jest już naprawde stary, poprostu zmęczenie materiału, nie wiele osób trzymałoby taki złom w domu, tylko niepotrzebnie prąd żre, nie zastanawiał się pan nad kupnem nowego?? teraz mamy taką niezłą promocje , bardzo przyzwoity zestaw za jedyne XXXXzł " Może się udać, tym bardziej że Ci kolesie to troche naciągacze , BTW kiedyś jak nie potrafilem jeszcze zbyt dobrze instalować systemu , to by przypadkiem samemu mi się nie udało wyłaczyli opcje rozruchu z płyty, tak bym za każdym razem z każdym porblemem chodził do nich, ale w sumie to można było się tego spodziewać , jak zobaczyli że sie nie znamy , że zaczeliśmy im ufać postanowili naciągnąć jeleni, cóż za niewiedze się płaci.

dobra kończe bo sie za bradzo rozgadałem

[ Dodano: 2007-08-23, 00:36 ]

puciek,olej3232,sellston,ptasior360 dzięki za pomoc, co do kupna na allegro uszkodzonych rzeczy też niezły pomysł, ale kompletowanie tych popsutych czesci może zająć nawet i rok lub dłużej, do świąt jeszcze daleko może akurat się wasze pomysły nie przydadzą, było by zajebicie ,ale jak zajdzie taka konieczność.....no cóż.....

neon33
komentarz
komentarz

Bierzesz dezororant,zapalniczkę odpalasz jedno i drugie i tak se jeździsz to procku i płycie głównej.Będzie widoczne nadpalenie części i jak się spiszesz to komp się już nie odpali.

olej3232
komentarz
komentarz

neon33, średni pomyśł! W najlepszym wypadku możesz się poparzyć, lub puszka może zrobić bum a poza tym widać kiedy coś jest z zewnątrz przypalane a kiedy się samo spaliło!

ziom
komentarz
komentarz

Ja tylko powiem, że warto tylko spalać tylko te rzeczy, które Ci się niepodobają.

A np. po co palić nagrywarkę DVD ? albo zasilacz ? za te pieniądze będziesz miał więcej na kupno nowego :)

Więc zaczynamy :)

Poodkęcaj wszystkie wiatraczki w kompie, zamknij obudowę, i zacznij podkręcać procesor w bios'ie.

Karte graficzną spalisz wkładając ją do kompa, po kąpieli w brudnej wodzie :D

Jeśli byś mieszkał na wsi, w lato mógłbyś zostawic go wlączonego w czasie burzy :)

Na 50% przy uderzeniu w linie energetyczną, posiadałbyś kompa - trupa :)

Znam jeszcze inne sposoby, ale są one niebezpieczne :D

matiZaw
komentarz
komentarz

mam teraz inne pytanie:

czym różni się AGP, PCI i PCI-EXPRES??

czym różnią się od siebie PCI od PCI-EXPRES

jak przepuszczam pewnie nie bedzie dało się pod PCI podpiać karty graficznej PCI-EXPRES

pytam o to bo znalazłem oferte na allegro uszkodzonego GeForca 6600 512DDR2 za 13 zeta, chyba problem jest z kondensatorkami<<koszt wymiany 50zeta>> chciaż ciężko ocenić to ze zdjęcia, gdyby się tak dało , może wcale bym się do tego nie dopuścił i uzbierałbym jeszcze na Ramy i byłoby git.

W dziale zestawy komputerowe jeszcze poporsze was o wycene dwóch komputerów, jednego mojego a drugiego mojego qmpla

[ Dodano: 2007-08-23, 17:26 ]

ziom, problem w tym, że ja wcale nie mam nagrywarki DVD :oops: , jestem pewnien że za gdzies tak 1000-1200zeta kupie taki komputer w okresie świątecznym<<chciażby z tesco>> :evil: że w porównaniu z tym moim aktualnym to to będzie jak przeskok z pierwszego koputera enigma do współczesnych komputerów wojskowych z procesorem 80-cio rdzeniowym :zez:

olej3232
komentarz
komentarz

Najprościej mówiąc PCI-EXPRESS to nowszy typ AGP, różni się przede wszystkim przepustowością. (służy do podłączania karty graficznej)

PCI magistrala służąca do podłączania sprzętu typu modem, karty sieciowe tunery TV itp

AGP starsza magistrala służąca do podłączania kart graficznych!

[ Dodano: 2007-08-23, 18:19 ]

komputerów wojskowych z procesorem 80-cio rdzeniowym :zez:
nie ma takich procków! Superkomputery to platformy wieloprocesorowe. Mają 1 czasem dwa rdzenie, ale takich procesorów jest naprawdę dużo! :)

Ale jeśli komp naprawdę taki stary jak piszesz to porównanie trafne!

Kamik47
komentarz
komentarz

sciag z internetu DARMOWY program do podkrecania procesora karty i karty graficznej, sciag chlodzenie bardzo szybko wlacz kompa i podkrec go na maximum maximum daje mu max 20sekund ;] u mnie nie zdazyl sie wlaczyc :| (na polu bylo cieplo okolo 40*C) Jak ci sie uda to przytopisz gdzies ramy i plyte glowna i wentylator. po spaleniu kompa zaloz wiatraczki przykrec mocno ( jak fabrycznie) i nie powinni sie kapnac bo jak? albo zatrzymaj dlugopisem wiatraczki tez bedzie nie trzeba odkrecac:D no albo hmm zalej go woda / herbata tak hlusnij po 3h pracy :) powiesz ze stara zalala jak myla obudowe albo co ;] no nie wiem ;/

polecam dla ciebie to :http://www.mojegry.pl/MojeGry_1151.html

matiZaw
komentarz
komentarz

gierka fajna:D thnx Kamik47 ale skąd ja wezme taką sekretarke????? O_o i ciuchy takiego jaskiniowca:D no ale tak poważnie przeszliście całą tą gre? ja znalazłem 5 z 6 opcji i za ch***a nie wiem jaka jest 6:D

pozdrawiam zapalnony piroman:D

Kurzun
komentarz
komentarz

Albo weź palnik acetylenowo - tlenowy i podpal komputer. A tak poważnie to zdejmij wentylator z procka i po sprawie.

Sean
komentarz
komentarz

wiesz co...niedobrze mi się robi od takich tematów ale jak spalić to spalić...zadzwoń do rosji i spytaj się czy nie mają nie potrzebnej bomby atomowej...postaw koło jednostki i idz pograć w piłke... na pewno podziała

Gość
komentarz
komentarz

Hahah ale macie pomysły :lol:

Co do spalenia, to tak jak mówili, odłącz wiatraczki i dla pewności weź spryskiwacz i go troche zmocz... xD Na bank sie spoly :D

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.