x-kom hosting

Router WiFi

MySoul
utworzono
utworzono

Witam!
Proszę o pomoc w wyborze routera WiFi.
Potrzebuję napędzić 40m[sup]2[/sup], więc niezbyt wiele.
Teraz jestem podłączony przez Arris Touchstone'a, więc pewnie WiFi będę musiał podpiąć do niego, chyba, że się mylę?

Moje łącze to 4Mb

Zależy mi na:
-podłączeniu do niego drukarki(żeby działała bezprzewodowo)
-tyle dobrym zabezpieczeniu, żeby nie dało się go łatwo obejść(przez osiedlowych niedzielnych hackerów :))
-bezproblemowym działał ze smartphonem
-niezbyt wygórowanej cenie

Cena? Najlepiej jak najmniej. Powiedzmy, że 200 zł to optymalna cena, ale niechętnie ją przekroczę.

Proszę o propozycje :)

ADAMADAM
komentarz
komentarz

Potrzeby ci klasyczny router DSL np. wnr2000 kosztuje ok 150 zł posiada technologie N, więc jest szybki. Żeby zabezpieczyć sieć najlepiej ustawić klucz WPA... Czy masz drukarkę która posiada kartę WiFi?

MySoul
komentarz
komentarz

Nie, to są stare HP PSC 1210 i 1410. Z tego, co się zdążyłem zorientować potrzebny mi jest printserver, tak?

ADAMADAM
komentarz
komentarz

Dokładnie najlepiej było by go kupić w tym [url="http://allegro.pl/bezprzewodowy-serwer-druku-wireless-print-server-i1294244320.html"]linku[/url] masz to czego potrzebujesz plus obrazek poglądowy. Choć sprawa jest prosta podłączasz drukarkę do serwera wydruku a serwer wysyła sygnał do kompa...

MySoul
komentarz
komentarz

Chciałbym jednak, żeby serwer wydruku był zintegrowany razem z routerem wifi. Nie potrzebne byłoby wtedy następne urządzenie. Do tego ten print server ma śledzia, którego trzeba podłączyć do komputera. To rozwiązanie mi nie leży. Specjalnie chce print server, żeby ograniczyć wystające urządzenia/kable z usb.

ADAMADAM
komentarz
komentarz

Oczywiście nie musi to być ten serwer wydruku, który podałem w poście to był tylko przykład. Problem w tym że w większości routerów złącze USB nie służy do podłączenia drukarki, tylko do różnego rodzaju pamięci...

dewiant
komentarz
komentarz

Z tego co wiem to prócz np Asusa WL-500gP USB ze zintegrowanym serwerem wydruku ma także jego młodszy brat WL-500gP v2. Jednak musisz uwarzać, sam się na to łapałem, przy kupnie routera z wbudowanym serwerem wydruku najpierw sprawdź jakie modele drukarek obsługuje... Ja kupiłem sobie router z USB by mieć serw wydruku a okazało się że spośród licznych drukarek które obsługuje, moja to wyjątek...

MySoul
komentarz
komentarz

A gdzie mogę sprawdzić listę dostępnych drukarek? Nie mogę tego znaleźć.

dewiant
komentarz
komentarz

Z tego co wiem, to kiedyś było pod tym adresem: [url="http://www.asus.com/products1.aspx?l1=12&l2=0&l3=0&modelmenu=0&share=txt/30"]KLIK[/url], ale jak widzę, teraz już nie ma. Informacje takie powinny być na stronie producenta lub w instrukcji obsługi.

nnotna
komentarz
komentarz

Niestety z tym jest mały problem, bo lista kompatybilności choć obszerna to nie zawiera wielu modeli drukarek. Ja proponowałbym oddzielnie router jak np. wyżej wspomniany wnr2000, a co do print serverów to z nimi bywa różnie, czasem np jest tak: http://allegro.pl/3-szt-serwer-druku-print-server-warszawa-i1293997607.html

ADAMADAM
komentarz
komentarz

Kupienie oddzielnie print serwera to optymalne i do tego w miarę tanie rozwiązanie ewentualnie może jakaś karta sieciowa do drukarki....

MySoul
komentarz
komentarz

A ten print serwer od HP będzie współpracował tylko z produktami od HP?? I co będzie tańsze: karta sieciowa, serwer wydruku, czy wszystko zintegrowane?
W sumie chciałbym mieć wszystko w jednym, żeby nie mieć tylu urządzeń oddzielnie zagracających pokój.

