x-kom hosting

Jaka pamiec kupic?

Tevion
komentarz
komentarz

no albo kup i czekaj na jakies gry nowe ktore wyjda:)

Krakk
komentarz
komentarz

eh ale ja chce miec 1gb i mam juz 512 wiec potrzebuje jeszcze 512 i tyle mi wystarczy

[ Dodano: 2007-08-16, 13:26 ]

Hmm a gdybym kupil do tej pamieci geil ddr 512mb pc3200/400 jakas pamiec innej firmy np kingston albo elixir to wtedy gorzej by dzialaly ze soba?? Jakie bylby by roznice jesli jedna jest Cl 2.5 a druga Cl 3.0?? Albo jesli jedna to 400mhz a druga to 800?? I co oznacza to 3200... pc3200/400??

Tevion
komentarz
komentarz

Jezeli kupisz pamiec innej firmy to nic sie nie stanie.

Ale jezeli kupisz 800 MHz to i tak zwolni ci do 400

a radze ci kupic z takim samym CL....jezeli kupisz 2.5 to dobrze

im mniejsze tym lepsze....a masz juz 2.5 to kup 2.5

a jezeli chcesz włożyc ram 800 mhz do 400 to mozesz .....problemow zadnych nie bedzie....tylko poprostu beda pracowac z predkoscia 400 :)

WolfiK
komentarz
komentarz
a jezeli chcesz włożyc ram 800 mhz do 400 to mozesz .....problemow zadnych nie bedzie....tylko poprostu beda pracowac z predkoscia 400

tevion nie pisz głupot!!! jak włożysz pamięć DDR2(800mhz) do banku DDR? :|

Tevion
komentarz
komentarz

aj sorry zapomniałem ze 400 nie ma ddr

Przemek
komentarz
komentarz
aj sorry zapomniałem ze 400 nie ma ddr

Jak to nie ma ?

Patrz moj podpis.

Tevion
komentarz
komentarz

kurde caly czas sie myle.......800 nie ma...hehe najwyzszy ddr to 433 :D

Gość
komentarz
komentarz

Jezu... "komputerowcu", nie "doradzaj" ludziom bo na pierwszy rzut oka widać że sie nie znasz... :-

Tevion
komentarz
komentarz

co moze mi powiesz ze nia ma ddr 433???~~!

[ Dodano: 2007-08-16, 15:16 ]

sa nawet wieksze ddr

Przemek
komentarz
komentarz
co moze mi powiesz ze nia ma ddr 433???~~!

[ Dodano: 2007-08-16, 15:16 ]

sa nawet wieksze ddr

O losie.

Juz Ci tlumaczylem na PW jak sprawa wyglada.

Krakk
komentarz
komentarz

Hmm Sciagnalem obudowe i widze ze mam wsumie 4 sloty.. dwa zajete przez 2x 256mb pc 3200/400 wiec mysle ze do kolejnych dwoch bym sobie kupil 2x 256 jakiejs innej firmy tez 3200/400... TYLKO CO ZNACZY TO 3200??

A jeszcze moglby mi to ktos wytlumaczyc jakie sa roznice miedzy tymi DDR,DDR2 i innymi i tymi MHz??

kwachu1992
komentarz
komentarz
TYLKO CO ZNACZY TO 3200??

o lie sie nie myle 3200 oznacza rodzaj modułu DIMM, oznacza to w tym wypadku, że masz DDR o czestotliwosci taktowania 400mhz i CL prawdopodobnie 2,2.5 lub 3 a jak sie myle to niech mnie ktos poprawi.

A jeszcze moglby mi to ktos wytlumaczyc jakie sa roznice miedzy tymi DDR,DDR2 i innymi i tymi MHz??

jak sie pewnie domyslasz sdramy są najstarsze i wystepuja w najstarszych plytach glownych, ddr sa juz nowsze i lepsze, a ddr2 sa to najnowsze pamięci.

co do mhz to musisz wiedziec ze im wiecej tym lepiej :D 800mhz szczegolnie sie nadaja do krecenia jednak przy tym wazne sa tez timingi (CL) chociaz w polaczeniu z Intelem roznica miedzy CL4 a CL5 jest znikoma wiec nie warto przeplacac tych 60 zł.

Krakk
komentarz
komentarz
szczegolnie sie nadaja do krecenia

A co to oznacza i jak to sie robi?

kwachu1992
komentarz
komentarz

robi się to różnymi programami, bądź w BIOSIE.

ma to na celu zmniejszenie czasu dostępu (timingów)

Krakk
komentarz
komentarz

Czyli ze mam jeszcze dwa miejsca to najlepiej bylo by kupic 2 kosci po 256 mb pc 3200/400 i CL 2.5 a firmy obojetne jakiej.. a gdybym kupil kosci ktore majac wiecej MhZ i mniejszy CL to i tak spadnie to do 400Mhz i 2.5 jesli bylby to drugi dual channel??

kwachu1992
komentarz
komentarz
a gdybym kupil kosci ktore majac wiecej MhZ i mniejszy CL to i tak spadnie to do 400Mhz

dokładnie tak, dlatego nie opłaca sie kupowac wiekszych niz 400mhz do Twojej płyty.

Krakk
komentarz
komentarz

A jak juz bym zamontowal ta pamiec w komputerze to pozniej trzeba cos ustawiac.. niewiem np w biosie lub tez gdzies indziej czy odrazu jak wykryje i nic nie trzeba bedzie zmieniac??

Lisu_09
komentarz
komentarz

Nie musisz nic zmieniać. Nie powinno być problemów.

kwachu1992
komentarz
komentarz
A jak juz bym zamontowal ta pamiec w komputerze to pozniej trzeba cos ustawiac.. niewiem np w biosie lub tez gdzies indziej czy odrazu jak wykryje i nic nie trzeba bedzie zmieniac??

powinno wykryć samoczynnie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.