x-kom hosting

Router WiFi

ADAMADAM
komentarz
komentarz

No tak ale to dwie inne technologie nie da się tego pogodzić router pod Neostradę (ADSL) nie będzie działał na DSL- u... Jedyną opcją jest dokupienie do routera DSL modemu i wtedy kiedy będziesz potrzebował podłączyć Neostradę wykorzystasz modem...

MySoul
komentarz
komentarz

Ok, w takim razie pomińmy neostradę. Jaki router wifi będzie współpracował z asterem?

ADAMADAM
komentarz
komentarz (edytowane)

Każdy router DSL np [url="http://allegro.pl/netgear-wnr1000-wifi-n-router-150mbps-wawa-gratis-i1326515595.html"]wnr1000[/url], wrt120n... Lepiej do tego typu sieci brać routery z N, prędkości bardzo szybko rosną, 25Mbit/s to już żaden hit dlatego lepiej mieć już coś szybszego od standardu G...

nnotna
komentarz
komentarz

No w zeszłym roku jak pisałem o Nkach to często ludzie pukali się w głowę, że u nas łącza jeszcze długo nie przyśpieszą, a jednak polscy providerzy potrafią zaskoczyć i również sądzę, że routery na N nie będą niczym ponad, chyba, że ktoś całe życie chce pracować na neo 1mb :)

ADAMADAM
komentarz
komentarz

No jasne UPC już ma w ofercie 120 Mb/s, na taką prędkość już zwykłe G nie wystarczy. Szczerze mówiąc routery z G po WiFi ledwo uciągną 18 Mb/s więc żeby mieć coś więcej trzeba posiadać router z N, i to najlepiej pełną...

nnotna
komentarz
komentarz

Te pół enki są chyba tylko po to aby zapełnić lukę na rynku najtańszych routerów :) Japonią to może nie będziemy, ale to dobrze, że cały czas się rozwijamy.

MySoul
komentarz
komentarz

Ah... Trzeba mieć jeszcze komputer, który obsługuje technologię N. Mój laptok jest b/g... Jeśli będę miał mocniejsze łącze to i tak wchodzi jedynie w grę ethernet.

ADAMADAM
komentarz
komentarz

No zdecydowanie komputer to podstawa bez tego ani rusz... Karty WiFi z N-ką do kompa nie są drogie ostatnio widziałem na allegro za 30 zł, jakieś Tp-linka... Jak na kartę wystarczy.

nnotna
komentarz
komentarz

Dokładnie, to, że twój komputer w tej chwili nie obsługuje N to żadna przeszkoda, kupujesz sieciówkę na N i gotowe :)

MySoul
komentarz
komentarz

No tak, aczkolwiek wiąże się to z wepchnięciem do niego następnego wystającego elementu. A właśnie dlatego kupuję router wifi, żeby ograniczyć ilość kabli :) Do pełnego zadowolenia brakuje mi bezprzewodowego ładowania akumulatora :D I bezprzewodowego podpięcia zewnętrznych głośników. BTW w telefonie można zastosować słuchawki bluetooth, a w komputerze? Najlepiej WiFi ;] Chodzi o odtwarzanie dźwięku na głośnikach wierzy stereo (przez aux), teraz jest to rozwiązane kablem jack-2xcinch. Da się to zrobić?

Wracając do tematu: ile jest warty używany wnr1000? Ile max można za niego dać?

ADAMADAM
komentarz
komentarz

[url="http://allegro.pl/netgear-wnr1000-n150-router-i1323513999.html"]TU[/url] masz go za 50 zł i myślę że to odpowiednia i atrakcyjna cena... Co do wymiany karty mówiłem o kartach, które montuje się w laptopie i nic na zewnątrz nie wystaje (miniPCI):) Ciężko z tym bezprzewodowym ładowaniem akumulatora ;)

MySoul
komentarz
komentarz

Wiem, wiem :D Ale z dźwiękiem jest do zrobienia? Natchnęły mnie bezprzewodowe systemy gitarowe, tyle, że one niestety są straszliwie drogie no i wystają poza obudowę...

