x-kom hosting

Żałoba na forum? ehh ;/ Totalna poracha.

LIDER
utworzono
utworzono

Przecież każdy wie, że żałoby teraz są zwoływane bez powodu, co jakieś 2h na drogach ginie człowiek i tym się nikt nie przejemuje, nie dostaje sie żadnej pomocy.

Cały dzień gadałem o tym z bratem i wieczorem znalazłem artykuł w którym ktoś wprost idealnie opisał to co myślałem wcześniej.

Czytajcie!

http://interia360.pl/artykul/idiotyzm-narodowej-zaloby,228

Popek
komentarz
komentarz

Zgodze sie, ile ludzi ginie na polskich drogach,a tu nagle panu prezydentowi zrobiło sie ich szkoda, bo we Francji, żałosne :/

Gość
komentarz
komentarz
co jakieś 2h na drogach ginie człowiek

Czyli w ciągu dnia ginie 12osób, a tam zgineło 27 w ciągu paru minut - już wiesz dlaczego jest żałoba?

Pozatym dlaczego Brazylia miała żałobe narodową kiedy zginął A.Senna? Przecierz to "tylko" jeden człowiek, jeden paru milonów brazylijczyków...

Gdyby zginął Ci ktoś znajomy (odpukać) miałbyś zupełnie inne zdanie na ten temat. Jest żałoba i czy Ci sie to podoba, czy nie, musisz to uszanować.

Też nie lubie jak są żałoby z byle powodu, ale ten uważam za jak najbardziej słuszny... Z tym że może media zabardzo to roztrząsają...

Popek
komentarz
komentarz
Pozatym dlaczego Brazylia miała żałobe narodową kiedy zginął A.Senna? Przecierz to "tylko" jeden człowiek, jeden paru milonów brazylijczyków...

A nasz papież? Dla brazylijczyków to była ważna osoba.

LIDER
komentarz
komentarz
co jakieś 2h na drogach ginie człowiek

Czyli w ciągu dnia ginie 12osób, a tam zgineło 27 w ciągu paru minut - już wiesz dlaczego jest żałoba?

Pozatym dlaczego Brazylia miała żałobe narodową kiedy zginął A.Senna? Przecierz to "tylko" jeden człowiek, jeden paru milonów brazylijczyków...

Gdyby zginął Ci ktoś znajomy (odpukać) miałbyś zupełnie inne zdanie na ten temat. Jest żałoba i czy Ci sie to podoba, czy nie, musisz to uszanować.

Też nie lubie jak są żałoby z byle powodu, ale ten uważam za jak najbardziej słuszny... Z tym że może media zabardzo to roztrząsają...

Ayrton Senna to był trzykrotny Mistrz Świata Formuły 1. Po ciężkim wypadku podczas Grand Prix San Marino na torze Imola, zmarł w szpitalu w Bolonii we Włoszech w wyniku obrażeń mózgu. Jeśli to był człowowiek bardzo ważny dla kraju i wszyscy go znali to się nie dziw. Widzę że nie czytałeś w ogole tego artykułu. Przeczytaj artykuł zanim się wypowiesz.

Gość
komentarz
komentarz

... :zez:

Czyli 1 człowiek który był 3mistrzem świata jest wart więcej niż 27sób które były zwykłymi szarakami? Spoko...

Nie odzywam sie już bo nie mam ochoty z wami ciągnąć tej dyskusji to takich textach...

GoBi
komentarz
komentarz

Każdy bedzie miał inne zdanie na ten temat... bo nie ma identycznych ludzi... Ja myśle że żaloba jest ok ale bez przesady ją traktować.

LIDER
komentarz
komentarz
... :zez:

Czyli 1 człowiek który był 3mistrzem świata jest wart więcej niż 27sób które były zwykłymi szarakami? Spoko...

Nie odzywam sie już bo nie mam ochoty z wami ciągnąć tej dyskusji to takich textach...

Zadaj sobie pytanie czy 23-24 osoby są więcej warte niż konające w szpitalach dzieci i to że dziennie ginie 15 osób na samych polskich drogach co daje 450 osób miesięcznie.

Mi jeszcze nie szkoda tak wypadków na drodze, ale jak jeździłem od szpitala do szpitala to się napatrzyłem, praktycznie żadne z Was tu obecnych nie zna prawdziwego cierpienia, ja mimo tego co przeszedłem uważam że też nie znam, ale widziałem cierpienie, umierających ludzi. I co, non stop powinna być żałoba narodowa? To co wydarzyło się z tym autobusem to pryszcz w porównaniu do tego co ma miejsce codziennie.

