x-kom hosting

Jaka pamiec kupic?

Krakk
utworzono
utworzono

Mam takiego kompa i chce kupic sobie wiecej pamieci bo mam tylko 512 ram i te nowsze gry troche sie tna (np Gothic 3):

Athlon 64 3200+

Płyta główna ASUS A&N-E NF4ULTRA S939

PAMIEC DDR 512MB PC 400/3200

KARTA GRAF GeForce 6600 GT

Jaka pamiec powinienem kupic?? Najlepiej 512 albo 256.

Lisu_09
komentarz
komentarz

Kup sobie drugą taka samą. To będą pracować w dual chanel :)

Demerzel
komentarz
komentarz

Zerknij tu .

Możesz sobie założyć 4 pamięci każda 1GB 400MHz (im niższe CL weźmiesz tym lepiej) Jak możesz załóż 2 takie będą działać na dual chanel. A tą co teraz masz sprzedaj.

kwachu1992
komentarz
komentarz
Zerknij tu .

Demerzel, to jest wydatek równy 400 zł + te nowe pamięci takze mysle ze sie nie oplaca tego kupować, oczywiscie jezeli masz kase to mozesz kupic jednak skoro piszesz ze najlepiej 256mb albo 512mb to wnioskuje ze na modernizacje kompa nie masz zbyt wiele funduszy :)

jaką masz firmę tych 512 mb które masz zamontowane w kompie ?

Demerzel
komentarz
komentarz

Kwachu1992, przyznaje nie patrzyłem na kasę sprawdziłem tylko możliwości płyty głównej.

Krakk
komentarz
komentarz

chce wydac na ta pamiec max 150zl i tej bym nie sprzedawal... tylko chce dokupic kolejna.. a ta pamiec ktora mam to na opakowaniu pisze: Dual Channel module.. firma GEIL

kwachu1992
komentarz
komentarz
firma GEIL

skoro to pisze na opakowaniu to zobacz tez jaka ma czestotliwosc taktowania ? 667 mhz ? 800mhz ?

Krakk
komentarz
komentarz

Jest to 400mhz

kwachu1992
komentarz
komentarz

w takim razie myślę, że te będą najbardziej odpowiednie: http://allegro.pl/item223454650_geil_ddr_5..._wieczysta.html

ps. a firma ktora sprzedaje te pamiatki naprawde super, zamawialem u nich pamiec i grafe, za kazdym razem przesylka expresso :D

pozdro

pol
komentarz
komentarz

PAMIEC DDR 512MB PC 400/3200
Sprawdź jakimś programem jaki mają CL i zorientuj się jakiej są firmy.
Tevion
komentarz
komentarz

Najlepiej Kupic taka o identycznych parametrach wtedy beda odpowiednio ze soba współracowac

kwachu1992
komentarz
komentarz
Sprawdź jakimś programem jaki mają CL i zorientuj się jakiej są firmy.

prawdopodobnie CL 2.5

Tevion
komentarz
komentarz

Everest ci pomoze w sprawdzeniu(chyba ma w bazie danych CL)ale nie pamietam już

kwachu1992
komentarz
komentarz
Everest ci pomoze w sprawdzeniu(chyba ma w bazie danych CL)ale nie pamietam już

faktycznie nie ma.

Tevion
komentarz
komentarz

sprawdziłem i jest:)

kwachu1992
komentarz
komentarz

Tevion, mógłbyś mi powiedzieć gdzie ? bo by mi się to przydało a nie znalazłem w Everescie.

sorki za OT

Tevion
komentarz
komentarz

płyta główna>SPD>taktowanie pamięci i tam masz

400Mhz [shadow=red:acb99f071d]2.5[/shadow:acb99f071d]-3-3-7 ([shadow=red:acb99f071d]CL[/shadow:acb99f071d]-RCD-RP-RAS)

to na czerwono to CL

Krakk
komentarz
komentarz

Ta pamiec 512ram kosztuje 106zl na allegro chociaz jest tez za 90zl ale ta osoba ma tylko 1 sztuke i jest ta pamiec uzywana a ta za 106 to raczej nowka bo osoba ma tych pamieci bardzo duzo.

Mam jeszcze 2 pytania... czy taka pamiec montuje sie latwo czy trudno?? Wystarczy sciagnac obudowe i ja wlozyc w odpowiednie miejsce i pozniej trzeba wlaczyc jakis kreator dodawania urządzeń??

kwachu1992
komentarz
komentarz
Mam jeszcze 2 pytania... czy taka pamiec montuje sie latwo czy trudno?? Wystarczy sciagnac obudowe i ja wlozyc w odpowiednie miejsce i pozniej trzeba wlaczyc jakis kreator dodawania urządzeń??

montuje sie bardzo łatwo. najpierw musisz nacisnac delikatnie na dol takie dwa plastikowe zaczepy i pamiec sama wyjdzie.

potem delikatnie wkladasz nowa i zaczepy same sie zamykaja, mozesz im ewentualnie pomoc.

Tevion
komentarz
komentarz

hehe kiedys miałem z tym problem :D nie wiem dlaczego:)

Krakk
komentarz
komentarz

Tyle ze ja bym nie wyciągał tej co mam a jedynie ta nowa wlozyl i tyle.. a ile max mozna miec kart pamieci?

Tevion
komentarz
komentarz

tyle ile masz wejsc..

kwachu1992
komentarz
komentarz

na swojej płycie masz 4 sloty do DDR.

a najwieksza ilosc pamieci jaka obsluguje ta plyta to 4GB.

tak wiec mozesz jeszcze kupic przykladowo cztery kości po 512mb i będziesz miał komplecik 2 GB :)

Tevion
komentarz
komentarz

kwachu1992 ma racje

chyba 2GB ci wystarczy....a jak nie to kup se 4x 1GB

kwachu1992
komentarz
komentarz
a jak nie to kup se 4x 1GB

nie opłacałoby mu się jeżeli chodzi o pracę windowsa :) vista ultimate do wygodnej pracy potrzebuje 2GB powyżej tych 2GB nie byłoby widocznej róznicy jezeli chodzi o prace biurowe, jezeli jednak chcesz miec kompa do gier to jak najbardziej bedzie to dobre rozwiazanie chociaz jakbym ja mial robic taka inwestycje to najpierw wymienilbym ta płytę główną i kupił z wejsciem na DDR2 :) wtedy by sie to bardziej oplacalo.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.