natiQ
komentarz
komentarz

Z dźwiękiem jest nieco inna sytuacja, bo mamy 3 opcje:
-najsłabsza jakość: zwykły transmitter FM, który podłączamy do kompa, a na wieży ustawiamy częstotliwość radiową,
-lepsza jakość: specjalny zestaw głośników bluetooth, nie wiem jak to gra i czy współpracuje dobrze z komputerem, ale moim zdaniem jak masz wbudowanego BT w laptopie to powinno śmigać,
-też dobra jakość: streaming muzyki przez wifi, wystarczy jak masz odpowiednie urządzenie odbiorcze ze standardem DLNA, np. konsolę PS3. Na kompie odpalasz media serwer i foldery stają się dostępne dla konsoli, którą masz podłączoną z głośnikami. Takie rozwiązanie działa też z nowymi telewizorami (z DLNA).
-inny sposób: jednoczesne przesyłanie obrazu i dźwięku, nie wiem jak sprawdzi się przy laptopie. Chodzi o adaptery, np. netgear wireless-n HD home theater.
Miej na uwadze, że żadne z tych rozwiązań nie jest idealne i nie zapewni jakości jak na dobrym kablu, a jeszcze lepiej na światłowodzie.
[quote name='Kojote' timestamp='1291069004' post='1132107']
No jasne UPC już ma w ofercie 120 Mb/s, na taką prędkość już zwykłe G nie wystarczy. Szczerze mówiąc routery z G po WiFi ledwo uciągną 18 Mb/s więc żeby mieć coś więcej trzeba posiadać router z N, i to najlepiej pełną...
[/quote]
Jak teraz spojrzysz na ofertę ASTER i UPC to masz najszybsze łącza 60Mb/s i 120Mb/s oraz 50Mb/s i 120Mb/s. W takim przypadku sama szybkość neta dyskwalifikuje sprzęt na 802.11g. Przez dosłownie kilka lat mamy ponad 100-krotne przyspieszenie domowych łącz :). A ja kiedyś zastanawiałem się jakim cudem w Japonii mają neta 100Mb/s...
Wracając do tematu-jeśli autor ma tylko 4Mb/s i nie zamierza w najbliższej przyszłości przekraczać granicy 15-20Mb/s to może spokojnie brać router z g (54Mb/s), np. WGR614.
WNR1000 za 50zł to dobra oferta.
[quote name='MySoul' timestamp='1291104067' post='1132163']
Ah... Trzeba mieć jeszcze komputer, który obsługuje technologię N. Mój laptok jest b/g... Jeśli będę miał mocniejsze łącze to i tak wchodzi jedynie w grę ethernet.
[/quote]
Wymiana karty sieciowej wifi nie jest żadnym problemem, odkręcasz śrubkę od spodu, zdejmujesz zaślepkę i wyjmujesz kartę z gniazda miniPCI/miniPCIe. Karty w standardzie N są do kupienia na allegro.

MySoul
komentarz
komentarz

Niestety nie mam wbudowanego BT, mój komputer miał go opcjonalnie, więc pewnie da się go dokupić. Ale pewnie korzystałbym z odbiornika zewnętrznego, ale nano, bo nie wystaje wiele poza obudowę. Tyle, że musiałbym kupić głośniki, a to słaba sprawa. Po co następne, skoro te są dobre. Jeśli jest jakiś odbiornik BT do wierzy, który można podłączyć przez cinch - to jest to! Albo w ten sam sposób, ale przez wifi. Ciekawe jest jeszcze to połączenie radiowe: jak wygląda taki nadajnik? Mogę jakiś link?

natiQ
komentarz
komentarz

http://supercena.istore.pl/pl,product,1157677,sony,hws,bta2w,adapter,2,kanaly,bluetooth.html
Tylko nie wiem, czy będzie działało ze zwykłym BT w lapku, czy trzeba takie 2, żeby zestawić połączenie.

MySoul
komentarz
komentarz

Mam już tego wnr1000. Działa :) Tylko jak ustawić w nim zabezpieczenia? Bo jak na razie, żeby się z nim połączyć nie trzeba wpisywać żadnego hasła. I jak wejść do jego konfiguracji przez przeglądarkę?

natiQ
komentarz
komentarz

Banalnie prosto :). Podłączasz najlepiej na kablu kompa z routerem i wchodzisz na stronę konfiguracyjną (w przeglądarce wpisujesz w polu adresu 192.168.0.1, jeśli nie wejdzie to 192.168.1.1). Podajesz domyślne dane logowania, nazwa użytkownika: admin, hasło: password. Później wchodzisz w zakładkę dotyczącą zabezpieczeń albo konfiguracji wifi i tam będziesz miał opcje do wyboru: WEP, WPA, WPA2. Weź WPA2 (AES) i wpisz porządne, długie hasło złożone z małych i dużych liter z cyframi. WNR1000 konfiguruje się w kilka minut, jakbyś miał problemy to wrzuć screena na forum i pytaj :).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.