Nie mam nic przeciwko nagłośneniu sprawy ale bez przesady i bez żałoby narodowej. Bo zmuszenie 40 milionów Polaków do umartwiania sie z powodu jednego wypadku nie jest dobre i tylko denerwuje.

osmaga94
komentarz
komentarz

A jak u nas w Częstochowie było tornado to ludzie (tubylcy) dostają po 6 tysięcy złotych na odbudowanie domu. powtarzam 6 TYSIĘCY na odbudowanie domu a odbudowanie jednego domu wynosi około 50 TYSIĘCY złotych czyli prawie 10 razy więcej. A ci ludzie którzy pojechali na tą pielgrzymkę dostają z budżetu państwa po 100 tysięcy, tak po 100 TYSIĘCY złotych. Niedość że mieli kaprys pojechać sobie od tak do Francji na pielgrzymkę (na pewno nie dużo ludzi na to stać) to jeszcze dostaną ich rodziny po 100 tysięcy od samego państwa z pieniędzy podatników bo na pewno nie pensji prezydenta i premiera, a tych których naprawdę spodkała tragedia bo teraz nadal pada deszcz a oni nie mają gdzie się schować żeby nie zmoknąć to sypnie im po 6 tysięcy niech się cieszą... Powinno być na odwrót!!! A z górnikami którzy w Halembie zginęli jak było ?? Dostały ich rodziny po 10 tysięcy od państwa i żyj teraz człowieku z 2 - 3 dzieci na utrzymaniu bez stałego dochodu ! Wg. mnie to państwo jest porąbane i nic mojego zdania nie zmieni! Pozdrawiam

LIDER
komentarz
komentarz
Wg. mnie to państwo jest porąbane i nic mojego zdania nie zmieni! Pozdrawiam

Zgadzam sie z Tobą w 100%. Teoretycznie to było raczej z tym odszkodowaniem zrobione na pokaz dla innych państw jacy to kaczyńscy są "dobrzy" i "pomagają" swoim rodakom.

necik
komentarz
komentarz

Uważam że polskie media robią za duży szum wokół tego wypadku.

Żałoba powinna być noszona "w sercu" i przeżywana indywidualnie.

A jak wygląda żałoba narodowa w Polsce?

Ciągłe newsy w TV, portale w szarych barwach itp.

Kolejna sprawa to odszkodowania.

Zdaję sobie sprawę że w tym wypadku mogły zginąć osoby które były jedynymi żywicielami rodziny, jednak odszkodowanie w wysokości 100 000 zł. uważam za lekką głupotę.

Co w takiej sytuacji mają zrobić osoby które w wyniku tornada straciły dach nad głową?

DoGeR
komentarz
komentarz
Zdaję sobie sprawę że w tym wypadku mogły zginąć osoby które były jedynymi żywicielami rodziny, jednak odszkodowanie w wysokości 100 000 zł.

Na polskich drogach też mogą ginąć jedyni żywiciele rodziny, a kto da coś rodzinom ? Tylko wypłacą ubezpieczenie jak był ubezpieczony i dowidzenia... A to że zginęło 20 osób to już każdy po 100tyś dostanie, totalna głupota, gdzie tu uczciwość :/

Trinitrotoluen
komentarz
komentarz

Śmierć to naturalna kolej rzeczy, czasem mniej lub bardziej tragiczna, niemniej jednak to czeka każdego.

Fafu
komentarz
komentarz

media jak zawsze rozgłosiły jakąś sprawe i teraz kaczyńscy dają kase żeby pokazać jak oni się tym interesują itp. to wszystko jest na pokaz

tak naprawdę to mają w du... że sobie tam zginęli

codziennie ginie tyle osób i jest żałoba? nie ma

Popek
komentarz
komentarz
codziennie ginie tyle osób i jest żałoba? nie ma

Właśnie.

