x-kom hosting

TP-LINK TD-W8901G, Problem z konfiguracją

gorg81
komentarz
komentarz

pisze ze nie możesz użyć Menadżera Windows do konfiguracji tej karty czyli musiała do niej być dołączona aplikacja która zarządza tą kartą co jest dziwne bo widzę to pierwszy raz :blink: a miałeś jakąś aplikację do tej karty dołączoną :?

Karol0211
komentarz
komentarz

tak. Płytka była w zestawie, moja karta to: tplink wn-422G.
Zainstalowałem i klienta i sterowniki

gorg81
komentarz
komentarz

a odinstaluj menadżera i zostaw same stery i w opcjach sieciowych zaznacz aby Windows konfigurował to połączenie bo już sam nie wiem co ten baran (XP|) chce :E bo tam pisze że masz wyłączyć ale może na nim taki komunikat wymusza menadżer , bo serio już nie wiem o co mu biega .

Karol0211
komentarz
komentarz (edytowane)

ok, spróbuje jeszcze raz :P tylko sterowniki :D:D może ruszy :P
ps. zmieniłem zabezpieczenia, na WPA-PSK/WPA2-PSK
Po uruchomieniu na nowo PC to działa, ale ten komunika wyskakuje nadal :/

a czemu tu mam tyle tego? OCB?
http://img69.imageshack.us/img69/1497/80769325.png

gorg81
komentarz
komentarz

chyba jakieś stare połączenie włącz i wyłącz router z prądu powinno zniknąć :)

Karol0211
komentarz
komentarz

nie rozumiem tego... niby wszystko działa, ale gdy włączę kompa to teraz:
http://img121.imageshack.us/img121/6256/90638524.jpg
a internet jest... WTF?

camileus
komentarz
komentarz

[quote name='gorg81' date='16 styczeń 2010 - 10:31 ' timestamp='1263634284' post='950260']
dla camileus -

Na początek nic nie rozumiem i jak to skonfigurowałeś ,ale jak znam życie to po prostu nasz nadal podłączony modem do komputera a masz Router ADSL więc modem nie jest potrzebny więc po kolei:

Najpierw odłącz modem od komputera i podłącz kabel do routera zgodnie z - screnn nr.1 z tym że ty podłączasz kable lini TP od razu do routera do wyjścia Rj11

Potem konfiguracja otwierasz przeglądarkę i wpisujesz adres IP 192.168.1.1 i logujesz się
Login: admin
Hasło: admin

Następnie przechodzisz do zakładki Quick Setup i postępujesz zgodnie z instrukcją ewentualnie wchodzisz do Advanced Setup i po kolei uzupełniasz pola :

Enkapsulacja PPPoA VC-Mux
VPI 0
VCI 35
ATM class UBR

Oraz login i hasło użytkownika neostrady i robisz save settings , następnie wchodzisz w zakładkę Advanced Setup ->Lan i włączasz DHCP serwer na Enable i tyle tu robisz save settings , wracasz do menu głównego routera i wchodzisz do zakładki Wireless i włączasz na Enable o ile nie jest standartowo włączone, robisz save setting i wychodzisz z Routera .

Teraz w komputerze wchodzisz w Centrum Sieci i Udostępniania w Panelu sterowania po lewej stronie monitora będziesz miał menu wyboru wybierasz Zarządzaj połączeniami sieciowymi i wybierasz kartę która jest podłączona kablem do routera ->klikasz na nią dwa razy otwierają się właściwości i szukasz protokół internetowy TCP/IP klikasz na niego dwa razy i wybierasz Pobierz automatycznie Adres IP i tak samo poniżej jeśli chodzi o DNS zapisujesz na zastosuj i tyle wychodzisz ponowne uruchomienie komputera i powinieneś mieć Internet na dużym komputerze .

