x-kom hosting

Kto jest za zalozeniem Irc/Czat

Czy jestes za stworzeniem:  

46 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Irc'a
      24
    • Czata forumowego
      19
    • To z?y pomys?
      3


Zarov
komentarz
komentarz

Zanim zostanie podjęta decyzja na ten temat powiem pare słów za IRCem...otóż jest jedną z najstarszych usług...powstał w 1988, czyli 19 lat temu. Nie każdy pewnie z Was był na IRCu i jeszcze więcej nie wie o nim nic. Otóż jest to zwykły czat, taki sam jak każdy inny, do rozmów na # wystarczy mieć zainstalowanego jakiegoś klienta IRCa, jest ich wiele więc każdy znajdzie coś dla siebie, i połączyć się z danym serwerem, następnie nic innego jak wejść na kanał. Bo jak wcześniej nie wspomniałem to na IRCu nie ma pokoi ale są kanały, oznaczane #. Dobra, ale powiecie czemu akurat IRC jak jest takim samym czatem jak inne? Proste. IRC jest lekko trudniejszy, przez co wątpliwe jest by jakiś tzw użyszkodnik przyszedł i narobił szkód. IRC nie wymaga javy, przez co nie "zamula" a pewnie nie każdy z Was ma nawet jave zainstalowaną, która nie oszukujmy się ma swoje humory :) A jak wygląda administracja tego? Otóż normalnie to każda osoba co wejście na pusty # zostaje opem, czyli operatorem...tu będzie inaczej. W razie czego wybierzemy sieć z serwisami, czyli kanał zostanie zarejestrowany na daną osobę, nicki też można zarejestrować, czyli ani nie stracimy # ani nie przejmą nikomu nicka. Co jeszcze...niektóre sieci oferują vhosty, czyli jest możliwość zamaskowania swojego hosta...Aha, jeszcze zamiast opów są halfopy :) Na tym skończyła mi się wena twórcza, lekko zamieszałem, ale w razie czego śmiało pytać.

http://pl.wikipedia.org/wiki/IRC

I tu o samych klientach:

http://pl.wikibooks.org/wiki/IRC/Klienty

Przemek
komentarz
komentarz

Widze ze IRc wygrywa.

Bardzo sie z tego powodu ciesze :D

Popek
komentarz
komentarz

Zakładajcie irc'a i koniec dyskusji :)

Przemek
komentarz
komentarz
Zakładajcie irc'a i koniec dyskusji :)

Przyjechal szef wszystkich szefow i znowu tyrania sie zaczela :D

Zarov
komentarz
komentarz
szef wszystkich szefow

W razie czego to kanał załozy się na niego :P

Przemek
komentarz
komentarz
W razie czego to kanał załozy się na niego :P

W zadnym wypadku.

Wszystkich by kopal :D

mat159
komentarz
komentarz

Hehe PoPeK pewnie juz planuje takeover :lol:

Popek
komentarz
komentarz
Przyjechal szef wszystkich szefow i znowu tyrania sie zaczela :D

Weź sie bo zmocze pampersy :lol:

Dla forum sb nie starczy na nasze pogoduszki :P

Czat powinien być

GoBi
komentarz
komentarz

ooo..... PoPek wrócił :))))))

Dla forum sb nie starczy na nasze pogoduszki

Zgadzam się :))))

Przemek
komentarz
komentarz
Dla forum sb nie starczy na nasze pogoduszki :P

To tak ale:

Czat powinien być

IRc jesli juz ;)

Lisu_09
komentarz
komentarz

IRc jesli juz ;)
No IRc lepszy jak dla mnie. Dałem głos na irc'a....
Zarov
komentarz
komentarz

czat1xg5.th.png

Forumowy czat... :bomba:

Przemek
komentarz
komentarz
Forumowy czat... :bomba:

Ale zes to ujal :P

WolfiK
komentarz
komentarz

Jestem za IRC :P

Zarov
komentarz
komentarz

No co? Tak wygląda forumowy czat z forum phpBB by przemo :) Normalnie Pegazus się kryje.

A na poważnie to z ciekawości chciałem sprawdzić jak to wygląda, imponująco...screena zrobilem na jednym z moich for i nie widziałem by były tam opcje do robienia "porządku" etc...

Popek
komentarz
komentarz

No to co? Do roboty! ;P

Przemek
komentarz
komentarz
No to co? Do roboty! ;P

Jak do roboty jak sie ankieta nie skonczyla :)

P.S.

70% waszego Spamu xD

Nie 70 a 99%.

Popek
komentarz
komentarz
No to co? Do roboty! ;P

Jak do roboty jak sie ankieta nie skonczyla :)

To kiedy bedzie ten czat?

70% waszego Spamu xD

Nie 70 a 99%.

Niee.... ja 70 % a ty 29 % :P

Zarov
komentarz
komentarz
To kiedy bedzie ten czat?

Po ankiecie i wtedy kiedy ustalę wszystko z Bizon11. Oczywiście zależnie od wyniku, bo jeśli jednak wygra czat to pewnie ktoś inny się tym zajmie.

Demerzel
komentarz
komentarz

Ignorant totalny jestem w tej materii. Poczytałem i IRC popieram. To będzie coś ciekawego.

Orbes
komentarz
komentarz

Mozna zawsze zalozyc i chat i irc :)

Zarov
komentarz
komentarz

Orbes, i pół osób tu i pół tam? Zbyt wielkie rozdzielenie.

EDIT

Zresztą nikt nic nie powiedział o czacie, jak to sobie wyobrażacie, gdzie, jak...

Orbes
komentarz
komentarz

Z chatem duzo kombinowania jest, zeby byly wystarczajace opcje moderowania. Chyba ze chcecie siedziec na polchacie, wsrod mnostwa reklam itp..

Nadal jestem przekonania, ze IRC bardziej pasuje do forum komputerowego, a nie o tokio hotel ;f

olej3232
komentarz
komentarz

Czy był by to czat czy irc i tak siedzieć na nim będą stali użytkownicy, więc myślę że ankieta powinna być głównie do nich skierowana! Część osób na tym forum nie wie co to irc, może słyszeli że coś takiego jest, ale ich wiedza (w tym temacie) na tym się kończy

Przemek
komentarz
komentarz
Część osób na tym forum nie wie co to irc, może słyszeli że coś takiego jest, ale ich wiedza (w tym temacie) na tym się kończy

Dlatego kolega Strahd powiedzial ze pomoze w tym mniej lub bardziej zaawansowanym uzytkownikom.

Czy był by to czat czy irc i tak siedzieć na nim będą stali użytkownicy, więc myślę że ankieta powinna być głównie do nich skierowana!

Nie rozumiem.

To powiedz w jaki sposob skierowac ankiete do tych stalych uzytkownikow aby cala "reszta" nie miala mozliowsci glosowania ?

Wprowadzasz selekcje ?

Jesli ktos wyrazi ochote glosowania to ja nie mam nic przeciwko.

Tak samo Czat jak i IRC bedzie ogolnodostepny wiec nie bedzie zadnego problemu.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.