A pamiętam, kiedyś czytałem w Fakcie że bogatsi dostają większe odszkodowania, a ci mniej zamożni oczywiście mniej :/

Tej gazetki nie mogłem znaleźć, bym przepisał

bizon11
komentarz
komentarz
Tej gazetki nie mogłem znaleźć, bym przepisał

No i dobrze bo ta gazeta jest na tak niskim poziomie że nawet jej nie warto czytać...

media jak zawsze rozgłosiły jakąś sprawe i teraz kaczyńscy dają kase żeby pokazać jak oni się tym interesują itp. to wszystko jest na pokaz

tak naprawdę to mają w du... że sobie tam zginęli

Ale poparcie idzie w górę :)

Co do odszkodowań to pierwsza myśl jaka mi się nasunęła to i tak nie zapłacą :D

WolfiK
komentarz
komentarz
Śmierć to naturalna kolej rzeczy, czasem mniej lub bardziej tragiczna, niemniej jednak to czeka każdego.

ciekawe czy tak racjonalnie byś myślał gdyby ci ktoś bliski zginął.. Jak nigdy nie byłeś w takiej sytuacji to nie mów takich rzeczy kolego.. Co do braci kaczyńskich to fakt wykorzystują sytuację żeby zyskać poparcie... Gdyby chodziło o jakąś rodzinę mieszkającą w jakimś zaścianku to nasz jaśnie prezydent d*** by nie ruszył ze swojego wysokiego krzesła..

pawzad
komentarz
komentarz

Wszyscy kozaki bo was bezposrednio nie dotknela ta tragedia, a to, ze nie macie szacunku dla zmarlych i ich rodzin swiadczy o tym jak zostaliscie wychowani! Tyle ode mnie.

Fafu
komentarz
komentarz

człowieku! tu chodzi o to że wywołanie żałoby jest bez sensu ! ! Co by było gdybyśmy musieli opłakiwać każdą osobę która umarła?

gdzieś tam był wypadek sobie i zginęły 2 osoby, w wiadomościach nic o tym nie było więc żałoby NIE MA

naekana
komentarz
komentarz

Żałoba narodowa może i ma swoje uzasadnienie (chociaż osobiście nie jestem zwolenniczką takich rozwiązań). Najgorsze jest rozrywanie i międlenie tematu przez medialne sępy, które tylko czekają na sensację. I trafiają na żyzny grunt, bo ludzi tak na prawdę nie pasjonuje to, co radosne i pozytywne, tylko takie właśnie tragedie, wypadki i ludzkie dramaty. I to jest fakt, nad którym powinniśmy się zastanowić.

Kleskus
komentarz
komentarz

To jest taka pokazowka jak to wyzej napisali, tak naprawde maja to w dupie, i tylko po to zeby pokazac jacy to oni nie sa dobrzy te odszkodowania, a co do wypadku, to dali by se siana... codziennie umiera na swiecie pewnie z 1mln osob, i nic nie robia a tu zginelo 20 i jest tragedia... ;/

osmaga94
komentarz
komentarz

A wogóle to nikt im nie kazał tam jechać jeszcze wczoraj w TV pokazywali że tam było kilka takich babci. Ludziom już się na starość w łbach przewraca mieli kaprys wsiedli pojechali. Mnie nie stać na taką wycieczkę i żyję, biegam, i cieszę się z życia a im się wycieczek BABCIOM zachciało! A zobaczycie za tydzień już nikt z mediów nie będzie pamiętał o jakiejś katastrofie we Francji...

pawzad
komentarz
komentarz

Nie bede sie z wami sprzeczal choc mam na ten temat inne poglady, ale dziwi mnie jedna rzecz. W Polsce musi sie stac tragedia zeby wreszcie wladze zaczely cos robic. Przed wypadkiem pielgrzymow nikt nie myslal o kontrolowaniu autobusow a teraz jak juz jest za pozno policja zaczela robic kontrole. Tak samo bylo w katowicach. Przed zawaleniem sie dachu nikt nie kontrolowal czy przypadkiem nie lezy za duzo sniegu na dachach budynkow, a po wypadku zaczela sie kontrola. Wniosek z tego taki, ze nasza wladza ma slaba wyobraznie i reaguja dopiero po fakcie...

osmaga94
komentarz
komentarz

To samo miałem mówić o Katowicach bo nie zauważyłem na początku. A u mnie w mieście też tak było. Jest taka dość ruchliwa droga i jest skrzyżowanie i musiało się zdarzyć dopiero paredziesiąt wypadków i dopiero zrobili rondo...

WolfiK
komentarz
komentarz
A wogóle to nikt im nie kazał tam jechać jeszcze wczoraj w TV pokazywali że tam było kilka takich babci. Ludziom już się na starość w łbach przewraca mieli kaprys wsiedli pojechali.

osmaga to była pielgrzymka a nie burdel na kółkach... Za taki text obili by ci pyska niektórzy a co najważniejsze mieliby rację. Nie dorosłeś jeszcze do takich tematów...

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.