Potem bierzesz laptopa wyszukujesz sieć i próbujesz połączyć a z tego co pisałeś masz już połączenie z routerem więc net powinien być od razu  potem wchodzisz ponownie do Routera z komputera dużego (ponieważ konfiguracji lepiej zawsze dokonywać na połączeniu kablowym ) i zakładka Wireless i zabezpieczenie czyli Security i zabezpieczasz odpowiednim Kluczem np.: WPA 2 i już masz sieć zabezpieczoną .

na wszelki wypadek daję Ci instrukcję PL http://www.atel.com.pl/doc/06412i_v_1_0_www.pdf

Karol0211 - ty wprowadź dane dostępowe czyli adres IP , maska , brama i DNS na stałe bo na pewno występuje konflikt adresów IP , co do podłączonych Ludków , wchodzisz do routera Device INFO ->LAN-> Lan Clients i tam widzisz ile komputerów jest podłączonych , sory jeśli pomyliłem zakładki ale dawno już nie robiłem TPlinka więc mogło mi się coś pomylić , na drugi raz Panowie zakładać osobne tematy bo i się potem miesza :P
[/quote]

Dzieki za pomoc już wszystko działa, teraz mam tylko jedno pytanie: Mój laptop wykrył router i połączyłem się bez problemu, to oznacza, że inne urządzenia z Wi-Fi też będą mogły się połączyć. Jak mogę ustawić jakąś blokadę (hasło), żeby dostęp do routera miał tylko mój PC oraz laptop i ewentualnie telefon z Wi-Fi??

Karol0211
komentarz
komentarz

wyłączyłem i włączyłem, dalej tam tak pisze :/ nie są to jakieś inni podłączeni?
Aha, a czy to zabezpieczenie wystarczy, czy jeszcze coś włączyć? Idzie tak zrobić, by można było max 3 urządzenia podłączyć do sieci i nie więcej?
np. PC, Laptop, PSP?

szaki
komentarz
komentarz

Coś w ten deseń

manixo
komentarz
komentarz

Witam, jeżeli można przyłączyć się do dyskusji to czy ta konfiguracja dotyczyć może też NETI na łączu TP ?

szaki
komentarz
komentarz

[quote name='manixo' date='16 styczeń 2010 - 19:41 ' timestamp='1263667291' post='951002']
Witam, jeżeli można przyłączyć się do dyskusji to czy ta konfiguracja dotyczyć może też NETI na łączu TP ?
[/quote]

no raczej tak, jakiś problem?

Iwanna
komentarz
komentarz

Hej też mam problem, kilka dni temu kupiłam router tp-link td-8901g, zainstalowałam wszystko z płytki, początkowo nie chciało pójść ale później pozmieniałam w opcjach i spoko poszło, ale nadal łączy się za pomocą kabla-tylko, bezprzewodowo nie daje rady, chociaż wyskakuje komunikat: połączenie sieci bezprzewodowej(TP-LINK_E4E8B6)
szybkość:54Mb/s
siła sygnału:znakomita
stan:połączono
a przyznam że nie po to kupiłam router żeby nadal chodzić z kablem, poza tym mam dwa laptopy które chcę połączyć za pomocą tego rotera
w obu laptopach windows xp, netia 1024, na linii tp
CO MOŻE BYĆ NIE TAK????????????????????????????

  • Dobra wypowiedź 1
gorg81
komentarz
komentarz

manixo - tak zarówno TP Neostrada jak i Netu z NETI na łączach TP, ponieważ netia na łączu TP jest to linia analogowa :)

Karol0211 , Camileus - kolega Szaki dał wam ładnego screnna wprowadzacie 3 MAc adresy urządzeń i ich adresu IP do tego polecam włączyć Multiple SSIDs Settings -> Authentication Type-> i tu wybrać system szyfrowania najprościej WPA 2 i założyć hasło :)

Iwana -załóż sobie osobny temat bo się będzie zaraz wszystko mieszać i szerzej opisz problem co konkretnie nie działa ? nie masz internetu ?? czy co czy jak , jaki laptop i czy sieć jest zabezpieczona ??, czy masz adresy wprowadzone na stałe czy na DHCP automatycznie ??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.