x-kom hosting

TP-LINK TD-W8901G, Problem z konfiguracją

camileus
utworzono
utworzono

Witam

Posiadam Router taki jak w temacie i Neostradę 1MB. W komputerze poradziłem sobie z konfiguracją, ale w laptopie niestety już nie. W notebooku wykrywa mi Router ustanawiam połączenie i niby jest, ale pisze, że brak dostępu do internetu... Spotkał się ktoś z czymś takim? Jak to skonfigurować? Aha i chciałbym, aby tylko 2 komputery miały do tego dostęp tzn. żeby sąsiad nie podłączył mi się pod mój router..


Pozdr.

Karol0211
komentarz
komentarz

ja mam w zasadzie ten sam problem :/. Mi wszystko działało, zresetowałem kompa i niby karta wykrywam, próbuje nawiązać połączenia, ale po chwili pisze, że nie można nawiązać połączenia :/

gorg81
komentarz
komentarz

Jakie systemy operacyjne ?? oboje macie
Jak macie przypisane Adresy IP , na stałe czy Dynamicznie przez DHCP ??

Aby sieć zabezpieczyć wystarczy wejść w ustawienia Routera -> Interface Stup->Wirless->Security i tu włączyć zabezpieczenie .

camileus
komentarz
komentarz

Jeśli o mnie chodzi to mam Windows 7 32bit. Niestety nie bardzo wiem jak przypisać te adresy IP? Ja normalnie skonfigurowałem jak modem? Może jakaś instrukcja porządna?

Daniel W.
komentarz
komentarz

Najwazniejsze od poczatku.

Rozumiem,ze łaczysz sie komputre-router bez przewodowo?
To tak jak wyzej,czy właczyłes DHCP(Takie ustawienie było by najłatwiejsze,najlepsze)
Pozatym brak połaczenia moze byc spowodowany CHYBA błednymi DNS'ami.Zatem na routerku tez Set dns automaticly.
Co wiecej narazie nie wiem,czekamy na extra info ;]

pozdrawiam
Daniel W.

camileus
komentarz
komentarz

[quote name='Daniel Wiater' date='16 styczeń 2010 - 08:53 ' timestamp='1263628438' post='950179']
Najwazniejsze od poczatku.

Rozumiem,ze łaczysz sie komputre-router bez przewodowo?
To tak jak wyzej,czy właczyłes DHCP(Takie ustawienie było by najłatwiejsze,najlepsze)
Pozatym brak połaczenia moze byc spowodowany CHYBA błednymi DNS'ami.Zatem na routerku tez Set dns automaticly.
Co wiecej narazie nie wiem,czekamy na extra info ;]

pozdrawiam
Daniel W.
[/quote]

A gdzie ustawia się to DHCP, DNS itp.? Trzeba mieć program jakiś? Ja nie używałem tego z płytki tylko normalnie dodałem modem router do sieci.

gorg81
komentarz
komentarz (edytowane)

DHCP włączasz w Routerze w zakładce LAN conecting .

Daniel Wiater w pierwszym poście camileus napisał [quote]. W komputerze poradziłem sobie z konfiguracją, ale ...[/quote] więc wnioskuję iż na komputerze stacjonarnym ma połączenie z internetem a co za tym idzie pozostaje konfiguracja DHCP ewentualnie karty w komputerach gdzie może występowac konflikt adresów IP :)

camileus tu masz konfiguracje TCP/IP dla Windows Vista ftp://serwisbis.pl/Adres_IP/statyczne_ustawienia_ip.pdf prawie tak samo jest w Windows 7.

Podaj jak wchodzisz na Router z przeglądarki to podam Ci gotowe dane do wpisania na komputery i jaki system masz w drugim komputerze ?? tym co udało Ci się go skonfigurować.??

camileus
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='gorg81' date='16 styczeń 2010 - 09:07 ' timestamp='1263629241' post='950188']
DHCP włączasz w Routerze w zakładce LAN conecting .

Daniel Wiater w pierwszym poście camileus napisał więc wnioskuję iż na komputerze stacjonarnym ma połączenie z internetem a co za tym idzie pozostaje konfiguracja DHCP ewentualnie karty w komputerach gdzie może występowac konflikt adresów IP :)

camileus tu masz konfiguracje TCP/IP dla Windows Vista ftp://serwisbis.pl/Adres_IP/statyczne_ustawienia_ip.pdf prawie tak samo jest w Windows 7.