ADAMADAM
komentarz
komentarz

Powinien współpracować bez problemu z innymi drukarkami. Myślę że najtaniej wyjdzie ci kupno print serwera i routera, jest to optymalne rozwiązanie myślę że jeden kabelek to jeszcze nie jest koniec świata ;)

MySoul
komentarz
komentarz

No powiedzmy, że rozważę ten serwer wydruku. Jaki do tego router? Byle nie kosztował wiele, nie potrzebuję nie wiadomo czego.

natiQ
komentarz
komentarz

Rzeczywiście teraz dużo routerów ma port USB, ale niewiele z nich obsługuje drukarkę na USB. Printserwer może być zwykły na kablu i wtedy podłączasz USB drukarki do printserwera a jego kablem sieciowym łączysz z routerem. Jest to najtańsze i najprostsze rozwiązanie, ale wymaga dodatkowo zakupu serwera wydruku. Chyba D-link miał routery z obsługą drukarek...ale już nie pamiętam jakie modele DIR. W każdym razie nie polecam ich, bo zraziłem się do tej firmy po chłamowatym DI-524. Wracając do routerów to Netgear WNR2000 będzie ok, ewentualnie droższy WNR3500L z otwartym softem.

ADAMADAM
komentarz
komentarz

Żeby sensownie to cenowo wyglądało to proponuje zakup wnr2000 cena to ok 150 zł, router jest w technologii "N" i ma dobry zasięg, do tego print serwer wspierający twoją drukarkę...

nnotna
komentarz
komentarz

Szczerze mówiąc jeśli nie potrzebujesz portu USB w routerze to nawet wnr1000 Ci wystarczy, chociaz najlepszym wyjsciem jest wnr2000 bo najlepiej wychodzi stosunek mozliwosci/cena

ADAMADAM
komentarz
komentarz

To już wszystko jedno najważniejsze żeby wybrać optymalne i stosunkowo tanie rozwiązanie, chociaż lepiej mieć w tych czasach i przy tym tempie rozwoju szybkości internetu router z pełną N -ką...

natiQ
komentarz
komentarz

Również polecam pełną n-kę, czyli WNR2000, a do tego kartę też wspierającą ten standard. Pamiętaj, że różnice w cenie są niewielkie, więc warto dopłacić do lepszego modelu. Z konfiguracją powinien poradzić sobie nawet dzieciak :).

  • 2 tygodnie później...
MySoul
komentarz
komentarz

Dzięki za pomoc, ale tak się zastanawiam, czy potrzebuję taki router. Tzn bardzo mi doskwiera jego brak i cały czas czekam na jakąś okazję, ale jest kilka innych (tańszych) rozwiązań nawet od netgeara. Więc dlaczego właśnie ten? Czym jest lepszy od DGNów? Chodzi o to, że nie mam szczególnie dużych potrzeb. Musi napędzić laptopa i smartphonea na kilku metrach kwadratowych. Przy 4mb. Nada się coś tańszego? Co?

ADAMADAM
komentarz
komentarz

Zdecydowanie do tego nada się nawet model niższy np. dg834 koszt jest niewielki tutaj masz go w bardzo dobrej cenie 49 zł... [url="http://allegro.pl/netgear-dg834-router-adsl2-4xlan-1xadsl-i1322962543.html"]TU:)[/url]

MySoul
komentarz
komentarz

To ciekawe, bo na innych aukcjach chcą za niego 170! Dla pewności: będzie współpracował z Asterem/TP/Netią? I nie będzie zrywał połączenia? Ważne, żeby był stabilny.

szaki
komentarz
komentarz

DG 834, proponowany przez Kojote jest pozbawiony Wi-F. Wersja DG 834 [b]G [/b]posiada Wi-Fi i w wiązku z tym jest droższa

ADAMADAM
komentarz
komentarz

Rzeczywiście he pomyliłem wersje a myślałem że znalazłem gradkę cenową, pomimo tego Aster to technologia DSL a TP, Netia to ADSL. Ze wcześniejszych wpisów wynika że potrzebujesz routera do złącza DSL... Od jakiego dostawcy masz neta?

MySoul
komentarz
komentarz

Właśnie od astera. Ale chciałbym również, żeby działał przynajmniej z neostradą. Ale najważniejszą i docelową siecią jest aster.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.