Podaj jak wchodzisz na Router z przeglądarki to podam Ci gotowe dane do wpisania na komputery i jaki system masz w drugim komputerze ?? tym co udało Ci się go skonfigurować.??
[/quote]
Również Windows 7 mam na laptopie, a udało mi się skonfigurować Router na PC. To mam skorzystać z tej instrukcji na PC, czy na laptopie?

gorg81
komentarz
komentarz

dobrze a jaki adres IP wpisujesz w przeglądarkę żeby wejść do Routera ?? i czy na PC masz połączenie z internetem ??

camileus
komentarz
komentarz

[quote name='gorg81' date='16 styczeń 2010 - 09:46 ' timestamp='1263631566' post='950203']
dobrze a jaki adres IP wpisujesz w przeglądarkę żeby wejść do Routera ?? i czy na PC masz połączenie z internetem ??
[/quote]
No ja niestety nie wiedziałem i żadnego IP nigdzie nie wpisywałem, właśnie piszę z PC na którym mam połączenie kablowe z Routerem, chcę skonfigurować w laptopie przez wbudowaną wifi.

gorg81
komentarz
komentarz

sory czytasz co ja piszę :) czy masz połączenie z internetem na dużym PC ?? ??

i jak konfigurowałeś Router , jeśli przez kabel to jak za pomocą płytki ?? przez przeglądarkę ?? czy w ogóle go konfigurowałeś , czy na chwilę obecną podłączyłeś tylko do modemu , bo odnoszę wrażenie że nic nic nie robiłeś

camileus
komentarz
komentarz

[quote name='gorg81' date='16 styczeń 2010 - 09:53 ' timestamp='1263632026' post='950210']
sory czytasz co ja piszę :) czy masz połączenie z internetem na dużym PC ?? ??

i jak konfigurowałeś Router , jeśli przez kabel to jak za pomocą płytki ?? przez przeglądarkę ?? czy w ogóle go konfigurowałeś , czy na chwilę obecną podłączyłeś tylko do modemu , bo odnoszę wrażenie że nic nic nie robiłeś
[/quote]
Tak na dużym PC mam połączenie z internetem. Podłączyłem kompa narazie tylko do modemu i skonfigurowałem tylko połączenie w panelu sterowania poprzez: SKONFIGURUJ NOWE POŁĄCZENIE LUB NOWĄ SIEĆ >>> POŁĄCZ Z INTERNETEM << i tu wpisałem LOGIN I HASŁO z NEOSTRADY TP i mam połączenie...

gorg81
komentarz
komentarz

chyba już wiem coś ty tam nawyrabiał ale spoko daj mi 10 minut i masz pełną łopatologiczną instrukcję :P

camileus
komentarz
komentarz

Hehe spoko i już Ci dziękuję. Ale mam jeszcze pytanie jaki IP mam niby wpisać w tych właściwościach: Połączenie lokalne?

Czy moze na razie nic tam nie kombinować??

Karol0211
komentarz
komentarz

a ja mam internet tylko po kablu, z siecią wifi się łączy, ale pobiera adres i nic więcej :/. Mam ten sam router co kolega tylko XP mam :)

camileus
komentarz
komentarz

[quote name='Karol0211' date='16 styczeń 2010 - 10:21 ' timestamp='1263633682' post='950249']
a ja mam internet tylko po kablu, z siecią wifi się łączy, ale pobiera adres i nic więcej :/. Mam ten sam router co kolega tylko XP mam :)
[/quote]
Zapewne masz radiowy? Ja mam Neostradę TP

Karol0211
komentarz
komentarz (edytowane)

też mam Neo :P
mi wszystko działało, ale po resecie kompa to tak jak by mi się ustawienia poprzestawiały lub zresetowały i nic nie działało :/
teraz niby działa wifi, ale zobaczę co będzie jak wyłączę kabel i kompa :).

Jak mam sprawdzić, cy ktoś obcy nie podłączył mi się do sieci??

gorg81
komentarz
komentarz (edytowane)

dla camileus -

Na początek nic nie rozumiem i jak to skonfigurowałeś ,ale jak znam życie to po prostu nasz nadal podłączony modem do komputera a masz Router ADSL więc modem nie jest potrzebny więc po kolei:

Najpierw odłącz modem od komputera i podłącz kabel do routera zgodnie z - screnn nr.1 z tym że ty podłączasz kable lini TP od razu do routera do wyjścia Rj11

Potem konfiguracja otwierasz przeglądarkę i wpisujesz adres IP 192.168.1.1 i logujesz się
Login: admin
Hasło: admin

Następnie przechodzisz do zakładki Quick Setup i postępujesz zgodnie z instrukcją ewentualnie wchodzisz do Advanced Setup i po kolei uzupełniasz pola :

Enkapsulacja PPPoA VC-Mux
VPI 0
VCI 35
ATM class UBR

Oraz login i hasło użytkownika neostrady i robisz save settings , następnie wchodzisz w zakładkę Advanced Setup ->Lan i włączasz DHCP serwer na Enable i tyle tu robisz save settings , wracasz do menu głównego routera i wchodzisz do zakładki Wireless i włączasz na Enable o ile nie jest standartowo włączone, robisz save setting i wychodzisz z Routera .

Teraz w komputerze wchodzisz w Centrum Sieci i Udostępniania w Panelu sterowania po lewej stronie monitora będziesz miał menu wyboru wybierasz Zarządzaj połączeniami sieciowymi i wybierasz kartę która jest podłączona kablem do routera ->klikasz na nią dwa razy otwierają się właściwości i szukasz protokół internetowy TCP/IP klikasz na niego dwa razy i wybierasz Pobierz automatycznie Adres IP i tak samo poniżej jeśli chodzi o DNS zapisujesz na zastosuj i tyle wychodzisz ponowne uruchomienie komputera i powinieneś mieć Internet na dużym komputerze .

Potem bierzesz laptopa wyszukujesz sieć i próbujesz połączyć a z tego co pisałeś masz już połączenie z routerem więc net powinien być od razu  potem wchodzisz ponownie do Routera z komputera dużego (ponieważ konfiguracji lepiej zawsze dokonywać na połączeniu kablowym ) i zakładka Wireless i zabezpieczenie czyli Security i zabezpieczasz odpowiednim Kluczem np.: WPA 2 i już masz sieć zabezpieczoną .

na wszelki wypadek daję Ci instrukcję PL http://www.atel.com.pl/doc/06412i_v_1_0_www.pdf

Karol0211 - ty wprowadź dane dostępowe czyli adres IP , maska , brama i DNS na stałe bo na pewno występuje konflikt adresów IP , co do podłączonych Ludków , wchodzisz do routera Device INFO ->LAN-> Lan Clients i tam widzisz ile komputerów jest podłączonych , sory jeśli pomyliłem zakładki ale dawno już nie robiłem TPlinka więc mogło mi się coś pomylić , na drugi raz Panowie zakładać osobne tematy bo i się potem miesza :P

Karol0211
komentarz
komentarz (edytowane)

a, że tak zapytam:
Co to jest to zaznaczone na obrazku kolorem czerwonym, ta z ORAGNE to sieć sąsiada, a ta niżej moja. Co to jest za znaczek? Jak go ustawić?

http://img16.imageshack.us/img16/6158/beztytuufff.jpg
georg mógłbyś mi pomóc? Np. przez gg?

gorg81
komentarz
komentarz

lepszego screnna daj a poza tym nie mam pojęcia :P

Karol0211
komentarz
komentarz (edytowane)

lepszego nie mam hehe :D ten najlepszy :P
tu screeny z mojego ustawienia, dobre?
Internet:
http://img43.imageshack.us/img43/3501/77442975.png
http://img200.imageshack.us/img200/4291/75655193.jpg
Wireless:
http://img200.imageshack.us/img200/4791/66901719.jpg

i jeszcze taki screen:
http://img69.imageshack.us/img69/1497/80769325.png

gorg81
komentarz
komentarz

karol0211 masz zabezpieczenie sieci WPA PSK nie działa w 99% na XP :) zmień na bez i zobacz czy działa na Wi-Fi :) reszta ustawień według mnie jest OK.

Karol0211
komentarz
komentarz

to co mamnie ustawiać zabezpieczeń? czy na to 128?

nitro07
komentarz
komentarz

najpierw skonfiguruj sieć bezprzewodową bez zabezpieczeń sprawdź czy działa prawidłowo - czy łączny po ponownym uruchomieniu systemu jeśli będzie wszystko dobrze to wtedy konfigurujesz zabezpieczenia

Karol0211
komentarz
komentarz

działa, ale nie ważne, czy jest zabezpieczenie, czy nie to i tak po naciśnięciu tak lub nie (screen) to się wyłącza wifi :[

http://img46.imageshack.us/img46/8646/beztytuunu.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.